1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Siemens'ten 100 milyon avroluk yatırım

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Yeşile 100 milyon euroluk yatırım yapan Siemens, enerji maliyetlerini yüzde 25 düşürdü.


  Siemens, toplam 100 milyon euroya ulaşacak yatırım ile Gebze’de inşa ettiği yeni üretim tesisinin ilk fazını düzenlenen törenle hizmete açtı.

  Hamide Hangül bildiriyor -Siemens, toplam 100 milyon euroya ulaşacak yatırım ile Gebze’de inşa ettiği yeni üretim tesisinin ilk fazını düzenlenen törenle hizmete açtı. Türkiye’nin ilk yeşil bina sertifikasını (LEED Gold) almaya aday olduğu belirtilen ve 2 faz halinde planlanan yatırım neticesinde yüzde 25 oranında enerji tasarrufu hedefleniyor. Tamamlanan ilk faz ile yaklaşık 35 bin metrekare kapalı alanda enerji sektörüne yönelik üretim ve idari fonksiyonlar yürütülecek.

  Türkiye’deki büyüme planları çerçevesinde inşa edilen yeni üretim tesisinin açılışında konuşan Siemens AG CEO’su Peter Löscher Siemens olarak mevcut ekonomik durgunluktan korkmadıklarını kaydetti.

  Konuşmasında, “Tecrübelerimize dayanarak söyleyebilirim ki her krizin bir sonu vardır ve her kriz fırsatları da
  beraberinde getirir. Türkiye’deki büyük fırsatları görmeye de devam ediyoruz” ifadelerini kullanan Loscher, bu yatırım ile Siemens Türkiye Enerji Sektörü olarak 5 kıtada 80 ülkeye gerçekleştirilen ihracatın daha da artırılmasını hedeflediklerini iletti.

  Siemens AG Enerji Sektör CEO’su Wolfgang Dehen, konuşmasında enerji teknolojileri alanında çarpıcı gelişmelerin olduğu bir dönemden geçildiğine dikkat çekerek, “Teknolojik yenilikler ve tamamen yeni sistem modelleri ile insanlığın gelecekte yeterli enerjiye sahip olmasını sağlamanın temellerini atıyoruz. Temiz, verimli, sürdürülebilir ve uygun maliyetli enerji. Gebze’deki yeni tesisimiz geleceğe önemli bir katkı sağlayacaktır “ diye konuştu.

  Siemens A.Ş. Genel Müdürü Hüseyin Gelis ise, zor dönemlerde gerçekleştirdikleri yatırım ile ülke ekonomisine sağlanan katma değerin artırıldığını söyledi.

  BİNALARDA YÜZDE 50 SU TASARRUFU SAĞLANACAK

  Siemens Gebze Tesisleri, Avrupa'nın en yenilikçi tesislerinden biri olarak tasarlandı. Çalışanlarına sağlıklı bir ortam yaratacak olan tesis, doğal kaynakların verimli şekilde kullanılması neticesinde, enerji maliyetlerinde de önemli ölçüde tasarruf sağlayacak.

  Aydınlatma, ısıtma, soğutma ve havalandırma gibi uygulamalarda, yüksek verimli, teknolojik ve yenilikçi sistemlerin kullanılması ile yüzde 25 enerji tasarrufu hedefleniyor. Benzer şekilde; sensörlü bataryaların kullanılması ve yağmur suyunun toplanarak yeniden değerlendirilmesi ile binalarda yüzde 50 su tasarrufu sağlanacak.


   
Siemens'ten 100 milyon avroluk yatırım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kiler Holding'den 500 milyon dolarlık yatırım

  Kiler Holding'den 500 milyon dolarlık yatırım

  kiler kütahya kütahya kiler osmaniye osmaniye Perakende, enerji, inşaat ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren Kiler Holding, 2008 yılında 500 milyon dolarlık yatırım yapacak. Kiler Holding’in 2007 yılı faaliyet sonuçları ve 2008 yılı hedefleri Çırağan Sarayı’nda düzenlenen basın toplantısı ile kamuoyuna duyuruldu. Toplantıda konuşan Kiler Holding CEO’su Ahmet Kacar, 2007 yılında 800...
 2. Gürteks Group'tan 61 milyon dolarlık yatırım

  Gürteks Group'tan 61 milyon dolarlık yatırım

  nurettin özkaya Gaziantep'te faaliyet gösteren Gürteks Group, 2008 yılını yatırım yılı ilan etti. Enerji, madencilik, inşaat ve sağlık sektörlerine girme kararı alan Gürteks, 2008 yılında toplam 61 milyon dolarlık yatırım yapacak. Karadeniz ve Doğu Anadolu'da 3 tane hidro elektrik santralı, İç Anadolu'da madencilik ve alçı tesisleri, Gaziantep'te diyabet hastanesi kuracak ve konut üretecek....
 3. Keskinoğlu 28 milyon dolarlık yatırım yapacak

  Keskinoğlu 28 milyon dolarlık yatırım yapacak

  KESKİNOĞLU Grubu’nun, 2008’de yüzde 36 büyüme hedeflediği ve yıl sonuna kadar 28 milyon dolar yatırım yapacağı bildirildi. Keskinoğlu’nun, ileri işlenmiş piliç eti, kuluçka (civciv üretimi) ve Ravika zeytinyağı üretiminde yüzde 50 kapasite artışı, ayrıca yeni soya işleme tesisi ve organik gübre üretim tesisi için toplam 28 milyon dolar bütçe ayırdığı belirtildi. Şirketten yapılan...
 4. 100 Milyon YTL Türkiye Tanıtımına

  100 Milyon YTL Türkiye Tanıtımına

  Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Türkiye’nin 2009 yılı reklam kampanyasına 100 milyon YTL bütçe ayırdıklarını açıkladı. Türkiye’nin yeni yüzü manken Tülin Şahin’in katıldığı toplantıyla 2009 hedeflerini açıklayan Ertuğrul Günay, destinasyon odaklı tanıtım anlayışıyla İstanbul, Antalya, Muğla ve Kapadokya’nın bu yıl Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin de gelecek yıl ön plana...
 5. Türkiye'ye 300 milyon dolarlık yatırım

  Türkiye'ye 300 milyon dolarlık yatırım

  300 milyon dolarlık yatırım yapmak isteyen firma, Bakan Güler'le görüşmek için Bakan Çağlayan'ı aracı yaptı. Güneş panelleri alanında 300 milyon dolarlık yatırım yapmak isteyen dev bir Alman firması, Muş’taki Sanayi Bakanı Zafer Çağlayan’a telefonla ulaştı ve Enerji Bakanı Güler’le görüşmek için destek istedi. Randevu jet hızıyla alındı... Küresel krize rağmen Alman ve Arap yatırımcılardan...

Sayfayı Paylaş