1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Sigara bıraktıran toz

  Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  sigara bıraktıran toz, bitkisel, ürünleri, ilaç, tekamut, hakkında detaylı bilgiler burada arkadaşlar

  Başta sağlığınızın, sonrada cebinizin dostu mu olmak istiyor sunuz? O halde sigarayı bırakma kararı aldınız ve bu nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz? Ee hadi buyrun, bu makalemizde işinize yarayacak önerilerimiz var Melek'ler.

  [​IMG]


  Bitkisel karışımlardan oluşan Tekumut adlı tiksindirici ürün ile tiryakilerin dahi sigarayı 7 günde bırakabildiği, yöntemin yüzde 99 oranında başarılı olduğu belirtildi.

  Adana’da kurulu Koçak Sigara Bırakma Merkezi sahibi Mustafa Koçak yaptığı açıklamada, son dönemde kapalı mekanlarda sigara içilmesi konusundaki yasaklar ve yükselen sigara fiyatları nedeniyle sigarayı bırakmak isteyenlerin sayısında artış olduğunu kaydetti.

  Sigarayı bırakmak isteyenlerin en büyük endişesinin sigara içmedikleri zaman fazladan hissettikleri sinir ve stres olduğunu belirten Koçak, “Bu sıkıntıları aşmak ve tekrar sigaraya başlamanın engellenmesi amacıyla Emekli Albay Özkan Tunaboylu’nun geliştirdiği ve Tarım ve Köyişleri Bakanlığı onaylı ‘Tekumut’ adlı bitkisel ürünü ve özel bir yöntemi kullanıyoruz” dedi.

  Söz konusu ürünü Tunaboylu’nun 2,5 yaşındayken babasının akciğer kanserinden hayatını kaybetmesi nedeniyle, şifalı bitkiler üzerinde çalışarak geliştirdiğini ifade eden Koçak, “Ürünle önce kendisi sigarayı bırakan Tunaboylu, patent ve ruhsatını aldığı bu karışımı ticari hale getirmiş. Ürünle 50 yıllık tiryakiler bile 7 günde sigarayı bırakıyor. Bu yöntemle 5 yılda 42 bini geçkin kişi sigarayı bıraktı. Ürünün başarı oranı yüzde 99. Biz de aynı başarı oranına Adana’da ürünü kullanan kendim başta olmak üzere bin 100′den fazla tiryakide ulaştık” diye konuştu.

  Koçak, başta ABD, Rusya, Fransa, Hollanda, Almanya, Avusturya ve Belçika olmak üzere 20′den fazla ülkeye ihraç edilen Tekumut’un meyan kökü, karabaş, karanfil, şeker, çörek otu, yulaf, melisa, at kestanesi, polen, defne ve nane içerdiğini, içinde kimyasal madde bulunmadığını söyledi.

  7 günde bırakma yöntemi

  Koçak, Tekumut’un küçük bir şişede toz halinde bulunduğunu belirterek, “Sigarayı bırakmaya karar veren kişi Tekumut’u bizden temin ediyor. Ardından içeceği 3 adet sigarayı yarım içip poşette saklıyor. Poşette saklanmalı, çünkü ürün kullanılmaya başlandıktan sonra kokusu çok kötü gelecektir” dedi.

  Bu aşamadan sonra artık bir daha kesinlikle sigara içilmediğini kaydeden Koçak, şöyle konuştu:

  “Sigara içme isteği geldiğinde, hatta gelmeden hemen önce ürün kaşığının 4′te 1′i kadar toz dilin üzerine konularak 1-2 dakika kadar ağızda ıslatıldıktan sonra iyice emilip yutuluyor. Günde 20 kez sigara içme isteği olursa 20 kez bitkisel karışım kullanılabiliyor. Yan etkisi yok. İçeriğindeki bitkiler, bırakma aşamasının sinirsiz ve stressiz geçmesini sağlıyor.

  Uygulama 7 gün boyunca sürüyor. 7 gün tamamlanınca 8′inci ve 9′uncu gün sabah aç karnına, sigara duman gargarası yapılması gerekli. Yani bırakmadan önce yarım içilen sigaralardan biri alınıp yakılıyor, duman içe çekilmeden ağza doldurulup su gargarası yapılır gibi ağızda dolaştırılıyor ve üfleniyor. Bu işlem sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, dumanın içine çekilmemesi. Yoksa yöntem bozulur. Bu işlemler tam olarak uygulandığında 10. gün sigara içme isteği gelmesi bir yana sigara dumanı dahi iğrenç gelecektir.”

  Koçak, kendilerine başvuran kişileri telefonla arayarak durumlarını takip ettiklerini ve destek verdiklerini, Tekumut’un fiyatının 90 TL olduğunu belirtti.
   
Sigara bıraktıran toz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. sigarayı bıraktıran E-sigara

  sigarayı bıraktıran E-sigara

  içkiyi bıraktıran ilaç ickiyi bıraktırma duası sigarayı bırakmak için dua sigarayı bıraktıran dua sigaradan kurtulmak için Sigaradan kurtulmak isteyen sigara tiryakileri için dumanı, tadı, ateşi olan elektronik sigara Türkiye'ye de geldi. Ruyan tarafından Türkiye'ye getirilen elektronik sigara, görünümü ile de gerçeğini aratmıyor. Ruyan e-sigara, sigarayı bırakmak isteyenleri, el alışkanlığı...
 2. sigara:)

  sigara:)

  Sigaranın Sağlığa Zararları Günümüzde her yıl 3.5-4 milyon insan ve her gün 10.000'nin üzerinde kişi sigaradan hayatını kaybediyor. Eğer gerekli önlemler alınmazsa bu sayının yılda 10 milyonlu rakamlara çıkması olası görünmektedir. Yakın bir zaman içerisinde sigaranın AIDS, tüberküloz, trafik kazası, anne ölümleri, intihar ve cinayetlerin toplamından daha fazla insan öldüreceği...
 3. Akçiger fotoraFı sigara bıraktıran cinsden

  Akçiger fotoraFı sigara bıraktıran cinsden

  SİGARA İÇİYORSANIZ SOL TARAFTAKİ İÇMİYORSANIZ SAĞ TARAFTAKİ CİĞER SİZİN SEÇ BEĞEN AL ABD’nin Minnesota eyaletinde yapılan ve sonuçları İngiltere'de yayımlanan Cancer adlı tıp dergisinde açıklanan bir araştırma, akciğer filminin sonuçlarını gören sigara tiryakilerinin hiçbir destekleyici uygulamaya gerek duyulmadan sigarayı bırakabildiklerini ortaya koydu. Araştırmaya göre akciğerde röntgen...
 4. Sigarayı bırakmanın 10 kolay yolu

  Sigarayı bırakmanın 10 kolay yolu

  Nikotinin kuvvetli fiziksel ve psikolojik bağımlılık yapıcı etkisi nedeniyle sigarayı bırakmak gerçekten zordur. Çünkü sigara içme arzusunu başlatan ve kuvvetlendiren madde nikotindir. Düşük nikotinli sigaraları tercih etmeye başlamanız yanlış bir seçimdir. Çünkü alıştığınız nikotin seviyesini sağlayabilmek için öncekinden daha fazla sigara içme tehlikesi oluşacaktır. Sigarayı bırakmayı...
 5. Sigara isteğini azaltan besinler

  Sigara isteğini azaltan besinler

  Sigarayı bıraktıktan sonra olsun sigarayı bırakma aşamasında olsun kişi sürekli sigara içmeye meyillidir. Bunun nedeni ise vücudun nikotin istemesidir. Bu yüzden vücudun nikotin isteğini kırmak çok önemlidir. Basın besin maddelerini tüketerek vücudun bu isteğini önleyebilir ve sigara içme isteğini de azaltabilirsiniz. Sigara bağımlılığına son vermeden geliştirilen ve tek seansta sigarayı...

Sayfayı Paylaş