Sigara İçen Kadınlar İçmeyenlere Göre 10 Yıl Erken Ölüyor !

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Sigara İçen Kadınlar İçmeyenlere Göre 10 Yıl Erken Ölüyor !
Bu konu hakkında bilgiler vermektedir.

Sevgili melekler, sigara içmeyen biri olarak ve artık herkesin sigaranın zararları hakkında bilgisi olduğunu düşünerek, uzun uzun zararlarından bahsedecek değilim ama yapılan bir araştırmada sigara içen kadınların içmeyenlere göre 10 yıl daha az yaşadığı ortaya çıktığını da söylemek istiyorum. Eğer 10 yılımı feda etmeye hazırım diyorsanız, elinizde ki sigarayı tüttürmeye devam edin. Yok ben sevdiklerimle biraz daha fazla vakit geçirmek istiyorum diyorsanız lütfen yazımızı dikkatle okuyun...

sigara-1bd.jpg

Kadınlar sigarayı orta yaştan önce bırakırlarsa, ömürleri 10 yıl uzuyor.Sigara tiryakisi kadınların yaşam süresi, içmeyenlere göre 10 yıl kısalıyor.

İngiltere'de 1 milyon 300 bin kadın üzerinde yapılan ve 12 yıl süren araştırmaya göre, sigaranın yol açtığı kalp, kanser, felç, akciğer hastalıkları gibi nedenlerle hayatını kaybetme ihtimali, sigara alışkanlığından genç yaşta vazgeçilmesi halinde önemli ölçüde azalıyor.

Eğerki siz kadınlar Günde birkaç sigara içmeniz bile, orta yaşlarda ölüm oranınızı 2 katına çıkarıyor.Sigarayı 30 yaşında bırakmak bile, erken ölün oranını yüzde 97 aşağı çekiyor.

daha dün akşam bi haber programında izledim,ingiliz bilim adamlarının son araştırmasına kadar.30 yaşına kadar sigarayı bırakanlar hiç içmeyenlerle aynı durumdaymış.fakat 30yaşından sonra bırakanların ömrü 10yıl azalıyomuş.içen varsada bari 30unuza kadar bırakın:melek:

Geri