1. »| HeRCai |«

  »| HeRCai |« Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  22 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  5.944
  Beğenilen Mesajlar:
  20
  Ödül Puanları:
  38
  Şehir:
  [ne önemi varki ?] ツ

  Sigara SağLığıa FaydaLıymış ! [ iLqinC ]

  Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında »| HeRCai |« tarafından paylaşıldı.

  Bu haber sigara kullananlari cok sevindirecek gibi Meleklerim :D:D:D  Son yapılan araştırmalar sigaranın her zaman sağlığa zararlı olmadığını ortaya çıkardı.
  Uzmanlara göre sigara içmek çok fazla aşırıya kaçmamak kaydıyla insan belleği ve hafızası üzerinde yararlı birtakım etkiler gösterebiliyor. Bunun yanında konsantrasyon sorunu olanlar için de gayet etkili bir ilaç olabiliyor.

  Yapılan bu buluş, nikotin hapları üretebilme konusunda bir umut ışığı oldu ve Alzheimer hastalarının belki de tek kurtuluş yolu olarak görülüyor.
  Uzmanlar tütünün içinde bulunan aktif maddeleri içeren bir hap geliştirmek için uğraşıyor. Tabi ki beyni gerektiği şekilde uyarırken aynı zamanda kalp rahatsızlığına ve akciğer sorunlarına yol açmayacak bir hap yaratabilmek için çaba harcıyorlar…
  Laboratuarlarda yapılan hayvan deneylerinde nikotinin hayvanların zekası ve yetenekleri üzerinde olumlu birtakım etkiler oluşturduğu sonucu ortaya çıktı.

  Dünkü beyin kongresinde ilk defa buluşlarını açıklayan bilim adamları, bu yeni nikotin hapının 5 yıl içinde piyasada satılabileceğini ve bunama veya Alzheimer gibi hastalıklar üzerinde mevcut ilaçlardan daha tesirli bir sonuç elde edilebileceğini belirttiler. Fakat tabi ki de Alzheimer hastalarının tamamen iyileşmelerini sağlayabilecek bir güce sahip olmadığını da sözlerine ekleyen bilim adamları, en azından alzheimer hastalarının beyin fonksiyonlarını daha geç bir sürede yitirmelerini sağlayacağını söylüyorlar. Kısacası hastalara fazladan birkaç ay daha garanti ediyorlar.
  Tütünün içinde bulunan maddelerin beyne giden uyarıları hareketlendirdiğini ve bu sayede daha rahat ve güçlü konsantrasyon sağladığını da belirten bilim adamları, var güçleriyle nikotinin zarar verici özelliklerini yok edebilmek ve nikotin maddesini hap şekline sokabilmek için gece gündüz uğraşarak sonuca ulaşmaya çalışıyorlar.   
Sigara SağLığıa FaydaLıymış ! [ iLqinC ] konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. sigara:)

  sigara:)

  Sigaranın Sağlığa Zararları Günümüzde her yıl 3.5-4 milyon insan ve her gün 10.000'nin üzerinde kişi sigaradan hayatını kaybediyor. Eğer gerekli önlemler alınmazsa bu sayının yılda 10 milyonlu rakamlara çıkması olası görünmektedir. Yakın bir zaman içerisinde sigaranın AIDS, tüberküloz, trafik kazası, anne ölümleri, intihar ve cinayetlerin toplamından daha fazla insan öldüreceği...
 2. Faydalı olmak

  Faydalı olmak

  Rüyasinda birine faydali oldugunu gören kimse, o kimseye ister istemez bir zarar verir. Eger, rüyada faydali olmaya kendi talih olmussa bu zarari bilerek, kendi talih olmamissa bilmeyerek isler. Birisinin esyalarini eline alip tasidi-gini gören, onun esyasina ortak olur. Birisine esya ve mal veren kimse, bu esyayi istemeyerek vermisse mali çalinacak demek-tir.
 3. Faydalı bilgiler

  Faydalı bilgiler

  1. Hızlı kilo verip tekrar almak vücudunuzun zayıflamaya karşı direncini arttırır ve giderek kilo vermeniz zorlaşır. Metabolizma alt üst olur. 2. Yapılan yeni araştırmalara göre meyve, sebze ve yeşil bitkileri bol yiyen kişilerin daha az kanser ve kalp hastalığına yakalandığı tespit edilmiştir. 3. Hazırladığınız kekin üzerine eritilmiş çikolata dökeceğiniz zaman, çikolataya biraz tereyağı...
 4. sigara içenlerrr

  sigara içenlerrr

  melişler kimler sigara kullanıyor merak ettim hadi itiraf edin bazılarıda eşlerinden gizli içiyor bu nasıl oluyor bilmiyorum adam mutlaka anlarda anlamamazlıktan falan gelir bence sigara içmek marifet değil ya aslında bırakmayı çok isterim ama malesef gerçi ben çok içmiyorum ya haftada 10 günde 1 paket bazen çok tiksiniyorum kokusundan o zaman 1-2 hafta hiç içmediğim oluyor sonra tekrar...

Sayfayı Paylaş