Etiketler:
 1. THESECRET

  THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

  Kayıt:
  16 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  2.146
  Beğenilen Mesajlar:
  225
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  İstanbul

  Sigara'nın Çocuklar Üstündeki Zararları

  Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

  sigara çocuklarda menenjit yapar mı,içilen sigara çocuğu nasıl etkiler,sigaranın çocuğa zararları,sigara çocukları nasıl etkiler,sigaranın çocuklara zararları hakkında tüm bilgiler,anne babanın içtiği sigara çocuğu nasıl etkiler,evde içilen sigaranın çocuğa zararı, < Konu Resmi..>


  Yetişkinlerin sigara içmesi çocuklarda menenjit riskini arttırıyor
  Ebeveynlerin sigara içmesinin, çocuklarına ölümcül olabilen menenjit hastalığını geçirme olasılığını arttırdığına dair sağlam kanıtlar var.
  Araştırmacılar tarafından yapılan bir çalışma, ebeveynlerin sigara içmesi ile meningokok menenjit arasında bir bağlantı olduğunu ileri sürdü.
  Bu bulgu, şimdilerde yeni araştırmalarla desteklenmektedir.
  Bilim insanları, 15 yaşından küçük çocuklar arasında 68 tane meningokok menenjit vakasından toplanan verileri incelediler.
  Meningokok hastalığının görülmesi ile ebeveynlerin sigara içme durumu arasında kuvvetli bir bağlantı olduğunu buldular.

  Yapılan çalışmalara göre, çocukların anne veya babasından birinin sigara içmesi, hastalığın geçirilme olasılığını üç buçuk kat arttırıyor. Evde içilen günde ortalama her 20 sigara, çocuğa menenjit geçme olasılığını iki buçuk kattan fazla arttırıyor.
  Çalışma,sigara dumanının bakterilerin boğazı kaplayan dokulara yapışmasını kolaylaştırdığını ortaya koydu ve çocukların daha fazla sigara dumanına maruz kaldıkça daha fazla bakteri taşıyacaklarını ileri sürdü.
  Daha önce yapılan çalışmalar, sigara dumanı ile çocukluk enfeksiyonları ve ani bebek ölümü sendromu gibi diğer hastalıklar arasında bir bağlantı olduğunu göstermişti.
  Çalışma, hastalık ile araba sahibi olmak, kardeş sayısı ve evdeki kalabalık gibi sosyoekonomik faktörler arasında herhangi bir bağlantı bulamadı.
  Sigarayı bırakmak
  Yazarlar, çalışmaların, doktorların aileleri sigarayı bırakmaları konusunda aktif olarak cesaretlendirmeleri gerektiğini savunduğunu söylüyorlar.
  "Yayılmacı meningokok hastalığı, ebeveynlerin sigara içmesi ile kuvvetli bir şekilde bağlantılıdır" diyen yazarlar, "İşleyen mekanizmalar tam olarak bilinmemesine rağmen, sosyal şartları iyileştirmek ve ebeveynlerin sigara içmelerini azaltmak şimdilik uygun tedbirler gibi görünmektedir" diye ekliyorlar.
  Menenjit beyin zarının iltihaplanmasıdır ve buna çoğunlukla bakteriler ve virüsler neden olur.
  İki ana bakteriyel menenjit türü vardır, meningokok ve pnömokok menenjit. Meningokok menenjit, en yaygın görülenidir


   
Sigara'nın Çocuklar Üstündeki Zararları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. çoçuklarınn yaptıkları akla zarar seylerr

  çoçuklarınn yaptıkları akla zarar seylerr

  -Bakkaldan eve gelene kadar ekmeğin bütün kıtır yerlerini koparıp yemek. -Ağzını tıka basa leblebi tozuyla doldurup karşındakinin yüzüne yaklaşarak ''papaz'' demek. -Demir parmaklığı olna evlerin önünden geçerken eldeki çubukla parmaklıktan tırrrrrrrrrrrrrrrrrkkk sesleri çıkarıp ev sahiplerini rahatsız etmek. -Perdeden perdeye uçarak tarzancılık oynamak ve kopan korniş yüzünden...
 2. küçük çocuklarda kilo fazlasının zararları

  küçük çocuklarda kilo fazlasının zararları

  bebeklerde ideal kilo alımı çocuklarda kilo alımı bebeklerde cocuklarda artışı fazlalığı 2-11 yaş arasındaki ani kilo alımı, ileride kalp hastalığına yakalanma riskini artırıyor. Kilolu çocuklarda kas eksikliği, yağla tamamlanıyor BBC - LONDRA - Araştırmacılar çocukluk dönemindeki büyüme süreci ile yetişkin yaşlarda kalp hastalığına yakalanma riski arasında büyük bağ keşfetti. 2-11 yaş...
 3. Çocuklardan Akla Zarar Sorular (süpper)...

  Çocuklardan Akla Zarar Sorular (süpper)...

  akla zarar sorular anne bu ne ? - buzdolabı yavrum . - neden ? - anne balıklar su içer mi ? - enişte bu ne? - çakmak (1 dakka sonra) - enişte bu ne? - çakmak ... - enişte bu ne? - çakmak bahadır ... - enişte bu ne? - gazoz kapağı - olur mu o çakmak! balıklar terler mi ? anne ben kurt olsam ablam da ormanda kuzu olsa o zaman benden korkar mı? - oğlum çık yukarı...
 4. çocukların psikolojileri alt-üst eden şarkılar

  çocukların psikolojileri alt-üst eden şarkılar

  benim adım mikrop mikrop,karnım hep tok hep tok neden diye sormayın,kirli çocuk pek çok neden diye sormayın,kirli çocuk pek çok " (çocuk nasıl kirliliğe özenmez) -üşüdüm üşüdüm a benim canım üşüdüm -kürkünü giy kürkünü giy a benim canım kürküm yok -alsana alsana a benim canım alsana -param yok param yok a benim canım param yok -çalsana çalsana a benim canım çalsana -nereden nereden a...
 5. Çocuklar İçin Islak Mayonun Zararları

  Çocuklar İçin Islak Mayonun Zararları

  ıslak mayo, zararları, ne yapmak gerekir, hakkında bilgiler için yazımıza buyrun arkadaşlar. Denize girmek, kumdan kaleler yapmak ve plajda vakit geçirmek yazın çocukların en sevdiği aktivitelerdir melekler . Ancak çocuğunuzun “Nasılsa kendiliğinden kurur” düşüncesi ile saatlerce aynı ıslak mayo ile kalmasına göz yummak ve üzerini değiştirmemek, idrar yolu enfeksiyonlarına davetiye...

Sayfayı Paylaş