1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Siğil (temre), sivilce, çıban,yara için dua

  Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  siğil duası temre duası temre nedir hastalığı sivilce Elimde uzun zamandır siğil var ama çözümünü bulamadım ilaçlar fayda etmiyor kuran-ı kerimde mutlaka bununla ilgili bir dua vardır dedim ve araştırdım bulduğum duayı sizinlede paylaşmak istiyorum meleklerim...Denemekte fayda var diye düşünüyorum :tik:

  SİĞİL- SİVİLCE- ÇIBAN-YARA İÇİN:
  1- Peygamberimiz hanımlarından birinin elinde siğil görünce ona şu duayı okumasını tavsiye etmiş ve o hanımı o dertten kurtulmuş. “Allâhümme yâ musağğırel kebiyri ve mükebbires-sağıyri sağır mâ bi”
  2- Üç tane kağıt alınıp her birine (ا د ر ى ) yazılır.her bir kağıda bir fatiha üç ihlas okunup siğillere sürülür. Her gün bir kağıt yakılır.
  3- İri bir tuz tanesi üzerine bir fatiha üç ihlas okunup siğillere sürülür. Daha sonra bu tuz bir bahçeye gömülür.
  4- Sabah kalkar kalkmaz sağ elin işaret parmağı dil ile ıslatılır. Siğil yahut sivilcenin etrafında üç defa daire şeklinde çevrilir. Sonra parmak tekrar ıslatılıp siğil tükrükle yağlanır. Buna bir hafta devam edilir.
  5- İğde ağacından besmele ile bir dal koparılır. Ya rabbi bu dal kuruduğu gibi falancanın siğilleride kurusun denip dal bir kenara atılır.
  6- Vücudunda sık sık çıban çıkan kimse ikindi namazından sonra buruç suresini okumaya devam ederse bu dertten kurtulur.
  7- Kara saplı bir bıçak çıban çıkan yerin üzerine konup kalem suresi 12-20. ayetler 7 defa okunur. Her defasında 20. ayet yedi defa tekrar edilir.her çeşit çıban, yara, ve şişlikler için iyi gelir.
  8- Temiz bir tabağa ali imran suresi 151. ayet ile fetih suresinin son ayetleri yazılır. Eğer vücutta çıban yada vücudun dışında yara varsa bu yazı zeytin yağı ile silinip yaraların üstüne sürülür. Eğer yaralar içte ise, o zaman ayetler zemzem, gülsuyu yada memba suyu ile silinir ve su bir kaba konup aynı ayetler 28 er defa okunup üç gün içilir. Hastalığın şiddetine göre bu işlem 3-5-7 defa yapılır.
  9- Ssivilce, çıban yada siğil üzerine tâhâ suresi 105,106,107. ayetler okuyarak meshedilir. Veya bu ayetler bir tabağa yazılır. İçerisine bir miktar yağ konur. O yağ ile ma’lul yer üzerine meshedilir.
  10- İbadetlerini yerine getiren ve akşamları abdestli yatan bir Müslüman yada bir kuran talebesi sabah kalktığı zaman işaret parmağını tükrüğü ile ıslatır ve her çeşit cilt hastalığına besmele ile sürerse bi iznillah şifa bulur. Aynı şekilde abdestini alıp namaz kılmış yada kurandan biraz okumuş olan kimsede ibadetinden sonra aynı usulü uygularsa Allah’ın izniyle şifa bulur.

  TEMRE İÇİN:
  1- Terme üzerine hafifçe dokunarak iğne ucu ile zuhruf suresi 79. ayet yazılırsa şifa bulur.
  2- أَمْ أَبْرَمُوا أَمْرًا فَإِنَّا مُبْرِمُونَTemre olan yer bir çöp ile dıştan içe doğru daire şeklinde çizilerek yukardaki ayet bir nefeste 7 kere olmak üzere 7 kere (top:49) okunur.
  3- Kalem suresi 16-20 . ayetler 7 defa okunur. Her okuyuşta 20. ayet 7 defa tekrar edilir ve termeye üflenir. Buna yedi gün devam edilir.
   
 2. PeLiNiM

  PeLiNiM Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  16 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  5.401
  Beğenilen Mesajlar:
  58
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  ANTALYA
  gerçekten çok yararlı oldu . Oğlumunda elinde siğil çıktı
  bende camiye git de okutoğlum diyordum
  şimdi kendim yapıcam
  tuz üzerine okumak basitmiş
  onu deniyecem
  teşekkürler
   
 3. su.ay

  su.ay Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  5 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  758
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  kayseri
  bende inanıyorum dualara bnim elimin üstü siğil doluydu . dua okudum geçti çok şükür.
   
 4. Misafir Melek

  Misafir Melek Forum Okuru

  çooqqqq saolun bu iylikinizi unutmaycam
   
 5. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Allah verdigi her derdin dermanınıda vermişrir arkadaşlar.Allah dertlerinize şifa göndersin AMİN
   
 6. *Gizemli Kıs*

  *Gizemli Kıs* Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  19 Nisan 2010
  Mesajlar:
  3.742
  Beğenilen Mesajlar:
  260
  Ödül Puanları:
  0
 7. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  sihil

  bu maddelerden birini mi deneyeceğiz yoksa hepsini mi
   
 8. beklenenbebis

  beklenenbebis Forum Okuru

  teşekkürler çok güzel paylaşım olmuş..
   
 9. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  benlerde de geçerlimi bu ??
   
 10. Dilek245

  Dilek245 Forum Okuru

  Allah razı olsun. İnternette ararken, Uzun süredir aklımda olan duaya rastladım. Güzel bir paylaşım
  Daha önce de siğil için okunan şu iki duayı okumuştuk. 7 yıldır geçmeyen siğiller çok kısa sürede geçmişti.

  2- Üç tane kağıt alınıp her birine (ا د ر ى ) yazılır.her bir kağıda bir fatiha üç ihlas okunup siğillere sürülür. Her gün bir kağıt yakılır.
  3- İri bir tuz tanesi üzerine bir fatiha üç ihlas okunup siğillere sürülür. Daha sonra bu tuz bir bahçeye gömülür.
   
 11. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  genital siğile çare

  arkadaşlar hepinize öncelikle geçmiş olsun..benimde genital bölgemde siğil vardı önce yaktırdım sonra tekrarladı..bunun üzerine şu duayla sağlığıma kavuştum.

  veyeşfi südura kavmin müğminin.veşifaün limaafissudur.yahrucü minbutuniha şerabun muhtelifun elvanuhü fihi şifaun linnas.venunnezzilü minel kurani ma hüve şifaün verahmetün lil müğminin.veiza meriztü fehüve yeşfiyn.kulhüve lilleziyne amenü hüdden veşifa.

  arkadaşlar bu duayı,perşembe akşamı abdest alıp bir şişe suya 7 defa okuyacaksınız.sonra bunu 7 gece devam ettireceksiniz.yani perşembeden başlayarak 7 gece 7 kez şişeye okuyacaksınız,7.günün sonunda bu şişedeki suyu içeceksiniz.tabi ilk okuyacağınız gün 2 rekat namaz kılıp neticem iyileşsin diye dua edip öyle suya bu duayı okuyacaksınız..Allah hepinize acil şifalar versin arkadaşlar,bu derdi çeken bilir..gönülden inanarak bunu yapın,kafayı takmayın,o bölgeye sürekli elinizde aynayla bakıp durmayın psikolojnizi rahatlatın..kafaya taktıkça çoğalıyorlar çünkü..ben şifa buldum inşallah sizlerde bulursunuz..
   
 12. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  arkadaşlar bu siğillere genital siğillerde dahilmi yani kasık bölgemde var (kondilom) lütfen yardım
   
 13. 637

  637 Forum Okuru

  5 yaşimdan beri elimin üzeri sile doluydu her şeyi denedim ilaçlar kalmadı sürmedigim melhem kalmadi ve bir ot buldum üzerlerine sürdüm 5 tanesinide yedim ve 20 içinde elmin üstünde silden eser kalmadi kızımında bikini bölgesinde olmuştu ona yediremedim bende çay demlerken içine atım ve bilmeden içirdim şuan eser yok iç anadolu bölgesinde otların yeşerdigi anda yetişiyor
   
 14. Serpilcim

  Serpilcim Forum Okuru

  İyi günler.kullandığız otun adını yazar mısınız Allah rızası için?
   
Siğil (temre), sivilce, çıban,yara için dua konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Siğil için bitkisel ilaç

  Siğil için bitkisel ilaç

  ayak siğil duası ayak siğili duası siğil için bitkisel ilaç temre ilacı ayaktaki Suna Dumankaya'dan siğil şikayetinde bulunanlar için doğal bitkisel çözüm çözüm önerileri. Eğer sizinde siğil şikayetiniz varsa evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz bitkisel formülü veriyorum Siğillerinizle asla oynamayın, çoğalırlar. siğillerinizden kurtulmak için;Fırında pişmiş soğanı soyup havanda iyice...
 2. Temre için şifalı bitkiler

  Temre için şifalı bitkiler

  temre duası temre çiçeği yüzde temreyi tedavisi Temre birçok insanda zaman zaman meydana gelen deride kızarıklık şeklinde ortaya çıkan ve rahatsız edici durum ve görünüm teşkil eden bir cilt hastalığıdır.Temreye iyi gelen şifalı bitkiler hakkında sizlere bilgiler vermek istiyorum *müsafi ile sirke yapılarak sürülür. *kuzu kulagı ile sirke lapa yapılarak konur. *günlük ve ördek yagı merhem...
 3. Çıban için bitkisel çözüm

  Çıban için bitkisel çözüm

  göz çıbanı hamilelikte çıban suna dumankaya çıban göz çıbanı duası Vücudun herhangi bir yerinde oluşan çıbanlara karşı bitkisel çözüm önerilerini sizlerle paylaşıyorum Bulunması Gereken Şifalı Bitkiler: Mercimek, Arpa, Biberiye, Anason, Badem yağı Hazırlanış ve Kullanım Reçetesi: ♦ Öğütülmüş mercimek unu arpa suyunda pişirilir. “Sıkılarak el*de edilen posa bal ile karıştırılarak pomad...
 4. Yarım baş ağrısı için okunacak dua

  Yarım baş ağrısı için okunacak dua

  Yarım baş ağrısı için okunacak dua nedir biliyorsanız bana Yarım baş ağrısı için okunacak duayı yazın arkadaşlarım.
 5. Temre Ve Egzama İçin Hangi Duayı Okumalı?

  Temre Ve Egzama İçin Hangi Duayı Okumalı?

  temre için okunacak dua, temre için dua, egzama için dua Cilt hastalıklarından biri olan temre ve egzama için okunması gereken dua bilgilerini sizler için paylaşıyoruz. Yer gök dua üzerine diyerek ve mutlaka tıbbi yardımı da alarak aşağıda ki duaları temre ve egzama için okuyabilirsiniz. İmam Kurtubi Hazretleri buyuruyor ki: Kendim ve başka kişilerde tecrübe ettim faydalı oldu. (Camiu...

Sayfayı Paylaş