Etiketler:
 1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Sigorta devi AIG'den rekor zarar

  Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  < Konu Resmi..>

  Amerikan sigortacılık devi AIG, 2008'in son çeyreğinde 61,7 milyar dolar zarar ettiğini açıkladı.


  American International Group (AIG), geçen yıl 4. çeyrekte 61,7 milyar dolar, bir başka ifadeyle hisse başına 22,95 dolar zarar açıkladı.

  Böylece, ABD'li bir şirketin bir çeyrekteki en büyük zararı kaydedilmiş oldu.


  Daha önce Time Warner şirketi 2002 yılında bir çeyrekte 54 milyar dolar zarar açıklamıştı.
  AIG'nin 2008 yılı için toplam zararı ise 100 milyar doları buldu.

  Öte yandan, ABD Hazinesi ve Amerikan Merkez Bankası'nın (Fed) ortak açıklamasında, hükümetten geçen yıl iki kez yardım alan sigorta şirketi American International Group'un (AIG), 30 milyar dolar daha alacağı açıklandı.

  Açıklamada, AIG'nin ''sistemik risk'' taşıdığı, bunun için de hükümetin şirkete destek olması gerektiği belirtilerek, bu sayede, tüm sisteme zarar verebilecek muhtemel sorunların engellenebileceği ifade edildi.

  Açıklamada, AIG'nin, ABD ekonomisi ve mali sistem açısından çok önemli olduğu ve yardım gerektiğine işaret edilirken, gerekirse, başka yardım yapılma olasılığı da bulunduğu kaydedildi.

  Bu arada, AIG, Fed'in kredi hattından kullandığı 38 milyar doları geri ödemesini faiziyle birlikte nakit olarak ödemek yerine, Asya merkezli 50 ülkede operasyonları bulunan American International Assurance Co. ve American Life Insurance Co'nun hisseleriyle yapacak.

  ABD hükümetinden geçen yıl 150 milyar dolar yardım alan AIG'nin 2008 yılının üçüncü çeyreğindeki zararı ise 24,5 milyar olmuştu.


   
Sigorta devi AIG'den rekor zarar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Rekorlar

  Rekorlar

  * Dünyanın en şişman kadını 1972 yılında ölen Percy Pearl Washington'dur.Hastaneye kaldırıldığında 400 kiloydu. * Dünyanın en uzun boylu insanı 1918'de ABD'de doğan 2.72 metre uzunluğundaki Robert Waldow' dur. * Dünyanın en kısa boylu insanı 1876'da Hollanda'da dünyaya gelen Pauline Musters' dır.Doğduğunda boyu 30 santim di,1895'te öldüğünde ise 59 santim. * Dünyanın normal boydaki en zayıf...
 2. Rekor

  Rekor

  Kişinin başarı peşinde olduğunu ama büyük engelleri de bulunduğunu gösterir
 3. Deve

  Deve

  Yolculuğa, kadri yüce bir kimseye, Deveye binmek bekar kimse için evlenmeye, evli kimse için hacca yahut rızka; devenin kendine binmesi birinden eza ve cefa görmeye, Bir şehirdeki birçok deve sel baskınına, sahrada görülen birçok deve yağmura, Deve ile uuğraşmak kavga etmeye, hastalığa, Evin önüne deve çökmesi, evde hasta varsa vefatına; Dişi devenin etiş kadın tarafından gelecek dünyalığa,...
 4. Dev

  Dev

  Rüyada dev görmek, siz ve rakipleriniz arasında büyük bir mücadele olacağının habercisidir. Rakiplerinizle mücadele vermek zorunda kalacaksınız. Eğer dev sizden kaçıyorsa, zenginliğin ve başarının işaretidir.Kişinin dev ile savaşması, düşmanlarını yenmesi ve başarılı olması anlamına gelir. Devin omuzuna çıkmak ise çok büyük başarı olarak yorumlanır.Rüyada masallarda anlatilan bir devi görmek,...
 5. Sigorta devi AIG bu kez de üçe bölünüyor

  Sigorta devi AIG bu kez de üçe bölünüyor

  ABD hükümetinden bugüne kadar 150 milyar dolar kaynaksağlayan AIG’nin ayakta kalabilmesi için şimdi de en az üçe bölünmesi gerektiği ortaya atıldı Sigorta devi AIG’nin en az üçe bölünerek faaliyetlerini sürdürebileceği belirtiliyor. AIG ile hükümet yetkilileri arasında görüşmelerin sürdüğü ve sigorta devinin devlet tarafından kontrol edilen en az üç parçaya ayrılarak faaliyetlerini...

Sayfayı Paylaş