sık sık genital bölge sorunları yaşıyorum..

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
sık sık genital bölge sorunları yaşıyorum..
Merhaba.Sık sık genital bölge sorunları yaşıyorum.Doktora gitmeye çekinir oldum.Acaba bu sorunların olmaması için nasıl önlemler alabilirim?

Sadece ılık su ile yıkayın, normal sabun kullanmayın. Eczaneden genital bölge temizliği için bazı özel ürünler de satın alabilirsiniz.
Bölgeyi dar ve sıkı pantolonlar, dar iç çamaşırları vb ile kapatmayın. Tercihen pamuklu iç çamaşırları giyin. Külotunuzla uyumayın.
Parfüm, gıda vb. muhtemel alerjileriniz olup olmadığını kontrol edin. Bunlar aynı zamanda genital bölge şikayetlerinde de etkilidir.
Bağırsaktan gelen bakterilerin vajinaya girmemesine dikkat edin; temizliğinizi önden arkaya doğru yapın.
Banyo lifi bakteri toplar ve çoğaltır. Temiz bir lif kullanın.
Başkaları tarafından kullanılan havlulara, umumi tuvaletlerdeki damlacıklara, umumi jakuzi vb'ye vajinal temastan kaçının.
Anormal bir akıntı veya koku fark ettiğinizde vajinanın gereken durumuna geri dönmesini sağlamak için Multi-Gyn
Tamponları ve pedleri çok düzenli bir şekilde değiştirin.
Sık sık mantar enfeksiyonu şikayetiniz oluyorsa, şekersiz bir beslenme yardımcı olabilecektir. Partnerinizin de bir re-enfeksiyon kaynağı olabileceğini aklınızda bulundurun, öyle ki anti-kandida ilaçları her ikiniz için de gerekli olabilir.
Sık sık kötü kokulu akıntı şikayetiniz oluyorsa, vajina içi temizliği için bir vajina şampuanı kullanarak vajinayı yıkayabilir ve ilişki sonrasında meni kalıntılarında olduğu gibi istenmeyen bakterilerin ürediği bir ortamı engelleyebilirsiniz.
Vücut direncinizi artırmak için yeterince dinlenin.

Geri