Etiketler:
 1. PeLiNiM

  PeLiNiM Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  16 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  5.401
  Beğenilen Mesajlar:
  58
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  ANTALYA

  sıkça karşılaşılan saç sorunları ve çözümleri burda!!!!

  Konu, 'Saç Bakımı' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

  ergenlik döneminde karşılaşılan sorunlar ve çözümleri ergenlik döneminde karşılaşılan sorunlar ve bu sorunların çözümü için öneriler Saç kadın güzelliğinin önemli bir bölümünü kaplar.Saçlarınız güzel de olsa zaman zaman sorunlar yaşayabilirsiniz.Bu sorunlarınız çözümsüz değil.Yeterki siz güzel saçlardan mahrum kalmayın.  SAÇTA CANSIZLAŞMA-SÖNÜK KALMA

  Özellikle stres ve yoğun rejim dönemlerinde vitamin ve mineral eksikliği, güneş, klorlu su, aşırı sıcak uygulama gibi dış etkenler, çeşitli hastalıklar ve hormonal değişiklikler gibi pek çok sebeple saçlar canlılığını kaybedebilir. Saçlarda cansızlaşma görüldüğünde bu sebepler araştırılmalı ve ortadan kaldırılmalıdır. Net bir sebep bulunamıyorsa uzmanın fikri alınmalı ve bilimsel araştırmalar yapılmalıdır.

  SAÇ DERİSİNDE KAŞINTI

  Saçlı deride kaşıntı yapan birçok faktör vardır bunlar; mantar, kıl dibi iltihapları, sivilce, kepek, aşırı yağlılık,kuruluk,yıkama sıklığı(çok sık veya çok seyrek),kullanılan ürünlere hassasiyet,allerji olabilir. Sebep bulunabiliyorsa önlenmeli veya dermatoloji uzmanının görüşü alınmalıdır.

  SAÇLARDA KABARMA-ELEKTİRİKLENME

  Saçların kabarması çoğunlukla statik elektriklenmeden kaynaklanmaktadır ama saç teli kalınlığı, saçın sıklığı, saçın çıkış açısı, yıkama suyunun sertliği ve kullanılan şampuan gibi birçok faktörde etkili olabilmektedir.Yapılacak en güzel şey bu konuda etkili bir şampuan ve saç kremi kullanmaktır.(İlker Yavrutürk Kuaför salonumuzda en çok karşılaştığımız soru)

  SAÇ KEPEKLENMESİ

  Cilt 7 kattan oluşan ve sürekli olarak alttan yenisi geldikçe en üstteki dökülen aktif bir organdır ve vücudun her tarafında böyledir.Cildin bu yenilenmesi en üstteki tabakanın daha büyük parçalar halinde olduğunda kepek olarak karşımıza çıkar.Yeterince sık yıkanmaması ve yetersiz durulama kepeklenmeyi artıran faktörlerdir.Uygun kepek önleyici bir şampuan genellikle yeterli olmaktadır.

  Kepek oluşumuna sebep olan diğer bir sebep saçlı deride mantar oluşmasıdır bu durumda farklı bir tedavi gerekebilir bunun için dermatoloji uzmanına muayene olmak en uygun davranış olacaktır. Kepek problemi olan kişide saç derisi dışında kaş, şakak, alın gibi bölgelerde kızarıklıkla birlikte oluşan kepeğimsi döküntüler varsa, bu kişinin kepekten ayrı bir problemi olabileceğinden doktora başvurması doğru olur.

  SAÇ UÇLARINDA KIRILMA

  Saçınız nemli halde iken geniş dişli bir tarak kullanarak saçınızı tarayın. Tarama hafif hareketlerle uçlardan başlayıp açıldıkça yukarı doğru çıkarak yapılmalıdır. Bu şekilde saçlarınızı kırıklardan korursunuz. Geniş dişli, diş aralıkları açık ve saçın takılabileceği pürüzler olmayan tarak tercih edilmelidir. Fırça tercih ederken baş derinizi çizmeyecek şekilde kıl uçları yuvarlatılmış olanları tercih ediniz. Fırça kullanırken saçlarınızı yıpratacak sert hareketlerden kaçınmanız tavsiye edilir. Saçlarınızı önce uygun bir tarak yardımı ile tarayıp açtıktan sonra gerekiyorsa fırçalayınız.Yada SAlonumuzda uyguladığımız Sıcak Maks ile Saç uçlarınızı kestirin kurtulun….

  SAÇLARDA KURULUK

  Saçlarda kuruluk yapısal bir sorundur.Yağ salgısının azaldığı durumda ortaya çıkar.Sabun sık görülen kurutma sebeplerindendir.Kuru saçlara uygun şampuan ve saç kremleri kullanılmalıdır. Ayrıca saçları besleyici maskeler uygulanabilir.

  SAÇLARDA MATLAŞMA

  Saç parlaklığı ışığı yansıtan dış yüzeyinin pürüzsüzlüğüne bağlı olarak değişir.Saç telini yıpratan güneş ışığı,rüzgar,duman ve toz gibi çevresel faktörler matlığın en önemli sebepleridir.Ayrıca boya,röfle, perma gibi kimyasal madde kullanılarak yapılan işlemler sonucunda yıpranır ve parlaklığını kaybeder.Matlıktan korunmak için gerekenler yapılmalı kurtulmak içinde uygun şampuan kullanılmalıdır.

  SAÇTA AŞIRI YAĞLANMA

  Saçta yağlılık yaşa,cinsiyete ve kişinin genetik yapısına bağlıdır.Ergenlik döneminde artmaya başlayan yağ salgısı gençlik yılları boyunca devam eder.Azda olsa yağlı beslenmenin de yağlanmada etkisi vardır.Saçların dökülme döneminde de yağlılığın arttığı gözlenir burada asıl etken yağ salgısının artmasından çok saçlar azalırken yağ hücreleri azalmadığı için her saç teline düşen yağ miktarı artmakta ve saç yağlı görünmektedir.Yağlı saçlar için üretilmiş şampuanların kullanılması yeterlidir.

  alıntı

   
sıkça karşılaşılan saç sorunları ve çözümleri burda!!!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. saç bakımında sorunlar ve çözümleri

  saç bakımında sorunlar ve çözümleri

  saç elektriklenmesi nasıl önlenir saç kabarmasını önlemek kabarması nasıl önlenir saçların kabarmasını önlemek saçın kabarması Saçlarınız kırılıyor mu, hiç parlamıyor mu, şekle mi girmiyor, yoksa kepeklendi mi? İşte belli başlı 13 saç problemine 13 pratik çözüm önerisi. Saçlarım çok uzun, hiç şekle girmiyor Uzun saçlara şekil vermek zordur. Biraz daha hacimli ve dalgalı görünmesini...
 2. Sorunlar ve çözümler

  Sorunlar ve çözümler

  Sorunlarla karşılaştığınızda ne yaparsınız? Mantıklı yol, sorun üzerinde düşünmek, sebeplerini araştırmak, çözüm üretmeye çalışmak, soruna sebep olan yada ortak olan kişilerle bir araya gelerek fikir alışverişi yapmak, tecrübeli birilerinden yardım almak vs. Biliyor musunuz, evlendiğinizde hayatınızın en uzun süreli olmasını dileyeceğiniz bir anlaşma yapmış olursunuz. Tarafların imza attıkları...
 3. Evlenme sorunları ve çözümleri

  Evlenme sorunları ve çözümleri

  Evliliğinizde aranızdaki anlaşmazlıktan, çocuklardan ya da ailelerden kaynaklanan sorunlarınız varsa, yazımız size çözüm konusunda yol gösterebilir. Aileler: Kadın ve erkeğin aile yapılarının farklı olması, farklı kültürlerde yetişmiş ve farklı alışkanlıklara, farklı özelliklere sahip olmaları bir anlaşmazlık sebebidir. Kadın ve erkeğin anne- baba veya diğer yakınlarının onların aile...
 4. Gebeliğin dönemleri ve sıkça karşılaşılan problemler

  Gebeliğin dönemleri ve sıkça karşılaşılan problemler

  Hamile meleklerim sıkça karşılaştıgı sorunların hepsine öneriler var buyrun bakın GEBELİĞİN DÖNEMLERİ VE SIKÇA KARŞILAŞILAN PROBLEMLER Gebelik özellikleri yönünden üç ayrı döneme ayrılır: 1. trimester (ilk 13 hafta) 2. trimester (14-27. haftalar arası) 3. trimester (27-40. haftalar arası) olmak üzere. İLK ÜÇ AYDAKİ FİZİKSEL DEĞİŞİKLİKLER ve SIKÇA SORULANLAR • Yorgunluk,...
 5. Gençlik sorunları ve çözümleri

  Gençlik sorunları ve çözümleri

  Gençliği topluma kazandırmanın yolları Gençlerimizi nasıl kazanabiliriz? Gençliğin büyük sorunları Az önce bir misafirimiz evinde ki gençlerin sorumsuzluklarından bahsetmiş ve gençleri geri kazanmanın yolları hakkında bilgi istemişti. Biz de bu sayfamızda gençlik sorunları ve çözümleri hakkında bilgiler aktarıyoruz. Günümüz şartlarında gençlerin kapılıp gideceği büyük bir sel felaketi var....

Sayfayı Paylaş