gebe
 1. BEYZA21

  BEYZA21 Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  14.203
  Beğenilen Mesajlar:
  2.178
  Ödül Puanları:
  113

  Sıkıntı Nasıl Geçer?

  Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

  Sıkıntının geçmesi için tatil gibi çevreyi değiştiren tavsiyelerde veriliyor ancak bazıları sıkıntının çevreden değil insanın kendisinden kaynaklandığını, dolayısıyla tatil gibi aktivitelerin sıkıntıyı sadece geçici olarak hafiflettiğini söylüyor. Yani sıkıntıdan kalıcı olarak kurtulabilmek için önce kendinizde, yaşam tarzınızda değişiklik yapmalısınız.
  Televizyon seyretmek, facebook’ta gezinmek, bilgisayar oyunu oynamak gibi seçenekler sıkıntınızı bir kaç saatliğine alabilir. Ancak sizde sıkıntıya yol açan nedenin ne olduğunu belirlemeden bundan kurtulmak zor.


  < Konu Resmi..>

  Uzmanlar genellikle hayatta hedef belirlemenin bu sıkıntılı zamanların sayısını azalttığını söylüyor. Bu hedef işinizde bir başarı ya da özel hayatınızda yapmak isteyip de yapamadığınız, vakit ayıramadığınız bir şey olabilir. Kilo vermek, spor yapmak, sağlıklı beslenmek, sigarayı bırakmak gibi pek çok farklı ve faydalı hedef bulabilirsiniz.

  Neden Sıkılıyorsunuz?

  Sıkıntınızın nedenini bulmak çözümü bulmak yolunda size vakit kazandıracaktır. Aşağıdaki soruların cevapları neden sıkıldığınızı bulmanız konusunda size yardımcı olabilir.

  Diğer insanlarla ilişkiniz nasıl?
  Kendinizi sıkıcı biri olarak mı görüyorsunuz?
  İşinizden mi sıkıldınız?
  Hayatınızda sizi heyecanlandıran bir şey var mı?
  Çok endişeli bir insan mısınız, kaygılarınız günlük hayatınızı etkiliyor mu?
  Depresif bir ruh haliniz mi var?
  Alkol probleminiz var mı?
  Bunlar dışında hayatınızın eğlenceli olması tamamen diğer insanlara bağlıysa, kendi kendinize kaldığınızda sıkılmanız kaçınılmazdır. Kendi başınıza yapmaktan keyif aldığınız aktiviteler bu sorunu çözmenize yardımcı olabilir. Aktivite derken internette gezmek ya da televizyon seyretmekten bahsetmiyorum. Yaratıcı bir hobi, spor ya da bir yardım kuruluşunda belirli günlerde gönüllü olarak çalışmak sizi sıkıntıdan kurtaracak aktiviteler olabilir.

  Bazen sıkıntının nedeni rutin hayat düzeni ve zamansızlık, bazen zamanın içini dolduramayacak kadar çok olması olabilir. Çünkü gün boyu iş yerinde ve evde bir şeylerle uğraşıyor olmak zamanı doldurduğundan sıkılmaya vaktiniz olmayabilir. Ancak işsizken ya da hafta sonları izinliyken size kalan zamanı nasıl değerlendireceğiniz konusunda bir fikriniz yoksa bu sıkıntı yaratabilir. Boş vakitlerinizde düzenli olarak yapacağınız bir aktivite ile hem zamanınızı iyi değerlendirebilir hem de sıkıntıdan uzak durabilirsiniz.

  Sonuç olarak yukarıda vermeye çalıştığım bilgiler benim kendi görüşlerim değil, çeşitli kaynaklardan derlediğim uzman görüşleri ve sizde işe yarayıp yaramayacağını denemeden öğrenemezsiniz. Başta da belirttiğim gibi dikkatinizi anlık olarak dağıtan aktiviteler yerine kalıcı, hayatınızda yer tutan, yapıcı bazı alışkanlıklar edinmek düzenli olarak yaşanan sıkıntıdan kurtulmak için en iyi çözüm olarak görünüyor.

   
Sıkıntı Nasıl Geçer? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Boğaz Ağrısı Nasıl Geçer?

  Boğaz Ağrısı Nasıl Geçer?

  boğaz ağrısına ne iyi gelir,boğaz ağrısı tedavisi,boğaz ağrısı nasıl geçer,boğaz ağrısı nasıl çabuk geçer,boğaz ağrısının nedenleri,boğaz iltihaplanması nasıl geçer,boğaz ağrısı tedavisi hakkında bilgiler Boğaz ağrısı en sık karşılaşılan şikayetlerdendir. Bu yüzden bir çok kişi muayene ve tedavi olmaktadır. Boğaz ağrısına neler yol açar ? Boğaz ağrısı, birçok rahatsızlığın belirtisi...
 2. Yüz felci nasıl geçer?

  Yüz felci nasıl geçer?

  yüz felci nedir,yüz felci belirtileri,yüz felci nedenleri,yüz felci tedavisi,yüz felci hakkında bilgiler Yüz felci, yüzde güçsüzlük, seğirme ya da hareketsizliğe neden olan yüz sinirini ilgilendiren bir rahatsızlıktır. Yüzde meydana gelen anormal hareketler ya da felç farklı sebeplerle meydana gelebilir. Buna neden olan sebepler mutlaka araştırılmalıdır. Yüzün her iki tarafında bulunan...
 3. Sivilce izi nasıl geçer?

  Sivilce izi nasıl geçer?

  Sivilce izleri sadece ergenlik çağındaki gençlerin değil her yaştan insanın sorunu. Sivilce oluşumunun başlıca nedeni cilt gözeneklerinin yağdan, kirden tıkanması ve bakterilerin birikmesi için uygun bir ortam yaratmasıdır. Bakteriler zaten cilt yüzeyinde her an bulunur ancak gözenekler tıkandığında bir noktada birikmeye başlayarak sivilceye yol açar. Tabi sivilcenin nedenleri bununla sınırlı...
 4. Kulak çınlamasının sık görülen nedenleri neler?

  Kulak çınlamasının sık görülen nedenleri neler?

  Kulak çınlamasından şikayetçi olan kişiler çınlamayı farklı şekillerde, ancak kendilerine göre tarif edebilirler çünkü çoğunlukla bu ses dışarıdan duyulamaz. Uğuldama, vınlama, vızıltı, çınlama şeklinde, şiddeti kişiden kişiye değişen ve kulakta veya bazen de ‘kafanın içinde’ duyulan bir ses olarak tanımlandığı olur. Kulak çınlaması genel olarak başkaları tarafından duyulamaz ancak ender de...
 5. boğaz ağrısı nasıl geçer?

  boğaz ağrısı nasıl geçer?

  Günaydın .Ben öğrenciyim Ailemden uzağım boğazım çok ağrıyor bu ağrıyı nasıl geçirebilirim ??

Sayfayı Paylaş