1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  15.254
  Beğenilen Mesajlar:
  2.285
  Ödül Puanları:
  113

  Sıkıntı Nasıl Geçer?

  Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Sıkıntının geçmesi için tatil gibi çevreyi değiştiren tavsiyelerde veriliyor ancak bazıları sıkıntının çevreden değil insanın kendisinden kaynaklandığını, dolayısıyla tatil gibi aktivitelerin sıkıntıyı sadece geçici olarak hafiflettiğini söylüyor. Yani sıkıntıdan kalıcı olarak kurtulabilmek için önce kendinizde, yaşam tarzınızda değişiklik yapmalısınız. Televizyon seyretmek, facebook’ta gezinmek, bilgisayar oyunu oynamak gibi seçenekler sıkıntınızı bir kaç saatliğine alabilir. Ancak sizde sıkıntıya yol açan nedenin ne olduğunu belirlemeden bundan kurtulmak zor.


  < Konu Resmi..>

  Uzmanlar genellikle hayatta hedef belirlemenin bu sıkıntılı zamanların sayısını azalttığını söylüyor. Bu hedef işinizde bir başarı ya da özel hayatınızda yapmak isteyip de yapamadığınız, vakit ayıramadığınız bir şey olabilir. Kilo vermek, spor yapmak, sağlıklı beslenmek, sigarayı bırakmak gibi pek çok farklı ve faydalı hedef bulabilirsiniz.

  Neden Sıkılıyorsunuz?

  Sıkıntınızın nedenini bulmak çözümü bulmak yolunda size vakit kazandıracaktır. Aşağıdaki soruların cevapları neden sıkıldığınızı bulmanız konusunda size yardımcı olabilir.

  Diğer insanlarla ilişkiniz nasıl?
  Kendinizi sıkıcı biri olarak mı görüyorsunuz?
  İşinizden mi sıkıldınız?
  Hayatınızda sizi heyecanlandıran bir şey var mı?
  Çok endişeli bir insan mısınız, kaygılarınız günlük hayatınızı etkiliyor mu?
  Depresif bir ruh haliniz mi var?
  Alkol probleminiz var mı?
  Bunlar dışında hayatınızın eğlenceli olması tamamen diğer insanlara bağlıysa, kendi kendinize kaldığınızda sıkılmanız kaçınılmazdır. Kendi başınıza yapmaktan keyif aldığınız aktiviteler bu sorunu çözmenize yardımcı olabilir. Aktivite derken internette gezmek ya da televizyon seyretmekten bahsetmiyorum. Yaratıcı bir hobi, spor ya da bir yardım kuruluşunda belirli günlerde gönüllü olarak çalışmak sizi sıkıntıdan kurtaracak aktiviteler olabilir.

  Bazen sıkıntının nedeni rutin hayat düzeni ve zamansızlık, bazen zamanın içini dolduramayacak kadar çok olması olabilir. Çünkü gün boyu iş yerinde ve evde bir şeylerle uğraşıyor olmak zamanı doldurduğundan sıkılmaya vaktiniz olmayabilir. Ancak işsizken ya da hafta sonları izinliyken size kalan zamanı nasıl değerlendireceğiniz konusunda bir fikriniz yoksa bu sıkıntı yaratabilir. Boş vakitlerinizde düzenli olarak yapacağınız bir aktivite ile hem zamanınızı iyi değerlendirebilir hem de sıkıntıdan uzak durabilirsiniz.

  Sonuç olarak yukarıda vermeye çalıştığım bilgiler benim kendi görüşlerim değil, çeşitli kaynaklardan derlediğim uzman görüşleri ve sizde işe yarayıp yaramayacağını denemeden öğrenemezsiniz. Başta da belirttiğim gibi dikkatinizi anlık olarak dağıtan aktiviteler yerine kalıcı, hayatınızda yer tutan, yapıcı bazı alışkanlıklar edinmek düzenli olarak yaşanan sıkıntıdan kurtulmak için en iyi çözüm olarak görünüyor.

   
Sıkıntı Nasıl Geçer? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kuru öksürük nasıl geçer

  Kuru öksürük nasıl geçer

  Kuru öksürük nasıl geçer Kuru öksürük için ne yapmam lazım. bir kaç aydır sürekli bir öksürük ama kuru öksürük bu. Öldüm bittim arkadaşlar, bu konuda bana ne önerirsiniz, artık böğrüm acıyor ya :S
 2. ellerim çatladı nasıl geçer

  ellerim çatladı nasıl geçer

  Mrb kzlar bi sorm war elimn ustu hep çatladı yara oldu nasl gecer krem kullanyrm ama bi faydası yok
 3. Yenidoğan sarılığı nasıl geçer?

  Yenidoğan sarılığı nasıl geçer?

  yenidoğan sarılığı nedir,yeni doğan bebeklerde sarılık neden olur,yenidoğan bebeklerde sarılık nedenleri,yenidoğan bebeklerde sarılık tedavisi hakkında bilgiler Zamanında ve sağlıklı doğan bebeklerin yaklaşık %60’ı, erken doğan bebeklerin %80’i yaşamının ilk günlerinde sararabilir. Yüz bölgesinden başlayan sarılık daha sonra karın, kol ve bacaklarda belirginleşmeye başlayabilir....
 4. Ağız mantarı nasıl geçer ?

  Ağız mantarı nasıl geçer ?

  ağız mantarı nedir,ağızmantarı belirtileri,ağız mantarı nedenleri,ağız mantarı tedavisi,ağız mantarı hakkında bilgiler Diğer adıyla kandidiyazis genelde ağız ve boğaz bölgesinde görülür. Halk arasındaki adı ‘’pamukçuk’’ dur. Pamukçuk en çok bebeklerde görünen bir ağız içi mantar enfeksiyonudur. Ağız ve boğaz’da daha sık görülür ancak genital bölge ve nemli deri kıvrımlarını da çok...
 5. Kulak çınlamasının sık görülen nedenleri neler?

  Kulak çınlamasının sık görülen nedenleri neler?

  Kulak çınlamasından şikayetçi olan kişiler çınlamayı farklı şekillerde, ancak kendilerine göre tarif edebilirler çünkü çoğunlukla bu ses dışarıdan duyulamaz. Uğuldama, vınlama, vızıltı, çınlama şeklinde, şiddeti kişiden kişiye değişen ve kulakta veya bazen de ‘kafanın içinde’ duyulan bir ses olarak tanımlandığı olur. Kulak çınlaması genel olarak başkaları tarafından duyulamaz ancak ender de...

Sayfayı Paylaş