1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.443
  Beğenilen Mesajlar:
  2.301
  Ödül Puanları:
  113

  sıkışma sendromu nedir?

  Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  sıkışma nedir Sıkışma sendromu, omuz etkileyen bir tıbbi durumdur. Bu durum genellikle bir yaralanma nedeniyle rotator için kasları, omuz eklemi çevreleyen kas bir grup manşet olur. Bir yaralanma bu alanda yer alır, bu şişmeye başlar.

  Bu şişme nedenleri basınç kas içinde artırmaktır. Bu da, kan damarları içindeki kan akımının azalmasına neden olur. kan akımı yavaşlar gibi, kas dokusu bozulmaya başlar. gibi yukarı ulaşma gibi veya giyinmek ortak işlemler kişi ağrı neden olabilir. Tedavi edilmezse durum, sonunda rotator manşet veya pazı kas kırığı yırtılma yol arttırılır.

  Bu sendromun belirtileri ağrı sayılabilir zaman vücudun ön tarafında veya ulaşan yukarı, doğru. Omuz eklem sert ve hissedebilir kişi yakalamak kol alt çalışıyor karşılaşabilirsiniz. rotator manşet tendonları Eğer yırtık vardır, imkansız kişi etkilenen kol kaldırmak için olabilir.

  Bir doktor, bir kişinin sıkışma sendromu şikayeti olan şüpheliler, o hastanın tıbbi geçmişi bir dizi soru soracaktır. Bu durum yakından tekrarlayan fiziksel olaylara bağlı olduğu doktor, hasta ve eğlence iş faaliyetleri hakkında hasta sorular soracaktır. Örneğin, sık sık spor tenis meşgul ve golf daha yatkın sıkışma sendromu muzdarip olabilir insanlar.

  hasta ile tıbbi geçmişi tartıştıktan sonra, doktor x etkilenen alanın alınacak ışınları isteyecektir. O kemik işaretleri için spurs bakacağız ve omuz çatısı anormal görünüp görünmediğini belirlemek olacaktır. Manyetik rezonans görüntüleme veya MRI da yapılabilir. Bu iç vücut görüntüleri yakalayan özel bir sınavı yapılır. Hasta yırtık varsa veya tendon manşet rotator rüptüre MRG doktor gösterebilirsiniz.

  doktor kullanabilir başka test arthogram testi denir. Boya omuz eklem ve iç röntgen alanının alınır enjekte edilir. Doktor hasta yırtılmış rotator tendon manşet bilen varsa omuz ekleminden boya akıyor.

  sıkışma sendromu hekim tarafından tanısı varsa, o hasta için tedavi reçete edecektir. Öncelikle, ibuprofen ve aspirin ilaç gibi önerilmektedir. Hasta aynı zamanda etkilenen eklem dinlenme, bölgeye düzen ağrı azaltmak ve şişme buz uygulanması anlatılmaktadır.

  Ağrı over-the-counter anti-inflamatuar ilaçlara yanıt vermezse eğer Kortizon çekimler de kullanılabilir. Diğer seçenekler fizik tedavi omuz durumunu geliştirmek için vardır. Bu tedaviler yardımcı olmazsa, doktor amacıyla hastaya yardım sağlamak için ameliyat önerebilir.
  kaynak:bilgi.didikle.com
   
  Son düzenleme: 9 Mart 2011
sıkışma sendromu nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. el sıkışmanın anlamı nedir

  el sıkışmanın anlamı nedir

  el sıkışmanın anlamı nedir neden el sıkışırız niçin yani ?
 2. Karpal Tünel Sendromu Nedir ?

  Karpal Tünel Sendromu Nedir ?

  karpal tünel sendromu,karpal tünel sendromu nedir,karpal tünel sendromu hakkında bilgiler,karpal tünel sendromu tedavisi Karpal tünel sendromu; el ortasında bulunan, median adı verilen sinirin baskı altında kalması sonucu oluşan uyuşma hastalığıdır. Median siniri;orta parmak, işaret parmağı ve baş parmağı kontrol eden sinirdir. Hastalığın odak noktası bu sinir hücresi olduğundan, bu...
 3. YO-YO Sendromu nedir ?

  YO-YO Sendromu nedir ?

  YO-YO SENDROMU NEDİR Çağımızın hastalığı olan obeziteye davetiye çıkarabilecek bu sendrom, metabolizmanın gittikçe yavaşlamasına ve alınan kiloların daha da zor verilmesine neden oluyor. Sağlığı olumsuz yönde etkileyen, ünlü ünsüz herkesin yaşadığı, sadece kilo verme amaçlı yapılan uygulamalar sonrasında verilen kiloların korunmadan daha fazlası ile geri alınmasına “ yo yo sendromu”...
 4. Kalp sıkışması için öneriler

  Kalp sıkışması için öneriler

  Vücudumuzun en önemli organı olan kalpteki koroner dolaşım tahribatıyla alakalı olarak kalp kasının yeterli düzeyde oksijen alamaması sonucunda meydana gelen sızılı vaziyete kalp sıkışması denilmektedir. Kalp sıkışması ilk etapta önemi bir rahatsızlık gibi görünmese de ilerleyen dönemlerde kalp krizi gibi ölümcül riski olan sorunların oluşmasına neden olduğu bilinmektedir. Kalp sıkışmasının...
 5. Tükenmişlik Sendromu Nedir?

  Tükenmişlik Sendromu Nedir?

  Değişen hayat koşulları ile beraber insanların yaşadığı hastalıklar ve sağlık problemlerinde de önemli farklılıklar olmuştur. Bir insanın çalışamayacak kadar verimsiz hissedip, yataklara düşmesi için illa ki grip, nezle gibi gözle görülür bir hastalık geçirmesi gerekmez. Bazı hastalıklar vardır ki, kişinin kendi içinden gelir; daha tarifini, sebebini bilemezken kendini çok ciddi bir sağlık...

Sayfayı Paylaş