1. kaprisli

  kaprisli Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Kasım 2008
  Mesajlar:
  4.310
  Beğenilen Mesajlar:
  19
  Ödül Puanları:
  0

  Sıla Röportajı

  Konu, 'Sanatçı Röpörtajları' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

  sanatçı röportajları sıla röportajı sıla röportaj röportajları röpörtaj
  Yeni albümü "İmza" ile başarılı çıkışını sürdüren ve "İkinci albüm kritik bir albümdür. Önüne geçmek zorundasınızdır ilk albümün. Dinleyicilerimin tepkileri o kadar olumlu ki endişe diye bir şey kalmadı tabi. Bir de zaten fazlasıyla güveniyoruz yaptığımız işlere." diyen Sıla, Ahmet Erten'in konuğu oldu...

  < Konu Resmi..>


  Gerek popülarite ve gerek müzikal anlamında başarılı bir ilk albümün ardından "İmza" ile dinleyici ile buluştunuz.. Şu anda görünen o ki "İmza" bir önceki albümünüzün başarısını aratmayacak. İlk önce sohbetimize "İmza"yı sizden dinleyerek başlayalım.. "İmza" nasıl bir albüm oldu?

  Hem elektronik hem akustik soundu içinde barındıran bir albüm oldu. İkisi de var benim içimde. Dinleyicilerim de seviyorlar bu biçimi. Sözleri ben yazdım. Besteleriyse Efe Bahadır'la ortak yaptık. Prodüktör Ozan Doğulu yine ilk albümde olduğu gibi. Çok severek hazırladığımız ve bitiminde bizi çok mutlu eden bir albüm oldu.

  Her zaman bilinen bir gerçek vardır ki başarıyı korumak, başarıyı yakalamaktan daha önemlidir.. Bu durum albüm hazırlık sürecini nasıl etkiledi? Zaman zaman bu anlamda tereddütleriniz, endişeleriniz oldu mu?

  Elbette endişelerim oldu. İkinci albüm kritik bir albümdür. Önüne geçmek zorundasınızdır ilk albümün. Dinleyicilerimin tepkileri o kadar olumlu ki Şu an endişe diye bir şey kalmadı tabi. Bir de zaten fazlasıyla güveniyoruz yaptığımız işlere.

  Yurt dışında örneklerine daha sık rastladığımız bir durum vardır.. Sanatçılar uzun soluklu kariyerleri boyunca bir yandan değişimi yaşarken diğer yandan da başarıyı yakaladıkları ekiplerini sabit tutmaya çalışırlar. Sanki siz de bunun bir ekip işi olduğunu düşünenlerdensiniz. Ozan Çolakoğlu, Kenan Doğulu gibi isimlerin bu albümde de sizinle olmaları bunu hissettiriyor. Neler söylemek istersiniz bu konuda?

  Gerek albüm gerekse sahne ekibi mümkün olduğunca sabit kalmalı zaten. Ufak değişiklikler olabilir tabi, yeni soluk, yeni fikirler de ihtiyaç çünkü. Birbirini tanıyan bir ekibin çok fazla artısı vardır tabi. Hızı artırır en başta.

  Sıla'yı dinleyicilere tanıtan ilk albümdeki imajın "İmza" ile tamamen değiştiğini görüyoruz.. Daha dişi bir görünümle karşılaştık albüm fotoğrafları ve video klibinizde. İmaj mevzusu ülkemizde de sıkça konu olur.. Sanatçının her albümde profesyonel bir imaj çalışması olmalı mı sizce? Yoksa "imaj" çok da üzerinde durulması gereken bir konu değil mi?

  İlk albümde çok yüklenmedik görsele. İstemedik; çünkü görselin şarkıların ve şarkıcılğın önüne geçmesini. İkinci albümdeyse daha ilgiliyiz bu durumla. Önemli olduğunu düşünüyorum, güzel bir bütünlük olması tutarlı bir davranış olur fikrindeyim.

  Albüm satışlarının yok denecek seviyeye gelmesi sebebiyle bazı sanatçılar şarkılarını artık sadece yasal mp3 portalları aracılığı ile satışa sunuyor. Tabi bu durum haliyle arşivci müzik severleri üzüyor. Bu konuyla ilgili sizin görüşünüz nedir? Digital satışta da zirvede yer alan bir solist olarak sektörün geleceği ile ilgili düşüncelerinizi merak ediyorum?

  Çok hassas olduğum bir mevzu. İmza piyasaya çıkmadan bir hafta önce internete düştü, ne kadar üzüldük anlatamam. O kadar çok emek var ki o albümlerde. Peşindeyiz elbette mevzunun. Tüketicinin bilinçlenmesi gerekiyor.

  Dinleyici aslında sizi ilk olarak "Sıla" dizisinin müzikleriyle tanıdı.. Ki son yıllarda sanatçıların ciddi anlamda kazanç elde ettikleri ve geniş kitlelerle şarkılarını buluşturdukları dizilerin sayısı hiç de azımsanacak boyutta değil. Sizin bu alanda çalışmalarınız devam ediyor mu?Sürprizleriniz olacak mı?

  Beni heyecanlandıracak bir proje olursa elbette seve seve yine yaparım.

  Kenan Doğulu ile düet yaptığınız "Bitse de gitsek" ilk günlerden ilgi çekmeye başladı.. Söz konusu şarkıya video klip düşünülüyor mu? atta Kenan Doğulu'nun da oynadığı bir klip gelir belki… Ne dersiniz?

  Evet düşünüyoruz, bu çalışma gündemimizde var.

  Sony Müzik gibi yurt dışı bağlantıları güçlü bir firmanın sanatçısısınız. Yurt dışı bazında projeleriniz var mı?

  İki tane proje yaptık zaten yurt dışına.Dan sonra yunancaya çevrildi, Tamta tarafından yorumlandı. Güney Amerikalı Grammy ödüllü Ciclon grubuyla da bir albüm yaptık. Ben onların şarkılarına Türkçe sözler yazdım. Türkçe söylediler, İspanyolca söyledim.

  Sıla'nın kariyeri ile ilgili planları nelerdir? İlerleyen albümlerde yapmak istediğiniz gerçekleşmek istediğiniz projelerinizden bahseder misiniz?

  Ömrümün sonuna kadar şarkı yazmak ve söylemek istiyorum. Hedefim bu.

  Solist ve besteci kişiliğiniz yanında sanatın diğer alanlarında da görebilecek miyiz Sıla'yı.. Mesela oyunculuğa sıcak bakıyor musunuz? Bir müzikalde ya da sinema filminde oynamak gibi mevzulara bakışınız nasıl?

  Eğitimimin olduğu bir meslek değil oyunculuk. Çokça teklif geliyor ama hem bu sebepten hem de öncelikle şarkıcı kimliğimi oturtmak istediğimden şimdilik sıcak bakmıyorum. Bir gün yapmak istersem donanımlanıp yaparım herhalde.

  Sizi geniş kitlelerle buluşturan ilk albümle birlikte günlük hayatınızda neler değişti, neler aynı kaldı? Bir diğer anlamda şöhret Sıla'yı nasıl etkiledi?

  Hiç bir şey değişmedi benim hayatımda. Yine yürüyorum sokaklarda, yine istediğim yere gidiyorum. Beni bozmadı.   
Sıla Röportajı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Sıla - Sıla(Töre)

  Sıla - Sıla(Töre)

  Can Per Perişan Eşim Dostum Uyansın İmdadımın Vakti Elime Biri Uzansın Başı dumanım Çare Tutmayanım Sılaya Gider Döner mi Biri Allahın Emri Değil Bu Kulların Aklı Haktan Gelen Değil Bu Bebeler Doğar mı Silahlı Töre Töre Töre Olur mu Kul Kula Köle Kin Koydun Kör Yüreğe Böyle Adalet Olur mu Huuu huuu huuuu Böyle Adalet Olur mu Töre Töre Töreee Olur mu Kul Kula Köle Kin Koydun Kör Yüreğe...
 2. Sıla ile röportaj

  Sıla ile röportaj

  sıla gençoğlu röportaj sılanın saç rengi sıla saç rengi sılanın göz göz son zamanlarda müziğe damgasını vuran Sıla Gencoğlu sevişmeden uyumayalım ile zirvede...... OZAN 'BAŞKA STÜDYOYA GİDİN' DEDİ! YENİ ALBÜMÜ 'İMZA'NIN ÇIKIŞ ŞARKISI 'SEVİŞMEDEN UYUMAYALIM' İLE BÜYÜK BEĞENİ TOPLAYAN SILA, GÜNAYDIN'A KONUŞTU. GENÇ ŞARKICI, YENİ ALBÜMÜNÜ VE İLERİYE DÖNÜK HEDEFLERİNİ ANLATTI.. İster kırılıp...
 3. Özgün Röportajı

  Özgün Röportajı

  özgün röportaj Müzikal kariyerinizin üçüncü albümü "Biz Ayrıldık" geçtiğimiz günlerde dinleyici ile buluştu.. Albüme yönelik beklentiler yüksekti.. Çünkü dinleyici Özgün'ün sağlam şarkılarla döneceğine inanıyordu. Gerçekten öyle de oldu.. Bunu eminim siz de hissediyordunuz. Bu psikoloji albümün hazırlık aşamasında sizi nasıl etkiledi? Bu psikoloji tabi ki çok yoruyor insanı....
 4. Sıla-inşallah

  Sıla-inşallah

  Bugüne kadar bir sürü şarkı dinledim haklarını yemeyim hepsi süper.Ama sılanın yeni albümünde ki bu şarkı mest etti beni sizinle de paylaşmak istedim:):)Buyrunuz... İnan kalmadı solumda dermanım Dün bütün gece oturdumda ağladım Hekimde yok çaresi Dile kolay kalbe zor söylemesi Sende de hava kışa dönmüstür Eminim ellerin dizlerini dövmüstür Bir ışık yakmaz hayat Mecbur ayrılıgımız Aşka...
 5. hayatla röportaj

  hayatla röportaj

  Hepimizin hayatla ilgili düşünceleri vardır...Şimdi hayatın kendisiyle yapılan röportajı okuyacaksınız...Bakalım hayat neler söylemiş? Hayatla röportaj yaptığımı gördüm rüyamda. "Benimle röportaj mı yapmak istiyorsun?" diye sordu Hayat. "Zamanın var mı?" diye sordum. Gülümsedi ve ‘’Benim sonsuza kadar zamanım var.’’dedi. Ne sorular var yüreğinde?İnsanlarla ilgili...

Sayfayı Paylaş