Silah Ruhsatı Yenileme işlemleri

SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
#1
Silah Ruhsatı Yenileme işlemleri
ruhsat yenileme ücreti 2011 silah ruhsatı yenileme
silah ruhsat yenileme, silah ruhsatı yenileme işlemleri, silah ruhsatı yenileme evrakları

Bizler site olarak silaha karşıyız bunu baştan söyleyelim. Ama diyelim ki silahınız var ve ruhsat süresi bitti ve yenileme yapmanız gerekiyor. Peki tam olarak neler yapmanız gerekiyor biliyor musunuz ?


Silah ruhsatları (tabanca ve yivli av tüfeği) 1953 tarihli 6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar Hakkındaki Kanun ve bu kanunun uygulamasına yönelik olarak çıkarılan 1991 tarih ve 91/1779 karar sayılı Ateşli Silah Yönetmeliğine göre verilmektedir. Buna göre 21 yaşını doldurmuş ve mani hali bulunmayan herkes silah ruhsatı alabilir.


Öncelikle almanız gereken bir sağlık raporu. Bunu herhangi bir devlet hastanesinden alabiliyorsunuz. 150 Tl. yi vezneye yatırıyorsunuz ve dahiliye, göz, KBB,nöroloji,ortopedi ve psikiyatri bölümlerinden sağlıklıdır onayını alıyorsunuz. Bu arada rapor için yanınızda 3 adet vesikalık resim ile nüfus cüzdanı fotokopisini bulundurmayı unutmayın. Sağlık raporunuz heyet tarafından onaylandıktan sonra size veriliyor.

Sabıka kaydınızı da almanız gerekli tabi. Savcılıktan adli sicil ve arşiv sicil kaydınız olmadığını belgeleyen sabıka kaydı belgesini alıyorsunuz. En fazla 5 dakikada işiniz bitiyor.

Nüfus cüzdanı fotokopisi, 3 resimve diğer evraklarınızla silah bulundurma rauhsatınızı yenilemek için artık müracaat edebilirsiniz. Tabi bu arada maliyeye yatırılacak harcı atlamamak gerekli. Evraklarınızla müracaat ettikten sonra size verilecek belge ile bu harcı da yatırıyorsunuz.
 
Thread starter Benzer Konular Forum Replies Date
SadmiN Bunları Biliyor musunuz ? 0

Benzer Konular