Silah Ruhsatı Yenileme işlemleri

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Silah Ruhsatı Yenileme işlemleri
ruhsat yenileme ücreti 2011 silah ruhsatı yenileme silah ruhsat yenileme, silah ruhsatı yenileme işlemleri, silah ruhsatı yenileme evrakları Bizler site olarak silaha karşıyız bunu baştan söyleyelim. Ama diyelim ki silahınız var ve ruhsat süresi bitti ve yenileme yapmanız gerekiyor. Peki tam olarak neler yapmanız gerekiyor biliyor musunuz ?
Silah ruhsatları (tabanca ve yivli av tüfeği) 1953 tarihli 6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar Hakkındaki Kanun ve bu kanunun uygulamasına yönelik olarak çıkarılan 1991 tarih ve 91/1779 karar sayılı Ateşli Silah Yönetmeliğine göre verilmektedir. Buna göre 21 yaşını doldurmuş ve mani hali bulunmayan herkes silah ruhsatı alabilir.

Öncelikle almanız gereken bir sağlık raporu. Bunu herhangi bir devlet hastanesinden alabiliyorsunuz. 150 Tl. yi vezneye yatırıyorsunuz ve dahiliye, göz, KBB,nöroloji,ortopedi ve psikiyatri bölümlerinden sağlıklıdır onayını alıyorsunuz. Bu arada rapor için yanınızda 3 adet vesikalık resim ile nüfus cüzdanı fotokopisini bulundurmayı unutmayın. Sağlık raporunuz heyet tarafından onaylandıktan sonra size veriliyor.
Sabıka kaydınızı da almanız gerekli tabi. Savcılıktan adli sicil ve arşiv sicil kaydınız olmadığını belgeleyen sabıka kaydı belgesini alıyorsunuz. En fazla 5 dakikada işiniz bitiyor.
Nüfus cüzdanı fotokopisi, 3 resimve diğer evraklarınızla silah bulundurma rauhsatınızı yenilemek için artık müracaat edebilirsiniz. Tabi bu arada maliyeye yatırılacak harcı atlamamak gerekli. Evraklarınızla müracaat ettikten sonra size verilecek belge ile bu harcı da yatırıyorsunuz.

benim cici silahım belgeselinin oscar ödüllü aktivist yönetmeni kimdir hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Metin2 oyununda silah zırh nasıl yapılır kodları Metin2 oyununda silah zırh nasıl yapılır kodları
Selamlar. Metin2 oyununa yeni başladım.Araştırarak öğrenmeye çalışıyorum.Metin2 de itemleri nasıl yaparız kodları neler ? Mesela zırh, silah vs
Soru-Cevap 4
Silah ruhsatı verilmesini engelleyen haller Silah ruhsatı verilmesini engelleyen haller
Aşağıda belirtilen hallerden birine giren kimselere hiçbir şekilde ateşli silah ve mermilerini taşıma ya da bulundurma izni verilmez, verilmiş ruhsatlar iptal edilir. a) Ateşli silahla işlenen cürümlerden hükümlü...
Ceza Hukuku 0
TAŞIMA YA DA BULUNDURMA RUHSATLI SİLAH ve MİRAS TAŞIMA YA DA BULUNDURMA RUHSATLI SİLAH ve MİRAS
Taşıma ya da bulundurma ruhsatı verilen kişilerin vefatı halinde, bu kişilere ait silahın, mirasçılarının tümünün muvafakatı ile aralarından birine, kanuni bir engel yok ise devri sağlanır...
Miras Hukuku 0
savaşlarda silah mı daha önemlidir cesaret mi? savaşlarda silah mı daha önemlidir cesaret mi?
savaşlarda silah mı daha önemlidir cesaret mi? sizce hangisi daha önemli kızlar?
Soru-Cevap 49
benim cici silahım belgeselinin oscar ödüllü aktivist yönetmeni kimdir benim cici silahım belgeselinin oscar ödüllü aktivist yönetmeni kimdir
benim cici silahım belgeselinin oscar ödüllü aktivist yönetmeni kimdir lütfen cevabını biliyorsanız yazın
Soru-Cevap 1