1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Silindir Nedir

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Silindir Nedir kim bu konuda bana silindir nedir diye açıklama yapabilir?

   
 2. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Tabanı daire olan prizmaya silindir denir. Silindir geometrik bir cisimdir.Düzlemsel bir eğriyle bu eğrinin düzleminde bulunmayan bir doğru verildiğinde, daima bu doğruya paralel kalmak şartıyla eğriye dayanarak hareket eden bir doğrunun taradığı yüzeye silindirik yüzey denir. Bu silindirik yüzeyle, bu yüzeyi kesen paralel iki düzlemin sınırladığı cisme silindir denir. Silindir yüzeyini meydana getiren doğrulardan herbirine ana doğru denir.

  Silindire, taban eğrisine göre isim verilir. Eğri daire ise dairevi silindir, elips ise eliptik silindir denir. Silindirik yüzey için taban eğrisinin kapalı olması gerekmez. Parabolik silindir, hiperbolik silindir, birer silindirik yüzeydir. Dairevî silindirin ana doğrusu tabana dik değilse böyle silindire eğik silindir denir.
   
Silindir Nedir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Sinir silindir

  Sinir silindir

  BURAYI TIKLAYINIZ
 2. Kargo - Sil Baştan

  Kargo - Sil Baştan

  Herşey yeni baştan başladı Ezbedledim artık neden başlayalım yeniden Geçmişi unutmadan sen hep güzel anıları hatırlıyorsun Acı anıları ise baktım unutmuşsun Yeni bir hayata eskiden kalma Olursa eğer Herşeye yeni baştan başlamak gerek Sil baştan sil baştan olduk biz Sil baştan yeniden sil baştan olduk biz Sil baştan yeniden Neler yaptık neler ettik bir hatırla Az mı kavga ettik...
 3. Silim dir nedir?!? Acil xDD

  Silim dir nedir?!? Acil xDD

  Silim dir nedir?

Sayfayı Paylaş