1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.444
  Beğenilen Mesajlar:
  2.301
  Ödül Puanları:
  113

  Sınav kaygısından nasıl kurtulurum?

  Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  Biliyorsunuz yakında ilköğretim okullarının ve diğerlerinin sınavların var birçok öğrenci şimdiden sınav kaygısını yaşar oldu sizlere sınav kaygısından nasıl kurtulursunuz yolanda faydalı bilgileri sunuyorum Duygusal algılama uzmanı Mustafa Kılınç SBS ve ÖSS’ye girecek öğrenciler için sekiz dereceli gevşeme tekniği öneriyor.
  [​IMG]
  Sınavlara girecek öğrencilereSınav kaygısından kurtulmak için yumruğunu sık ve bırak sekiz dereceli gevşeme tekniğiyle sınava nasıl rahat hazırlanabileceklerinin ipuçlarını verdi.
  Kılınç’ın tekniği şöyle: Başlamadan önceSınav kaygısından kurtulmak için yumruğunu sık ve bırak bir sandalyeye beliniz dik olacak şekilde oturun.

  Egzersizleri en az 15 dakika yapın.

  1- Sağ yumruğunuzu sıkınSınav kaygısından kurtulmak için yumruğunu sık ve bırak bir süre tutun ve gevşetin. El kaslarınız sıkılıyken ve daha sonra gevşeyinceSınav kaygısından kurtulmak için yumruğunu sık ve bırak nasıl hissettiğinize dikkat edin.

  2- Yine sağ yumruğunuzu yavaş yavaş sıkın ve bir süre sonra yavaş yavaş gevşetin. Dikkatinizi kaslarınızdan ayırmayın. Yumruk sıkılırken ve gevşerken nasıl bir değişiklik olduğunu gözlemleyin.

  4 3- Sol yumruğunuzu sıkın ve bir süre tutunSınav kaygısından kurtulmak için yumruğunu sık ve bırak gevşetin.

  4- Sol yumruğunuzu yavaş yavaş sıkın ve öyle tuttuktan sonra yavaş yavaş gevşetin.

  5- Sanki bir ağırlık kaldırıyormuş gibi her iki kolunuza da bileklerden bükerek pazılarınızı gerinSınav kaygısından kurtulmak için yumruğunu sık ve bırak bu gerginliği iyice artırın ve tamamen gevşek bırakın.

  6- Kolunuzu aşağı indirinSınav kaygısından kurtulmak için yumruğunu sık ve bırak ellerinizin arkasını bacaklarınızın üzerine koyun ve kollarınızı geriye doğru gittikçe artan bir kuvvetle itin. Daha sonra tümden gevşetin ve kolunuzun arkasındaki kaslarınızı fark edin.

  7- Sınavınızı düşünün. Sınavı beyninizde görünSınav kaygısından kurtulmak için yumruğunu sık ve bırak seslerinizi duyun ve sizi engelleyen duyguları içinizde hissedin.

  8- Sizi engelleyen ’kaygı ve heyecan’ duygularını boşaltmak içinSınav kaygısından kurtulmak için yumruğunu sık ve bırak kollarınızı bedeninizin yan taraflarına bırakın ve bütünüyle gevşetin ve gerginliğin kolunuzdan akıp dışarıya doğru çıktığını görün.

   
Sınav kaygısından nasıl kurtulurum? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Aknelerden Nasıl Kurtulursunuz

  Aknelerden Nasıl Kurtulursunuz

  Akneleriniz güzelliğinizi lekeliyorsa, sorununuzun çözümü oldukça kolay.. Aknelerden kurtulmak için İhtiyacınız olan temizleyiciler, ıslak pamuk ve su.. İşte adım adım aknelere veda etme yolları.. İlk adım: Hayatınızda hiç sivilcelerinizi sıkmamış olabilir, sabun, diyet ve deterjan gibi etkenler akne oluşumunu tetikliyor olabilir. Bu nedenle bunları değiştirin ya da kullanım sonrası akne...
 2. Çatlaklardan Nasıl Kurtulurum Diyorsanız?

  Çatlaklardan Nasıl Kurtulurum Diyorsanız?

  çatlaklardan nasıl kurtulurum doğum çatlaklarından nasıl kurtulurum çatlaklardan kurtuluruz kurtulunur nasil Vücudunuzda oluşan çatlakları nasıl engelleyeceğinizi biliyor musunuz ? Uzmanlar, çatlakların büyüme çağındaki genç kızlarda, gebelerde ve kortizon tedavisi sonucunda ortaya çıkabileceğini belirtiyor. Vücut çatlaklarını tıpkı birer yara izi gibi değerlendirmek mümkün. Cilt...
 3. Karın yağlarıımdan nasıl kurtulurum?

  Karın yağlarıımdan nasıl kurtulurum?

  Bir çok kişi karın bölgesi yağlarından şikayetçidir ve bu uğurda bir çok diyet ve zayıflama yöntemleri dener. "Karın yağlarımdan nasıl kurtulurum" diyen Melek'ler; buyrun... Karın veya göbekte toplanan yağların sebebi genetik, metabolik yahut hormonal faktörler olabiliyor. Eğer kanda insülin hormonun fazlalığı ve insüline cevapsızlık ile nükseden "insülin direnci...
 4. Sınav kaygısını aşmanın yolları

  Sınav kaygısını aşmanın yolları

  Sınav kaygısı nasıl atılır Sınav kaygısını aşmanın yolları Merhaba Melek'ler, sınavların bol ve zor olduğu ülkemizde, sınav kaygısıda elbette ki oldukça bol. :) Biz de bu yazımızda sınav kaygısını yenmenin yani snav heyecanını bastırmanın yollarını ele alıyoruz. Türkiye'de ilköğretimden başlayıp üniversiteye kadar birçok sınav yapılıyor. Hatta üniversiteden mezun olduktan sonra da...
 5. Nazif Kara Nasıl Kurtulur ?

  Nazif Kara Nasıl Kurtulur ?

  Bu konu; nazif karayı kurtaran delil hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, Pazartesi gecelerinin vazgeçilmez disi haline gelen "Karadayı" enteresan konusuyla izleyiciyi çekmeye devam ediyor. Gelecek hafta 16.bölümü yayınlanacak olan dizide Mahir Kara bu kez babasını ipten döndürecek bir delil bulacak. İşte yeni bölümün konusu... Mahir Kara, Komiser Yasin'in...

Sayfayı Paylaş