Sınav öncesi okunacak dualar

• Konbuyu başlatan Misafir
  • Başlangıç tarihi
M

Misafir

Forum Okuru
Sınav öncesi okunacak dualar
sınav duaları sınav heyecanını yenmek için dua öncesi okunacak dua sınavdan önce okunacak dualar için dualar
Sınav hazırlıkları yapan Melek'lerimize ve sınav öncesi heyecanı olan misafirlerimize, sınav öncesi okunacak dualara yer veriyoruz bu yazımızda...

84d8c39a9668db.jpg

Allahümme rabbizitni ilmen ve fehmen ve imanen
anlamı:Allahım zihnimi aç, ilmimi artır ,fehmimi aç, imanımı genişlet ....

sınava girecek olanlar için küçük bir dua
21 adet kuru üzüme besmele ile her bir tanesine fatihayı okuyorsunuz.sınav öncesi aç karna o taneleri yiyoruz. allah a dua ediyoruz inşallah başarılı oluyoruz.birde ashabı keyf in isimlerini bir kağıda yazıp üzerimizde girersek sınava önce allahın izniyle bildiğiniz tüm bilgiler aklımızda canlanır İnşallah..

Ayrıca Ya Fettah ve Ya Mukaddim Esma-i Şerif'leri Ebced değerleri kadar okumanızı tavsiye ederim sınavdan önce. Başarılar.

İmtihana (Sınava girerken şu dua okunurisra suresi;80)
رَّبِّ أَدْخِلْنِي مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِي مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَلِّي مِن لَّدُنكَ سُلْطَانًا نَّصِيرًا
“Rabbi edhılnî müdhalen sıdkin ve ahricni muhrace sıdkin ve’c’al li min ledünke sultânen nasîrâ.”

ANLAMI:”Ya Rabbi!,Beni doğru bir giriş ile girdir ve yine doğru bir çıkış ile çikar.Katından bana yardım sdici bir kuvvet ihsan eyle.”

Sınav için sıraya oturunca şu âyet okunur;

رَبِّ اشْرَحْ لِي صَدْرِي وَيَسِّرْ لِي أَمْرِي وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِي يَفْقَهُوا قَوْلِي
“Rabb’şrah li Sadri ve yessir li emri,va’hlül ukdeten min lisani,yefkahü kavlî.”

ANLAMI:”Ya Rabbi!,Göğsümü ve gönlümü genişlet,işimi kolaylaştır,Dilimin bağını çöz,sözümü anlaşılır eyle.”

Sınav Başlayınca da şu dua okunur:

ياَحَيُّ ياَقَيّوُمُ بِرَ حْمَتِكَ أَسْتَغِيثُ
"Ya Hayyu Yâ KayyûM, Bi Rahmetike esteğisû."

ANLAMI:”Ey Hayy ve Kayyum olan Allah'ım, Senin Rahmetine Sığınıyorum."

Bu güzel paylaşım için teşekkürler.Bir çok öğrencinin işine yarıycak dualar.

cok sagol inan bana cok yardımcı olduuu cok sagol :)) allahımın izniyle emeklerimin karşılıgını alacam :))

tsk..güzel duallar...

benden de kolay bir dua basit ama faydali özelikle minik ögrencilere akilarinda kolay tutabilecekleri bir dua..
"Rabbi yessir velâ tuassir Rabbi temmim bi'l-hayr"

Sınav öncesinde okunacak duaları tam olarak bilmiyordum. Yani biliyordumda buda ekstradan oldu. Sonsuz teşekkürler !

çok teşekkürler çok yardımcı oldunuz Allah Sizden Razı Olsun!!! İnş. Allahta Bana Sınavlarda Yardımcı Olur BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM...

Geri