Sindirime Yardım Eden Besinler Neler?

T

TİTAN

Forum Okuru
Sindirime Yardım Eden Besinler Neler?
sindirime yardımcı besinler, nelerdir, faydaları, hangileri, öneriler, ile ilgili bilgiler burada melekler

felegen-396.jpg

Sevgili melekler,
Sindirim çeşitli sebeplerle pek çok insanın yaşadığı bir sorundur.Çok rahatsızlık vericidir bilirsiniz.Bazen insan nefes alamaz olur.

Şimdi sıralayacağımız besinlerse sindirim yapmanıza yardımcı olabilecek besinler.Tüketmekte fayda var.Tabi kararında..

Pirinç

Rafine edilmemiş pirinçteki lif oranı çok yüksektir. İshal, mide bulantısı ve mide ekşimesi gibi sorunları olan kişilerin pirinç içeren besinler yemesi önerilmektedir. Pirincin kaynatıldığı suyun içilmesi de ishale çözüm olacaktır.

Karahindiba yeşili

C vitamini açısından oldukça zengin olan bu bitki kanı temizleyici ve sindirime yardımcı bir besin maddesidir

Ayçiçeği

Ayçiçeği protein, fosfor, potasyum ve Omega-6 değerleriyle adından söz ettiren bir bitkidir.

Keten yağı

Keten tohumu ve keten yağı bağışıklık sistemini güçlendirir, kolesterolü ve tansiyonu düzenler. Bağırsakların temizlenmesine yardımcı olan keten besinlerin daha hızlı sindirilmesine yardımcı olur.

Sarımsak

Çin tıbbında sarımsak enfeksiyona bağlı ishal, kronik öksürük, astım, sindirim bozuklukları, cilt kızarıklıkları ve mide şişkinliğine karşı kullanılan bir bitkidir.

Hint safranı

Hint safranının antiseptik ve antitoksin özelliğiyle bağırsakların normal işleyişine dönmesine yardımcı olur.

Muz

İshal şikâyeti olan kişilerde muz oldukça etkilidir. Ayrıca bağırsaklardaki yararlı bakteriler içinde yardımcı bir besin maddesidir. Düzenli bir şekilde tüketilen muz kanser riskini yarı yarıya azaltmaktadır. Muzun felç riskini de aza indirgediğine inanılmaktadır.

Fesleğen

Enfeksiyonlara karşı oldukça etkili olan fesleğenin yatıştırıcı etkisi de vardır. soğuk algınlığı, grip, öksürük, ishal, arterit, stres ve besin zehirlenmesi durumlarında fesleğen önerilmektedir.

Geri