Etiketler:
 1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Sindirime Yardım Eden Besinler Neler?

  Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  sindirime yardımcı besinler, nelerdir, faydaları, hangileri, öneriler, ile ilgili bilgiler burada melekler


  [​IMG]  Sevgili melekler,
  Sindirim çeşitli sebeplerle pek çok insanın yaşadığı bir sorundur.Çok rahatsızlık vericidir bilirsiniz.Bazen insan nefes alamaz olur.

  Şimdi sıralayacağımız besinlerse sindirim yapmanıza yardımcı olabilecek besinler.Tüketmekte fayda var.Tabi kararında..

  Pirinç


  Rafine edilmemiş pirinçteki lif oranı çok yüksektir. İshal, mide bulantısı ve mide ekşimesi gibi sorunları olan kişilerin pirinç içeren besinler yemesi önerilmektedir. Pirincin kaynatıldığı suyun içilmesi de ishale çözüm olacaktır.


  Karahindiba yeşili


  C vitamini açısından oldukça zengin olan bu bitki kanı temizleyici ve sindirime yardımcı bir besin maddesidir


  Ayçiçeği


  Ayçiçeği protein, fosfor, potasyum ve Omega-6 değerleriyle adından söz ettiren bir bitkidir.


  Keten yağı


  Keten tohumu ve keten yağı bağışıklık sistemini güçlendirir, kolesterolü ve tansiyonu düzenler. Bağırsakların temizlenmesine yardımcı olan keten besinlerin daha hızlı sindirilmesine yardımcı olur.


  Sarımsak


  Çin tıbbında sarımsak enfeksiyona bağlı ishal, kronik öksürük, astım, sindirim bozuklukları, cilt kızarıklıkları ve mide şişkinliğine karşı kullanılan bir bitkidir.


  Hint safranı


  Hint safranının antiseptik ve antitoksin özelliğiyle bağırsakların normal işleyişine dönmesine yardımcı olur.


  Muz


  İshal şikâyeti olan kişilerde muz oldukça etkilidir. Ayrıca bağırsaklardaki yararlı bakteriler içinde yardımcı bir besin maddesidir. Düzenli bir şekilde tüketilen muz kanser riskini yarı yarıya azaltmaktadır. Muzun felç riskini de aza indirgediğine inanılmaktadır.


  Fesleğen


  Enfeksiyonlara karşı oldukça etkili olan fesleğenin yatıştırıcı etkisi de vardır. soğuk algınlığı, grip, öksürük, ishal, arterit, stres ve besin zehirlenmesi durumlarında fesleğen önerilmektedir.   
Sindirime Yardım Eden Besinler Neler? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Sindirimi En Zor Besinler

  Sindirimi En Zor Besinler

  sindirimi zor besinler sindirimi zor yiyecekler hazmı yiyecekler hazmı besinler kolay olan Bazı besinler zor sindirilip midemi rahatsız eder ve hatta kilo almamıza bile sebep olabilirler...Sindirimi en zor 10 besin nelermiş bakalım arkadaşlarım :tik: Çikolata Bu lezzetin ardından ortaya çıkan kötü sonuçların çoğu sadece çikolata yemekten kaynaklanmaz. Çikolatayı aşırı tüketmekten...
 2. Sindirim Sistemi Nedir

  Sindirim Sistemi Nedir

  Sindirim Sistemi Nedir bilgisi olan buraya bildikleriniz yazsın hayrına bizde bilgi sahibi olalım :)
 3. engellilere yardım eden kurluşlar nelerdi?

  engellilere yardım eden kurluşlar nelerdi?

  eski tarihte engellilere yardım ettiği söylenen kuşlar var arkadaşlar ya bu kuşların ismi nedir hangileridir bilen var mı ? engellilere yardım eden kuruluşlar nelerdi?
 4. Ayran Sindirime Yardım Ediyor

  Ayran Sindirime Yardım Ediyor

  ayranın faydaları, ayranın yararları, sindirime yardımcı besinler Sevgili melekler, milli içeceğimiz ayranın pek çok faydaları olduğu muhakkak. Serinletirken, vücudun ihtiyacı olan mineralleri, kalsiyumu içinde bulunduran ve dengeli beslenmede önemli bir yeri olan yoğurt türevi ayranın sindirimde de önemli bir yeri var. Sinbiyotik bir besin olan yoğurdun hem probiyotik hem de prebiyotik...
 5. E Vitamini Eksikliği Nasıl Giderilir?

  E Vitamini Eksikliği Nasıl Giderilir?

  Antioksidan özelliği ile vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlayan E vitamini, bağışıklık sistemini güçlendirir. Göz ve cilt sağlığı için faydalıdır. Vücudun cinsel gelişimi açısından da oldukça önemlidir. E vitamini eksikliğinde vücutta ödem oluşur. Kansızlık, halsizlik ve göz rahatsızlıkları meydana gelir. Ergenlik döneminde çocukların cinsel gelişimi sağlıklı bir şekilde gerçekleşmez....

Sayfayı Paylaş