1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Sİnemakİ

  Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Kullanılan Kısmı: Arap tıp alimleri tarafından Avrupa'ya tanıtılan bu güçlü laksatifin tıp tarihindeki yeri 9. yüzyıla kadar uzanır.Özellikle Sudan ve Mısır'da Nil nehri kıyılarının yerli bitkisi olan c.senna Avrupa'lı bilimadamları öğrenmeden yüzyıllar önce buralarda kullanılırdı.
  Tıbbi olarak kullanılan kısmı yapraklarıdır. Yaprakları bitkinin % 1,5-3 ünü oluşturan dianthrone glikozidlerini (daha çok anthraquinone bileşiklerini) içerir.

  Özellikleri: ABD'de çok yaygın olarak kullanılan senna FDA'nin (Food and Drug Administration) onayladığı birkaç bitkisel ilaçtan birisidir.Bilinen birçok laksatif (müshil) ilacın içeriğini oluşturur.

  Kullanım Alanları:

  Senna kuvvetli müshil olarak kullanılır. İçerdiği anthraquinone barsakları uyararak 10 saat içinde boşalmalarını sağlar.Bitki kalın barsaklarda sıvı ve mineral salgılanmasını arttırıcı etki yapar ve bunların geri emilimini engeller.

  Bazı tıbbi girişimlerden önce barsakların boşaltılmasına yardımcı olarak kullanılabilir. Barsak parazitlerinin düşürülmesinde yardımcıdır.
  Kullanım Şekli:

  Hazır tablet veya drajeleri vardır.

  Yan Etkiler ve Etkileşimleri:

  8 veya tıbbi denetim altında en fazla 10 gün kullanılabilir.
  Uzun süre kullanımının bağımlilik yapabileceği düşünülmektedir.
  Hamile kadınlar tarafından doktor önerisi olmadıkça kullanılmamalıdır.
  6 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır.
  Barsak tıkanması olanlar, henüz tanısı konmamış mide ağrısı olanlar, apandisit belirtileri olanlar kullanmamalıdır.
  İshali olanlar, kalın barsak iltihabı olanlar,barsak ülserleri olanlar kullanmamalıdırlar.

  Yan Etkiler:

  Mide bulantısı ve şiddetli ishal
  İdrarda kırmızı renk değişikliği (zararsızdır)
  Uzun süre kullanımında birçok istenmeyen etki
  Mide-barsak geçiş zamanını azalttığı için aynı gün alınan ilaçların emilimini azaltabilir   
Sİnemakİ konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. sinemaki gercekten işe yarıyo mu ? :(

  sinemaki gercekten işe yarıyo mu ? :(

  kızlar gercekten işe yarıyomu acıl cevap lütfenn :(
 2. Sinemakinin Yararları

  Sinemakinin Yararları

  Sinameki Hakkında Sinameki Nedir Sinamekinin Faydaları Bağırsak çalıştırıcı özelliğiyle bilinen sinemaki bitkisi hakkında ki tüm bilgileri paylaşıyoruz melekler :) Sinameki ; Baklagiller familyasından; bütün sıcak bölgelerde yetişen, sarı çiçekli otsu veya ağaçsı bir bitkidir. 400'den fazla türü vardır. Çiçekleri, yapraklarının dibinden çıkar. Uzun salkım şeklindedirler. Meyvesi, baklaya...
 3. Sinemaki Kürü İle Hızlı Saç Uzatma

  Sinemaki Kürü İle Hızlı Saç Uzatma

  hızlı saç uzatma maskesi bitkisel saç uzatma kısa sürede saç uzatma Saçlarınızı kısa sürede hızlı bir şekil de uzatmak için tamamen bitkisel yöntem arayanlara özel sinemaki kürü ile hazırlanan ve saçlarınızı hızla uzatan formülle birlikte malzemeleri sizler için paylaşıyoruz. SİNAMEKİ KÜRÜ: 1 tutam sinameki 1 çay bardağı suda kaynatılacak. 5-10 dakika demlenecek. Süzülüp...
 4. Saçları Ayda 4 Santim Uzatan sinemaki Kürü Tarifi

  Saçları Ayda 4 Santim Uzatan sinemaki Kürü Tarifi

  hızlı saç uzatma saçları uzatan maske saç uzatma maskesi Saçlarınızı doğal ve en hızlı bir şekil de uzamasını istiyorsanız sizlere saçları yaklaşık ayda 4 cm uzatan ve formülü tamamen bitkisel olan sinemaki kürü tarifini ve kullanımı paylaşıyoruz. -Bir tutam sinamekiyi 1 çay bardağı suda kaynatın. -10 dakika demlendirin. -Süzüp, ılındıktan sonra karışımın içine bir kapak tatlı badem...
 5. Sinemaki otu badem yağı bemiks ampül kürü kullanlar yardımcı olabilir mi?

  Sinemaki otu badem yağı bemiks ampül kürü kullanlar yardımcı olabilir mi?

  Arkadaşlar saçlarımı uzatmak çok istiyorum ama uzamıyor bir türlü ayrıca dökülüyor da. Eskiden çok güzeldi gürdü şimdi yeniden aynı canlılığı ile uzamasını çok istiyorum. Bir kür tarifi gördüm ne kadar doğru kullananlar bana yardımcı olabilir mi? Sinemaki otu badem yağı bemiks ampül kürü nasıl kullanıyoruz kaç gün kullanıyoruz kaç günde bir lütfen çok acil saçlarımı uzatmam gerek.

Sayfayı Paylaş