Sinirsel kolit nedir bende oluşan şey bu olabilir mi?

T

Tbtnn

Forum Okuru
Sinirsel kolit nedir bende oluşan şey bu olabilir mi?

Sinirsel kolit nedir melek kadınlar kulübü sinirsel kolit ne kadar sürer forum'da.​

Ben de birkaç gündür acayip bir karın ağrısı ve kramp şeklinde bir ağrı oluyor. Şişkinlik de oluyor nette baktım gaz birikmesi ya da sinirsel kolit diye bir şey yazıyor. Sinirsel kolit nedir belirtileri nedir tam olarak? Bende oluşan şey de bu olabilir mi peki tehlikeli bir durum mu? Bu durumu yaşayan arkadaşlar var mı? Ne zaman geçer bu çünkü kramp girdiğinde çok kötü oluyorum. Bağırsaklarla ilgili bir durum galiba bu tedavi gerektirir mi arkadaslar cevap verir misiniz?

images (5).jpeg

Merhabalar
Sinirsel kolit denilen durum dediğiniz gibi karın ağrısı kramp şeklinde ağrı bunun yanında bazı belirtilerle birlikte çıkan bağırsaklarla ilgili bir rahatsızlık. Ama şuan için karın ağrısı ve kramp ile sadece sizdeki sıkıntı bu diyemeyiz. Görünmenizde fayda var. Allah korusun aciliyet gerektiren bir durum da olabilir bu yüzden öncelikle bir muayene ve tetkik vermeniz gerekebilir. Bana kalırsa hemen ihmal etmeden gidin. Bazen böyle karın ağrıları kramplar apandisit de olabilir.

"Sinirsel kolit nedir belirtileri nelerdir?"​

• Karın ağrısı ve kramp
  • Şişkinlik
  • Kansızlık
  • Dışkıda kan
  • Ateş titreme
  • Kusma
  • İshal veya kabızlık
  • İştahsızlık kilo kaybı
Sizde de karın ağrısı ve kramplar var diyorsunuz ama işte şuan için sizde de aynı problem var diyebilmemiz için muayene şart. Öncelikle gidin muayene olun mutlaka bir gastroenteroloji bölümünden randevu alın. İllaki bir süredir devam ediyorsa yine sindirim sistemi ile alakalı bir durumunuz olabilir sinirsel kolit durumu olmasa bile yani.

Yine bir kalın bağırsak hastalığı olan "ülseratif kolit nedir" yazımızı aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz. Bağırsaklar bazen önemsenmez bazen de geçer diye bekleriz ama önemli bir durumun habercisi olabilir bu ağrı ve kramplar dikkat gerektirir.

Geri