Şıpıdıkla Her Telden Sohbet Fun Club

ne yazalım

Doğum sırasında okunacak duayı, Efendimiz şöyle tavsiye buyurmuştur:
l- Doğum yapacak hanımın sıhhat ve kolaylıkladoğumunu yapması niyetiyle, Önce Âyete’l-Kürsî okunur, sonra (Felâk ve Nâs) sûreleri okunur. Bunlardan sonra da şu âyet okunur:
"İnne rabbekümüllahüllezı halekas semavati vel erda fı sitteti eyyamin sümmesteva alel arşi yuğşil leylen nehara yatlübühu hasısev veş şemse velkamera ven nücume müsehharatim bi emrih ela lehül halku vel emr tebarakellahü rabbül alemın"(A'raf suresi 54. ayet)
Meali :
Gerçekten sizin Rabbiniz, altı günde gökleri ve yeri yaratan, sonra arşa istiva eden Allah'tır. Gündüzü, durmaksızın kendisini kovalayan geceyle örten, güneşe, aya ve yıldızlara kendi buyruğuyla baş eğdirendir. Haberiniz olsun, yaratmak da, emir de (yalnızca) O'nundur. Alemlerin Rabbi olan Allah ne yücedir. (A'raf suresi, 54)

evimize taşınalım sonra gidelim alt tarafı bir sene ev kapalı kalacak sonra gelip devam edelim diyor ama bilmiyorum ki
yabancı dili olmasa hem yabancı dilini ilerletmek hemde master yapmak istiyor dicem ama ingilizcesi maşallah sular seller gibi
özel bi ünide yapsa master bişey kaybetmez diye düşünüyorum

ama ille de gitmek isterse ben burda kalırım sanırım yanına giderim 1 hafta kalıp dönerim annemi babamı kardeşimi özlerim ben

baldemcim hakkınızdan hayırlısı olsun canım
eşinin içinde kalmış demekki gitmek istiyor.
ne kararı verirseniz inş senin için en hayırlısı olur.
zor bi karar burda düzeninizi kurdunuz onu bozmak vs.
hayırlısı hakkınızdan.

kızlar size bişi danısıcammm..
benim bi arkadasım var..işe aldırdım onu bizimle çalışan bi firmada..bugun başlıcam demiş patronlara..
sabah işe gelmeden de beni aradı..dedi kontürüm yok annemi hastaneye götürücem bugun gidebilirmiyim işe bilmiyorum sana zahmet arayıp söylermisin dedi..söylerim dedim geçmiş olsun dedim..ama bir yandanda insanların bu kadr rahat olmalarına kızmıyo değilim..ilk günden..ben zor durumda kaldım açıkçası..

çikletim arkadaşın işe gidiyor mu?

ne yazalım

Doğum sırasında okunacak duayı, Efendimiz şöyle tavsiye buyurmuştur:
l- Doğum yapacak hanımın sıhhat ve kolaylıkladoğumunu yapması niyetiyle, Önce Âyete’l-Kürsî okunur, sonra (Felâk ve Nâs) sûreleri okunur. Bunlardan sonra da şu âyet okunur:
"İnne rabbekümüllahüllezı halekas semavati vel erda fı sitteti eyyamin sümmesteva alel arşi yuğşil leylen nehara yatlübühu hasısev veş şemse velkamera ven nücume müsehharatim bi emrih ela lehül halku vel emr tebarakellahü rabbül alemın"(A'raf suresi 54. ayet)
Meali :
Gerçekten sizin Rabbiniz, altı günde gökleri ve yeri yaratan, sonra arşa istiva eden Allah'tır. Gündüzü, durmaksızın kendisini kovalayan geceyle örten, güneşe, aya ve yıldızlara kendi buyruğuyla baş eğdirendir. Haberiniz olsun, yaratmak da, emir de (yalnızca) O'nundur. Alemlerin Rabbi olan Allah ne yücedir. (A'raf suresi, 54)

tamam bunu yazalım başka?

ikracım özet geçeyim cnaım sana
bizim patron bana yurtdışında projede iş teklif etti. bizde eşimle ölçtük tarttık değerlendirdik dedik olmaz. ben orda o burda.
sonra dedik patrona diyelim eşimide işe alırsa ikimiz beraber gidebilirsek güzel olur diye. sonra geldi eşim görüşmeye. güzel geçti. 1-2 hafta süren sürecin sonucunda anlaştılar. bugün bizim patrondan beklediği son bi cevap var. o da olursa eşim istifa edip benimle aynı işe geçecek. hakkımızdan hayırlısı inşallah. :ar4fd:

canımmmm bende kaçırmışım demekki şimdi okudumm hakkınızda hayırlısı inş..
negzel yaaaa :) :) :nazar:

sağol canım aradı şimdi hastaneye gitmiş randevuyu bekliyormuş bakalım ne diyecek doktor

tes çok çok geçmiş olsun inş. yoktur önemli bişi dadiğin gibi kızartma ağır gelmiş olabilir

tamam bunu yazalım başka?

herkesten slmm yaz canımmmmm

Geri