1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Sir Ağda Nasıl Uygulanır?

  Konu, 'Tüy Dökme Yöntemleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  sir ağda nasıl yapılır sir ağda nasıl kullanılır uygulanır kullanılır agda nasil kullanilir sir ağdaya yeni geçiş yapacak olan hanımlar için önemli bilgiler.bakın sir ağda nasıl uygulanır ve ne gibi etkileri olur

  Sir Ağda Nasıl Uygulanır?

  • İşleme başlamadan önce Antibakteriyel Temizleme jeli ile elleri ve ağda yapılacak yüzeyi temizleyip tamamen kurumasını bekleyiniz. Cildin tamamen kuru ve temiz olmasına dikkat ediniz.
  • Ağda yapılacak yüzeydeki kılları aynı yöne bakacak şekilde elinizle düzeltiniz.
  • Ağda yapılacak yüzeyde yara, kesik, yanık, aktif akne ve benzeri cilt problemleri olmadığına emin olunuz. Ağdayı Ağdayı çok hassas veya tahriş olmuş ciltlere diğer deri problemli ciltlere uygulamayınız.
  • Ağda yapılacak yüzeyde vücut ısısının uygun olduğundan emin olunuz. Şayet cilt soğuk ise ellerinizle friksiyon yaparak yüzeyi ısıtınız.
  • Ağdanın yeterli ısınıp ısınmadığını kontrol etmek için ilk uygulamada bir parça ağda bezi üzerinde kartuşu deneyiniz. İlk uygulamada ağda ısısının yeterli ısıya ulaştığına emin olunuz. Eğer ağda çok sıcak ise işlemi durdurunuz.
  • Şayet hassas bölgede işlem yapılıyorsa, kolaltı, bikini gibi, veya pudrasız ağda kullanılıyorsa bir parça yumuşak formüllü talk pudrasını cilde serperek yayınız.
  • Kartuş ağda uygulamasını, kılların çıkış yönüne doğru döner başlığı 15-18 cm boyunca incecik bir tabaka halinde sürerek yapınız.
  • Konserve ağda uygulamasını, ağdayı kılların çıkış yönüne doğru tek kullanımlık spatulanın sırt kısmı ile yaklaşık 15-18 cm boyunca incecik bir tabaka halinde sürerek yapınız.
  • Bir parça tek kullanımlık ağda kağıdını, ağda sürülmüş bölgenin üzerine yapıştırınız. Avuç içi ile baskı uygulayarak ağdalı yüzeye iyice yapışmasını sağlayınız. Bu esnada el hareketiniz kılların çıkış yönüne doğru olmalıdır.
  • Tek bir hareketle ağda kağıdını kılların çıkış yönü tersine, cilde paralel şekilde çekiniz. Ağda bezini çekerken cildin gergin tutulmasına dikkat ediniz. Cilde dikey çekmeyiniz.
  • Tek kullanımlık ağda kağıdını ağda kağıdınızın kaliteli olması önemli olup, aynı işlem esnasında birkaç defa kullanabilirsiniz. (Pudrasız ağdalarda 5-6, ince pudralı ağdalarda 3-4, kalın pudralı ağdalarda 2-3 defa kullanılabilir.) Hassas bölgelerde ve ciltlerde küçük şeritler halinde çalışınız ve her seferinde kağıdı değiştiriniz ve kullanılanları çöpe atınız. Yıkanmaz.
   
Sir Ağda Nasıl Uygulanır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. ağda -sir ağda

  ağda -sir ağda

  sir ağdanın yan etkileri ağda teknikleri sir ağda resimleri çeşitleri erkek salonları Ağda eritilmiş şekerden yapılan yapışkan bir madde olup,eski Mısırlılardan beri kullanıla gelen en yaygın epilasyon yöntemlerinden biridir. .Cilt üzerine hafif sıcak olarak uygulandıktan sonra kıllara yapışır ve kökünden çıkarır.Uygulama sırasında biraz ağrı duyulabilir.Erkekler gibi kalın ve derin köklere...
 2. Sir Ağda Nedir? ve Ağda Sonrası Bakım

  Sir Ağda Nedir? ve Ağda Sonrası Bakım

  sir ağda nedir genital bölge ağda sonrası sir sonrası ipek SİR AĞDA NEDİR? Sir ağda, çam ağaçlarından toplanan reçinelerin bal mumu, bitkisel maddeler ve yağlar ile karıştırılarak bir takım işlemlerden geçirilmesi ile elde edilen kuvvetli bir ağdadır. Reçine ağda olarak da adlandırılan sir ağda, çam ağaçlarından toplanan reçinelerin işlenmesiyle elde edilir. Ağaçların yaşı ve...
 3. sir ağda avantajları

  sir ağda avantajları

  sir ağda avantajları ağda acıtır mı sir acıtırmı acıtır mı çok acıtıyor sir ağdamı uygulamak istiyorsunuz vede avantajlarını merak ediyorsunuz işte tamda size göre bir konu Sir Ağdanın Avantajları • Sir ağda, hiçbir hazırlık gerektirmez, ısıtıcının içine yerleştirildikten 10-15 dakika sonra kullanıma hazır hale gelir. Pratiktir ve zamandan tasarruf sağlar. • Doğru uygulama yapıldığında...
 4. Melekler SİR AĞDA kullanan varmı???

  Melekler SİR AĞDA kullanan varmı???

  sir ağda kullananlar sir ağdanın zararları ağdanın faydaları ağda zararları faydaları Canlarım annemin bir komşusu var ben ordayken geldi oturmaya ve muhabbeti açıldı anlında ve çenesinde tüyler çıkıyormuş ve kendisi bu tüyleri iple almaya başlamış şimdi ise çok kalınlaşmış ve tıpkı sakal gibi olmuş:S:S:S uzatıp sir ağda yaptırsam işe yararmı diye sordu:SBen tüysüz olduğum için:Dpek anlamam...
 5. Tonik Nedir, Nasıl Uygulanır?

  Tonik Nedir, Nasıl Uygulanır?

  tonik nedir, tonik nasıl uygulanır, tonik kullanımı Sevgili melekler, güzellik bakım ister, biaz zaman ayırmak ister. Emek vermek ister. Ancak bu sözler sizi korkutmasın, günlük rutin olarak ayıracağınız birkaç dakikayla bu güzelliği yakalamanız ve sürdürmeniz de pekala mümkündür. Cilt temizliğini tamamlayan bakımın son uygulaması tonik uygulamasıdır. Gece uyumadan önce ve sabah...

Sayfayı Paylaş