1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Sir Ağda Nedir? ve Ağda Sonrası Bakım

  Konu, 'Tüy Dökme Yöntemleri' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  sir ağda nedir genital bölge ağda sonrası sir sonrası ipek


  SİR AĞDA NEDİR?

  Sir ağda, çam ağaçlarından toplanan reçinelerin bal mumu, bitkisel maddeler ve yağlar ile karıştırılarak bir takım işlemlerden geçirilmesi ile elde edilen kuvvetli bir ağdadır.


  Reçine ağda olarak da adlandırılan sir ağda, çam ağaçlarından toplanan reçinelerin işlenmesiyle elde edilir. Ağaçların yaşı ve bulundukları iklim özellikleri elde edilen reçinede ton farklılıkları yaratabilir. Sir Ağdalar pudrasız, az (ince) pudralı, çok (kalın) pudralı olmak üzere 3 ana gruba ayrılırlar.
  Pudra ve kıvam dışında ağdaların arasındaki tek fark aroma farkıdır.
  Sir ağda içine su katılmadığı ve kaynatılmadığı sürece bozulmaz ve senelerce dayanır.

  Ağda Seçimi:
  Ağda çeşidini belirlerken tek dikkat edilecek husus, cilt veya bölge hassaslaştıkça, ağdanın içerdiği pudra miktarının ya da ağdadan önce sürülecek pudra miktarının artması gerektiğidir. Eğer bölge hassas ise, pudralı ağdalar tercih edilmeli veya ince pudralı/pudrasız ağdanın altına bol miktarda pudralama yapılmalıdır.
  Sir Ağdalar Ambalajına göre Kartuş, Konserve ve Kalıp (disk, tablet de denir)olarak çeşitleri vardır.
  Reçinenin farklı şekillerde işlenmesi ile edilen Kalıp ağdalar, konserve ağda gibi uygulanır; ancak macun kıvamında, bir hayli kalın sürülür ve
  el ile çekilir.

  Kartuş ve konserve ağdalarda kullanılan reçine kullanılmış olsa da farklı işlemlerden geçtiği için yapışkanlık oranı farklıdır. Disk tabletler halinde 1 kg. ürün içeren paketlerde satılır. Genellikle 1 paketin içerisinde ortalama 50 adet tablet bulunur. Disk ağda, el ağdası, tablet ağda, kalıp ağda, macun ağda olarak da bilinir. Kartuş ve Konserve Ağdaların içeriği aynı olup uygulamada bazı farklılıklar gösterir. Profesyonel bir salonda (kartuş ve konserve) her iki sistemin de bulunması ve depilasyon uzmanının her iki sistemi uygulamayı biliyor olması gerekir.


  Kartuş ve Konserve Sistem Hangi Bölgelere Nasıl Uygulanır?
  Konserve Sistem, uzmanın spatula ile daha rahat uygulama yapabildiği bir sistem olduğu için, oylumlu, girintili, çıkıntılı yüzeyler ve kısmen dar alanlar başta olmak üzere tercihe göre ağda yapılması sakıncalı durum ve bölgeler dışında her yere uygulanabilir. Kartuş ile girilemeyecek kadar oylumlu (kol altı, kasık v.b) veya tüylerin çok olup kartuşların döner başlığına dolanmasından dolayı kartuş ile girilmesi çok uygun olmayan durumlarda idealdir. Küçük bölgelerin çalışılması için de uygundur.

  Ağda Sonrası Bakım
  Ağda sonrası ciltteki ağda kalıntıları sadece yağ ile temizlenir, hiçbir şekilde su ile çıkartılamaz. Temizleme yağı sonrası cildi koruyucu ve nemlendirici, kızarıklık ve tahrişlere karşı krem uygulaması yapılarak cilt rahatlatılır.

  Sir Ağdanın Avantajları:

  • Sir ağda, hiçbir hazırlık gerektirmez, ısıtıcının içine yerleştirildikten 10-15 dakika sonra kullanıma hazır hale gelir. Pratiktir ve zamandan tasarruf sağlar.
  • Doğru uygulama yapıldığında kılları kökünden alır. Batık yapmaz. Kılların çıkma süreleri uzar, kıllar zamanla seyrekleşir, yumuşar, azalır.
  • Şeker içermediğinden kıl köklerini beslemez.
  • Hijyeniktir, kağıt bezlerle uygulanır ve bu bezler işlem sonrasında atılır. Kartuş ve spatulalar da tek kullanımlıktır.
  • Diğer ağdalara göre daha az can acıtır.
  • Kuvvetli bir ağda olduğu için küçük tüyleri bile alır.
  • Duş gerektirmez. Bu özelliği ile kuaför salonlarında kullanımı kolaydır.

  Sir Ağda Nasıl Uygulanır?

  • İşleme başlamadan önce Antibakteriyel Temizleme jeli ile elleri ve ağda yapılacak yüzeyi temizleyip tamamen kurumasını bekleyiniz. Cildin tamamen kuru ve temiz olmasına dikkat ediniz.
  • Ağda yapılacak yüzeydeki kılları aynı yöne bakacak şekilde elinizle düzeltiniz.
  • Ağda yapılacak yüzeyde yara, kesik, yanık, aktif akne ve benzeri cilt problemleri olmadığına emin olunuz. Ağdayı Ağdayı çok hassas veya tahriş olmuş ciltlere diğer deri problemli ciltlere uygulamayınız.
  • Ağda yapılacak yüzeyde vücut ısısının uygun olduğundan emin olunuz. Şayet cilt soğuk ise ellerinizle friksiyon yaparak yüzeyi ısıtınız.
  • Ağdanın yeterli ısınıp ısınmadığını kontrol etmek için ilk uygulamada bir parça ağda bezi üzerinde kartuşu deneyiniz. İlk uygulamada ağda ısısının yeterli ısıya ulaştığına emin olunuz. Eğer ağda çok sıcak ise işlemi durdurunuz.
  • Şayet hassas bölgede işlem yapılıyorsa, kolaltı, bikini gibi, veya pudrasız ağda kullanılıyorsa bir parça yumuşak formüllü talk pudrasını cilde serperek yayınız.
  • Kartuş ağda uygulamasını, kılların çıkış yönüne doğru döner başlığı 15-18 cm boyunca incecik bir tabaka halinde sürerek yapınız.
  • Konserve ağda uygulamasını, ağdayı kılların çıkış yönüne doğru tek kullanımlık spatulanın sırt kısmı ile yaklaşık 15-18 cm boyunca incecik bir tabaka halinde sürerek yapınız.
  • Bir parça tek kullanımlık ağda kağıdını, ağda sürülmüş bölgenin üzerine yapıştırınız. Avuç içi ile baskı uygulayarak ağdalı yüzeye iyice yapışmasını sağlayınız. Bu esnada el hareketiniz kılların çıkış yönüne doğru olmalıdır.
  • Tek bir hareketle ağda kağıdını kılların çıkış yönü tersine, cilde paralel şekilde çekiniz. Ağda bezini çekerken cildin gergin tutulmasına dikkat ediniz. Cilde dikey çekmeyiniz.
  • Tek kullanımlık ağda kağıdını ağda kağıdınızın kaliteli olması önemli olup, aynı işlem esnasında birkaç defa kullanabilirsiniz. (Pudrasız ağdalarda 5-6, ince pudralı ağdalarda 3-4, kalın pudralı ağdalarda 2-3 defa kullanılabilir.) Hassas bölgelerde ve ciltlerde küçük şeritler halinde çalışınız ve her seferinde kağıdı değiştiriniz ve kullanılanları çöpe atınız. Yıkanmaz.

  Ağda sonrası dikkat edilmesi gerekenler:
  Ağda yapılan bölgeyi, işlemi takip eden ilk 24 saat içinde UVA ışınları ve güneş ışığından koruyunuz. Müşterinizi bilgilendiriniz. Ağda yapılan bölgeye ağda sonrası bakım ürünleri haricinde kozmetik ürünler ve alkol içeren ürünler tatbik edilmesi, duş ve banyo yapılması, havuza, denize, saunaya girilmesi, işlem gören bölgenin kaşınması, ovalanması sakıncalıdır.

  Diğer Önemli Bilgiler:
  • Kartuş Sir ağdalar tek kullanımlıktır. Ürün bittikten sonra kutusu çöpe atılır. Eğer kartuşun içindeki ağda bir uygulamada bitmeyip artarsa başka birine uygulamadan önce ağda sonrası temizleme yağı ile kartuş döner başlığı ve çevresi ağda kalıntılarından arındırılır ve antibakteriyel temizleme jeli sürülen yumuşak bir bezle silinerek hijyen sağlanır. Kartuş içine yağ ya da jel kaçırmamaya dikkat ediniz. Kartuş kapakları yüksek ısıda preslenmiş olup açmaya çalışmayınız.

  • Uygulama sonunda tek kullanımlık spatulaları ve diğer ürünleri tekrar kullanmayınız ve çöpe atınız.
  • Tahriş çok fazla olacağından sir ağdayı göz çevresine ve genital bölgeye kesinlikle uygulanmaması gerekir.
  • Kartuş / Konserve ısıtıcı cihazlarınızın uzun ömürlü olması için her gün sonunda cihaz temizleme solüsyonu ile temizleyiniz.   
  Son düzenleme: 10 Ekim 2008
 2. @şK_MeLeĞ!.

  @şK_MeLeĞ!. Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  19 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  2.035
  Beğenilen Mesajlar:
  18
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul
  Cevap: Sir Ağda Nedir? ve Ağda Sonrası Bakım
  teşekkurler canım ben kullanıyorum ve herkeze tavsıye ederım..
   
 3. şeffaf yürek

  şeffaf yürek Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  24 Ekim 2008
  Mesajlar:
  103
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  türkiye
  Cevap: Sir Ağda Nedir? ve Ağda Sonrası Bakım
  acaba ipek ağda sir ağda aynı seymi yoksa ikisi farklı farklı şeylermi?
   
 4. mislinay

  mislinay Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Kasım 2007
  Mesajlar:
  7.147
  Beğenilen Mesajlar:
  37
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: Sir Ağda Nedir? ve Ağda Sonrası Bakım

  paylaşım için saol canım emeğine sağlık:)
  şeffaf canım bildiğim kadarıyla ipek marka ismi sanırsam ikisi ayrı şey:)
   
 5. ebraryksl

  ebraryksl Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  8 Ocak 2010
  Mesajlar:
  823
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  BURSA
  hımmm benim hiç bi fikrim yok bu konuda .....
   
 6. elisabetta

  elisabetta Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  21 Ocak 2010
  Mesajlar:
  172
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  sir ağdayı herkese tavsiye ediyorum arkadaşlar zamanla tüylerin azalmasını sağlar
   
 7. PeLiNiM

  PeLiNiM Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  16 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  5.401
  Beğenilen Mesajlar:
  58
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  ANTALYA
  ben kuaförde yaptırıyorum..çok çabuk ve pratik
   
 8. melegim651

  melegim651 Forum Okuru

  Acaba genital bölge için tavsiye edeceğiniz ağda çeşidi hangisi ?
   
 9. cnshu

  cnshu Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  26 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  103
  Beğenilen Mesajlar:
  14
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  alanya
  beceremedim gtti kndi bşıma ağda yapmayı :/
   
 10. Mucu'mm

  Mucu'mm Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  4 Nisan 2012
  Mesajlar:
  53
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul
  Benim kızım var 12 yaşında genital bölgesini 3 kere aldı ama alışamadı ağdadan korkuyor canı çok tatlı ne yapmamı önerirsiniz?
   
 11. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  Ben 14 yaşındayım 12 yaşımdan beri sir ağdayla kendim alıyorum koltuk altımı ve bacaklarımı. Çok memnunum. Acısız. Anneme de beni düşünüp eve sir ağda makinesi aldığı için çook teşekkür ediyoruum :)
   
Sir Ağda Nedir? ve Ağda Sonrası Bakım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. ağda -sir ağda

  ağda -sir ağda

  sir ağdanın yan etkileri ağda teknikleri sir ağda resimleri çeşitleri erkek salonları Ağda eritilmiş şekerden yapılan yapışkan bir madde olup,eski Mısırlılardan beri kullanıla gelen en yaygın epilasyon yöntemlerinden biridir. .Cilt üzerine hafif sıcak olarak uygulandıktan sonra kıllara yapışır ve kökünden çıkarır.Uygulama sırasında biraz ağrı duyulabilir.Erkekler gibi kalın ve derin köklere...
 2. Sir Ağda Nasıl Uygulanır?

  Sir Ağda Nasıl Uygulanır?

  sir ağda nasıl yapılır sir ağda nasıl kullanılır uygulanır kullanılır agda nasil kullanilir sir ağdaya yeni geçiş yapacak olan hanımlar için önemli bilgiler.bakın sir ağda nasıl uygulanır ve ne gibi etkileri olur Sir Ağda Nasıl Uygulanır? • İşleme başlamadan önce Antibakteriyel Temizleme jeli ile elleri ve ağda yapılacak yüzeyi temizleyip tamamen kurumasını bekleyiniz. Cildin tamamen kuru ve...
 3. sir ağda avantajları

  sir ağda avantajları

  sir ağda avantajları ağda acıtır mı sir acıtırmı acıtır mı çok acıtıyor sir ağdamı uygulamak istiyorsunuz vede avantajlarını merak ediyorsunuz işte tamda size göre bir konu Sir Ağdanın Avantajları • Sir ağda, hiçbir hazırlık gerektirmez, ısıtıcının içine yerleştirildikten 10-15 dakika sonra kullanıma hazır hale gelir. Pratiktir ve zamandan tasarruf sağlar. • Doğru uygulama yapıldığında...
 4. Ağda sonrası bakım

  Ağda sonrası bakım

  ağda sonrası morluklar sir ağdadan sonra kızarıklık ağda kızarıklığı nasıl geçer sonrası morluk nasıl geçer morlukları Çamsakızı:D ve sir ağda yapanlar ve yaptıranlar iyi bilirlerki ağdadan sonra vücudumuzda birtakım kızarıklıklar oluşur hatta daha hassas cilde sahip olanlarda ufak tefek morluklara kadar gider bu durum ve canımızın yanmasıda cabası tabi. Ağda sonrası vücut bakımınız için...
 5. Ağda sonrası cilt bakımı nasıldır bilgi lağzım

  Ağda sonrası cilt bakımı nasıldır bilgi lağzım

  Selam kızlar ağdandan hemen sonra cildinizin bakımını nasıl yapıyorsunuz. bazen kızarıyo r da yaptığınız ve tecrübe ettiğiniz şeylerden banada söyler misiniz tşk.

Sayfayı Paylaş