Sirkenin Cilde Olan Faydaları ve Sirke İle Cilt Bakımı

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Sirkenin Cilde Olan Faydaları ve Sirke İle Cilt Bakımı
sirkenin faydaları
sirkenin cilde faydaları
sirkeli cilt bakımı

Turşulardan salatalara kadar kullandığımız sirkenin cilde inanılmaz faydalarından sizlere söz etmek istiyorum. Sirke ile cilt bakımı olurmu demeyin çünkü sirke cilde muhteşem bir parlaklık verdiği gibi ciltteki pullanma ve dökülmelere karşıda etkili bir doğal bakım ürünü...

Sirkenin cilde olan faydalarının detay bilgilerini sizler için paylaşıyoruz.

sirke-376.jpg

Bir çok kadın güzel bir cilde sahip olmak ister ve cilt güzelliği için çeşitli yöntemlere başvurur.Bazı kadınlar güzellik merkezlerinden çıkmazken, bazı kadınlarda doğal yöntemlerle güzel bir cilde sahip olabiliyorlar.Tabiki güzellik merkezlerinde yapılan cilt bakımı ile evde yapılan cilt bakımı arasında farklılıklar olsada, bazı kadınlar için güzellik merkezlerine kucak dolusu para vermek yerine evde kendilerinin basitçe hazırlayabilceği doğal cilt bakım yöntemlerini tercih etmesi gayet anlaşılır bir sebep bence.

Cilt bakımı için alternatif yöntemler okadar fazla ki , kimi zaman hangi doğal cilt bakım yöntemini seçsem acaba diye düşünmeden edemiyoruz.Bugun size sirke ile cilt bakım yöntemini anlatmak istiyorum.

Parlayan sağlıklı bir cilde sahip olmak için yapmanız gereken dinlenmiş şişe suyuna bir çay kaşığı sirkeyi ilave edin ve yüzünüzi bu karışım ile yıkayın, baynyodada kullanabilirsiniz,3_4 yemek kaşığı sirkeyi suya dökün ve 15 dakika kadar cildinizde kalsın,bedeniniz canlansın.

Sirke ile yapılan bakımın diğer yararları ise şöyle sıralanabilir: Küçük kılcal damarlar içindeki kan dolaşımını hızlandırıp cildi nemlendirir. Antiseptik özelliği nedeniyle enfeksiyona neden olan bakteri, virüs veya mayaların hızla çoğalmasını engeller. Cilt yüzeyindeki aşırı yağlı bezeleri azaltır. Pullanma veya soyulma sorunlarına karşı etkilidir. Cildin ph seviyesini düzenler.

Bir önceki yazımız olan Gözaltı Morlukları İçin Öneriler başlıklı makalemizde gözaltı morluğu nasıl geçer, Gözaltı morlukları ve Gözaltı morlukları çözümleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Geri