Sivilce Geçirme Yöntemleri

Uzman SühaN

Administrator
Sivilce Geçirme Yöntemleri
sivilceye ne iyi gelir,sivilce nasıl geçer,sivilceye iyi gelen ev yapımı maskeler,evde sivilce tedavisi hakkında bilgiler


ss.jpg


Sivilce Problemi yaşayan bir çok kişi, doktora gitmeyi istemiyor. Evde yapılan tedaviler hem doğal hemde daha kolay erişilebildikleri için oldukça fazla tercih ediliyor. Doktora gitme düşüncesi olanlar bile, doktora gitmeden önce internette alternatif tedavi yöntemlerini mutlaka arıyor. Belki bir çok kişi sanal ortamda yer alan bu maskeler sayesinde ilaç kullanmadan sivilce problemine çözüm buluyor.
Yaşadığınız bu sivilce sorununda yanınızda yer almak için, size 5 adet evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz maske tariflerini bir araya getirdik. Umarız cildinizden en kısa sürede bu sivilcelerden kurtulursunuz. işte Sivilceler için Evde yapabileceğiniz Maske Tarifleri.

Sivilceler için Maske Tarifleri

1. Gül suyu ve limon Maskesi

Sivilce Geçirme Yöntemleri ve Yolları
Sivilce Geçirme Yöntemleri ve Yolları
Limon Suyu asidik olmasından dolayı müthiş bir yağ çözücü ve mikrop temizleyicidir. Yarım Çay bardağı Gül suyuna bir tatlı kaşığı kadar limon suyu damlatıp karıştırarak kendiniz evde bir solüsyon hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız bu solüsyonu günde bir defa kullanabilirsiniz.
Hazırlamış olduğunuz karışımı, bir pamuk yardımıyla sivilcelerinizin olduğu yere sürün ve yaklaşık 30 dk kadar bekleyin. Daha sonra yüzünüzü bol suyla yıkayın. 15 gün boyunca düzenli kullanıldığında çok güzel sonuçlar doğurmaktadır. Bu kürden memnun kalacağınıza eminiz. 15 gün sonra sivilcelerinizin geçtiğini ve cildinizin pürüzsüz olduğunu göreceksiniz.

2. Diş macunu ile sivilce tedavisi

Kullandığımız diş macunlarının sivilcelr üzerinde etkili olduğunu biliyor muydunuz ? içi iltihap dolu ve kızarmış sivilceleriniz varsa, akşam yatmadan üzerine bir miktar diş macunu sürün sabah uyandığınızda sivilcenin içinde bulunan iltihabın kuruduğunu ve kızarıklığının gittiğini göreceksiniz. Diş Macunu aynı zamanda sivilcenin kurumasını da sağlayarak sivilcerin geçmesini sağlar.

3. Nane suyu ile sivilce tedavisi

Nane suyu, Çok uzun yıllardır sivilce izi , sivilce lekelerini yok etmede ve cilt bakımı açısından kullanılan şifalı bitkilerden biridir. içerisinde ki nane ruhu sayesinde cilde ferahlık veren Nane bitkisini , taze olarak alın ve ezerek, sıkırak güzelce suyunu çıkarın. Akşam yatmadan önce sivilce olan yerlere bu nane suyunu sürün. Düzenli kullanıldığında sivilcere geçirmenin yanında, cildinizi besleyerek canlı görünmesini sağlar.

4. Salatalık ile sivilce kürü ve tedavisi

Bayanların bir çoğu salatalığın cilde olan faydalarını bilmektedir. Özellikle göz altı morlukları ve kırışıklıkları için kullanılan salatalık aynı zamanda sivilce düşmanıda. İnce dilimler halinde doğradığınız salatalığı yüzünüze yapıştırınız ve bir süre öylece bekletiniz. Salatalık cildinizi bir yandan nemlendirirken, diğer yandan da sivilce ve aknelere neden olan bakteri ve mikrop oluşumunu engelleyecektir. Haftada 2 kez yapacağınız doğal yollarla salatalık kürü ile akne ve sivilce tedavisinde bir hayli yol alabilirsiniz. Salatalık tedavisinin ardından yüzünüzü yıkamayı bir süre erteleyiniz. Zira salatalık içerisinde bulunan bir kısım mineral ve vitaminler ile cildiniz bir yandan beslenirken diğer yandan da sivilce lekelerinin yok edilmesini sağlayacaktır.
 
Üst