Sivilce için ip uçları

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Sivilce için ip uçları
Ruh halinizi olumsuz etkileyen sivilcelerden ufak ipuçları ile kurtulabilirsiniz.

Aknesiz bir cilt için bunları yapın

· Cildinizi yağsız bir temizleyici ile günde iki kere ılık su yardımıyla yıkayın.

· Gözeneklerin tıkanmasına yol açan ölü deriyi cildinden uzaklaştırmak için, yumuşak bir fırça yardımıyla nazikçe ovun.

· Leke tedavisi için , içeriğinde çay ağacı yağı gibi maddeler bulunan ürünler kullanın.

· Aknenin ardından oluşan izleri hafifletmek için C vitaminli ürünleri kullanın.

· Cildini yumuşak, pürüzsüz ve nemli tutmak için su bazlı nemlendiriciler kullanın.

· Saçlarınızı temiz tutun ve cildinize fazla değmemesine özen göster,n.

· Yastık kılıfını ve havlunu sık sık değiştirin.

· Ciltte iritasyona sebep olabilecek maddelerden kaçın, giysilerini yıkamak için kokusuz ve yumuşak deterjan tercih edin.

· Kozmetik süngerleri yerine bakterileri azaltmak için sterilize fırçalar kullanın.

· Bol su iç, dengeli bir diyet uygula ve düzenli egzersiz yapın.

· Her mevsimde yağsız bir güneş kremi kullanın.

· Eğer cildinizin durumunda bir gelişme olmuyorsa bir dermatoloğun tavsiyelerine başvurun.

Aknesiz bir cilt için bunları yapmayın

· Tamamıyla harika bir cilde kavuşmak için bakım yapmanın kısa bir sürede tamamlanması gerektiğini düşünmeyin ve aksatmayın.

· Aknelerin şiddetlenmesine sebep olacak şekilde ve sıcak suyla cildinizi ovalamayın.

· Sivilcenizi sıkmayın! Çünkü bu enfeksiyonun yayılmasına neden olur.

· Cildinizi yüksek ısı ve güneş ışınlarına maruz bırakmayın. Güneşteki UV ışınları, ciltte kuruluk, kaşıntı ve kabarmaya sebep olur. Ama en kötüsü cilt kanserine yol açar.

· Gözeneklerin tıkanmasına ve cildi kaplamasına yol açan yağ bazlı kozmetik nemlendiriciler kullanmayın.

oke bunların hepsini yaparımyapmaya amma velakin şu su olayı beni bozuyor biliyorum hata ama kış gelince su içemiyorum sadmin bana fikir verirmisin nasıl su içmeyi sağlayabilirm

zorlayacaksın bende zorlana zorlana kac sise su bitiriyorum isime gelince ah bir bilsen :D

Geri