Etiketler:
 1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

  Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  sivilce izleri, nasıl geçer, neler yapılmalı, tedaviler, önlemler, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz
  [​IMG]

  Sevgili melekler,
  Cildiniz en güzel giysiniz denirdi bir reklamda,çok doğru..Ama ne kadar dikkat edilse bazen cildimiz sivilcelenir,elimiz durmaz sıkarız,izi kalır.Peki bu izlerden nasıl kurtuluruz?

  Cilt şekli, stres gibi birçok faktörden oluşan sivilcelerin iz bırakıp bırakmayacağı sivilcenin şekline bağlı bir konudur. Sivilce derin ve büyük olduğu zaman iz tamamiyle geçmeyebilir.

  Sivilceyle oynamak, o bölgeyi sıkmak iz kalmasına sebep olur. Aynı bölgede peş peşe sivilce çıkması da dokuda tahribata sebep olarak iz bırakır.

  Sivilcelerin iz bırakmasını engellemek için erken dönemde tedaviye geçmek oldukça faydalıdır. Sivilce izlerini geçirebilmek için ağızdan alınan yada cilde sürülen ilaçlar kullanılabilir. İz tedavisinde kullanılacak yöntem sivilce izinin türüne bağlı olarak belirlenir.

  Yüzeye yakın olan sivilce izleri kimyasal ve bitkisel peelingle cilde yapılan tedavi amaçlı ilaçlar ekili olabilmektedir.

  Sivilce çukur şeklinde içe gidiyorsa bu tarz sivilcelerin izi için derin peelingle beraber lazer tedavisi de yapılabilir. Sivilce izleri için lazer tedavisinde 2 tane ana yöntem vardır. Lazerle soyma ve yeni nesil lazer tedavileri.

  Lazerle soyarak tedavi güneşin etkisinin en az olduğu kış mevsiminde yapılır. İnsan 3 hafta kadar işinden uzaklaşma durumunda kalabilir. Lazer tedavisi sivilce izlerinin yok olması için kalıcı bir tedavi imkanı sunar.

   
 2. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  selam
  sivilce izleri geçmez dediler ama benimkiler bi hal aldı ki sormayın düzeldim resmen cildim yumuşacık oldu vişneçekirdekyağlı krem kullanıyorum artıkı bu krem benim kremim oldu google ye sorun ordan bulun..
   
Sivilce İzleri Nasıl Geçer? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Sivilce Nasıl Geçer

  Sivilce Nasıl Geçer

  Sivice nasıl geçer sorusunu bir çok genç ve orta yaşlı insanlar sormaktadır.Nedeni sivilce günümüzde en çok karşılaşılan cilt sorunlarının başından gelmektedir. Sivilceler için size bir kaç öneride bulunmaya çalışacağım Piyasada bu koduda etkili olduğu söylenen bir çok ürün olsada en etkilisi aklınıza gelmeyecek ve diğerlerinden çok daha ucuza alabileceğiniz bir üründür 1-Damla Sakızlı Güneş...
 2. sivilce izleri nasıl kapatılır

  sivilce izleri nasıl kapatılır

  Yakın bir zamanda nişanım olacak ama benim yüzümde sivilce ve leke izleri var h-nişanımda çok güzel ve pürüzsüz bir tene sahip olmak istiyorum acaba sivilce ve lekeler makyajla en iyi şekilde nasıl kapatılır acil cevap lütfen
 3. Sivilce izi nasıl geçer?

  Sivilce izi nasıl geçer?

  Sivilce izleri sadece ergenlik çağındaki gençlerin değil her yaştan insanın sorunu. Sivilce oluşumunun başlıca nedeni cilt gözeneklerinin yağdan, kirden tıkanması ve bakterilerin birikmesi için uygun bir ortam yaratmasıdır. Bakteriler zaten cilt yüzeyinde her an bulunur ancak gözenekler tıkandığında bir noktada birikmeye başlayarak sivilceye yol açar. Tabi sivilcenin nedenleri bununla sınırlı...
 4. Şems aslandan sivilce izleri için domates maskesi

  Şems aslandan sivilce izleri için domates maskesi

  Ergenlik döneminde baş gösteren ve her yaşta da devam edebilen sivilceler ve sivilcelerin bıraktığı izler, önemli bir cilt sorunudur. Genelikle yağlı ciltte baş gösteren bu sivilcelerin en büyük sebebi , vücuttaki hormonal dengenin bozulması ve stresdir. Ama, yağlı gıdalar ile beslenmeyi, cilde uygun olmayan kozmetik ürünlerin kullanılması ve sigara gibi alışkanlıkları da unutmamak gerekir....
 5. Doğal yöntemlerle sivilcelerden kurtulun

  Doğal yöntemlerle sivilcelerden kurtulun

  Biz bayanlar için cilt bakımı çok önemlidir.Artık bayanlar kadar erkeklerde cilt bakımana özen göstermeye başladı.Cildinin kusursuz olmasını kim istemezki ? Cilt bakımı için bir çoğumuz güzellik merkezlerine başvursada ,aslında doğal yöntemlerle para harcamadan harika bir cilde sahip olmak mümkün..Konu sivilcelerden açılmışken Evde sivilce geçirme yöntemleri , Sivilce kurutan bitkisel...

Sayfayı Paylaş