Sivilce Kurutan Bitkisel Maskeler

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Sivilce Kurutan Bitkisel Maskeler
sivilce maskeleri, bitkisel sivilce maskesi, sivilce kurutan maske tarifleri

Ergenlik döneminden itibaren kız ve erkeklerde çıkan sivilceler genelde zamanla geçsede bazılarında derin izler bırakarak cilt sorunlarına yol açabiliyor. Güzelliğe gölge düşüren sivilcelerden artık bitkisel maskeler sayesin de kurtulabilirsiniz.

Sivilceleri kurutmaya yaratan tamamen doğal sivilce maskeleri ve malzemeleri ise şöyle;

sivilce.jpg

Sivilce kurutma maskesi 1:
1 adet iri boy portakal
1 çay kaşığı kabartma tozu

Portakal kabuğunu rendeleyerek havanda iyice ezdirin. Krem kıvamına gelene kadar havanda ezdirilen portakal kabuğunun içinde kabartma tozu eklenir. Elde edilen bu karışım sivilcelerin üzerine sürülür. 20 dakika beklettikten sonra cildinizi yıkayabilirsiniz. Bu sivilce kurutma maskesinin hem hazırlanışı pratik hem de evimizde bulunan malzemelerden yapılmaktadır. Portakallı sivilce maskesinin en büyük avantajı ise antibakteriyel özellikte olması, cildi mikroplardan korumasıdır.

Sivilce kurutma maskesi 2:
1 adet iri ayva
1 tatlı kaşığı pudra

Ayvayı içinde su bulunan tencereye koyarak ocakta kaynatıyoruz. Daha sonra kaynayan ayvayı sabaha kadar tencerenin içinde bekletiyoruz. Sabah uyandığımız zaman ayvayı tencereden çıkartıyor, eziyor ve içinde pudrayı ilave ediyoruz. Hazırlanan bu karışımı sivilcelerin üzerine sürüyoruz. Sivilce kremi gibi kullanılır, cildinizi yıkamanıza gerek yoktur. İki sivilce kurutma maskesi de sivilcelerinize çok iyi gelecek ve kısa sürede sizi hem sivilceden hem de izlerinden kurtaracaktır.
 
Üst