Sivilceler için pratik bir maske

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Sivilceler için pratik bir maske
sivilceler için pratik bir maske sivilce için pratik maske sivilce maskeleri
Özellikle ergenlik döneminde birçok kişinin can sıkıntısı yapmasına sebeb verir şu sivilceler..

Ergenlik dönemi harici her yaştada görülebiliyor sıkıntıdan üzüntüden v.s yüzümüzde sivilceler oluşabiliyor.Şimdi size can sıkıntısı yapan şu sivilcelerle savaşmak adına maske tarifi vermek istiyorum Maskeyi uygula kurtul sivilcelerinden:tik:
sivilce-5115.jpg

Sivilce sorununu beslenme düzeni, stres, sigara, alkol gibi etkenler tetikleyebilir. Bu nedenle bunlardan uzak durun. Uygulayacağınız formüle gelince: Bir çay kaşığı pirinç nişastası, yarım çay kaşığı karbonat, bir çay kaşığı elma sirkesini karıştırın. Zeytinyağlı sabunla yıkadığınız yüzünüze maskeyi sürün ve 20 dakika bekletin. Yıkadıktan sonra bir şişe maden suyuna yarım limon sıkıp, cildinizi bununla silin. Bunları her gün uygulayın.

Suna Hanım, ben 27 yaşındayım. Daha şimdiden gözlerimin çevresinde ince kırışıklıklar ve hafif bir morluk oluştu. Bunların önüne geçmek için ne gibi önlemler alabilirim? Saygılarımla...

Morarmaya karşı, bir patatesi rendeleyip suyunu çıkarın. Bu suya çeyrek limon sıkın. Temiz bir tülbenti sıvıya bulayıp göz çevrenize kompres yapın. Kırışıklıklar için de geceleri bir E vitamini ampulünü kırıp, buğday özü yağı ile karıştırın. Bunu hafifçe masaj yapar gibi o bölgeye uygulayın.

Sayın Suna Dumankaya, benim en büyük problemim saçlarım. Önceleri çok gür ve canlıydılar, ancak birkaç aydır cansız, mat, zayıf bir hal aldılar. Ayrıca yumak gibi oluyorlar. Kozmetik ürünleri de kaşıntı ve dökülme yapıyor. Zaten pek de tercih etmiyorum. Bunun için bana hangi doğal yöntemi önerirsiniz?

Isıtılmış zeytinyağına bir çay kaşığı çam terebentin koyup, bu karışımı haftada bir gün saç diplerine sürün. İki saat beklettikten sonra yıkayın.

Suna Hanım merhabalar, benim sorunum selülit. Gazetedeki yazılarınızda selülit için deniz tuzu ile susam yağının kullanıldığı reçeteyi okudum, sonra kitabınızda bebe yağı ve limon suyu ile olanlara rastladım. Açıkçası hangisini kullanacağımı şaşırdım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Öncelikle beslenmenize dikkat etmeniz gerekiyor. Bol limonlu su içip, tuzsuz yemekler yemenizin yararı olur. Ayrıca mümkün olduğu kadar sık, açık havada yürüş yapın. Masajın faydaları da büyüktür, imkanınız varsa bu detayı atlamayın. Kese de kan dolaşımını hızlandıracağı için selülitle savaşla etkin bir yöntemdir. O tariflerden de hangisini yaparsanız yapın faydasını görürsünüz.

Geri