Sivilceler İçin Roaccutane kullananlar var mı?

iz kalırsa neden mahvoluyosun anlamadım yüzü yara yanık halde olanlar var onlar intihar mı etsin yani yapma ALLAH' ın gücüne gider arkadasım haline şükret

Arkadaşlar merhaba,

İlacı tam 5 ay kullandım ve BUGÜN BIRAKTIMMM...:)Tabiki doktorumla görüşerek bıraktım. Evet uzun bir süreç ama unutmayın her güzelliğin bir zorluğu tabiki olacak. Yüzümdeki sivilcelerle artık baş edemiyordu, çünkü onları kopardığım için her yerim yara izleri ya da sivilce doluydu. En kötüsüde herkesin yüzünüze her baktığında bir yorum yapmasıydı. Ya bir gün otobüsle eve gideceğim, teyzenin teki yanıma geldi ben sandım adres soracak(?)tuttu bana gençliğindeki sivilce anılarını anlattı, bir de maydonoz tarifi verdi. İnanın tanıdığınız insanlar neysede tanımadığız insanların size bu şekilde yaklaşması kadar kötü birşey yokmuş. Yani bu sadece yaşadığım örneklerden biriydi. Makyajsız çıkmaz olmuştum.
Sonunda cildiye doktoruna gitmeye karar verdim. başta kulanmak istemedim çünkü bir arkadaşımdan ilaçın yan etkisinin çok fazla olduğunu, sinir sitres yaptığını, kullanım sürecinin zor olduğun söylemişti. Ama başka çarem olmayınca kullanmaya başladım. Tabi tüm yorumları okudum internette yazan. İlk aylar kendimi tanıyamadım bile yüzüm şişti, dudaklarım çatladı, cildimin derileri dökülmeye başladı, tabi ne kadar sivilcem varsa saklanmakta olan onlarda ortaya çıktı, ilerleyen zamanda ellerimin üzerinde çok fazla kurumalar oldu, yazıldığı gibi benim burnum kanamadı, dudaklarım ilaç süresince şişti. Duştan sonra vücudum çok kuruyordu, bebe yağ kullandım çok iyi geldi. Dudaklarımdaki çatlaklık içinde Bepanthen ve Ceralıp dudak kremi kullandım. Aslında ilacın etkileri kişiye göre değişiyor.Her ay hastaneye gittim, kan tahlili yaptırıp yeni ilaçlarımı aldım. Bazen ağlama nöbetlerim oluyordu ama onlar normalde de vardı zaten sadece yoğunluk derecesi azıcık arttı. :) İlk 2 ay geçekten zorluyor insanı, ama sonra alışıyorsunuz. 3. ayın sonunda inanılmaz derecede cildiniz değişiyor, iyileşmeye başlıyorsunuz ve sonucu ortada...
Sabredin arkadaşlar. Ben şu an makyaj nedir bilmiyorum. İnşallah bir daha eski halime dönmem. Dün eski resimlerime baktım, ben bile şaşırdım halime.
Bu ilaca başlayacak olan ya da halen devam etmekte olan tüm arkadaşlar, lütfen sabredin, sakın bırakmayın ve devam edin, İnanın sabrınıza değecek.

roaccutune kullanıomda

bende 45 gündür kullanıyorum sivilcilerim daha kötü oldu sizce normalmı nezaman düzelmeye başlayacak

2012 ocak ayında günde 40 mg la baslayıp 4 ay kullandım. ilk 10 günde 0 sivilce. bırakalı 2 ay oldu ve henüz hiç sivilce cıkmadı. ayrıca leke ve siyah nokta da kalmadı. cildim sanırım bebeklere bile taş cıkartır.

yan etkilere gelince bünyenize göre farklı yan etkler alırsınız. ve baslarken ki psikolojiniz önemli.2 ay boyunca ilaç hakkında yorumları okudum. ve ilaca basladığım ilk ay kendimi psikolojk olarak hasta hissettim. ama ne dudak catlağı ne kuruma ne intihar girişimi. hiç bir sey yasamadm. ve cok rahat kullandım. benim bünyem bu ilaca el verişliydi insanlar 2 günde 1 kapsül alırken ben 1 günde 2 kapsül aldm ve hiç yan etki görmedim. HİÇ :)

sonuç olarak bu gün film izlerken 2 paket cekirdek yedim. ve yarın sivilcem cıkmayacagına eminim :)

tavsiyem ilacı kışın kullanmanız. çünkü yaz günesi normal cilde bile zarar veriyor. tatiliniz heba olmasın. ve gercekten cok ihtiyacınız varsa denemeniz. rahatsız ettiği yerde bırakın gitsin

bence sakın bırakmayın ilacı bunlar normal yan etkiler.benim 6. ayım ve süper oldu cildim.eğer ara verirseniz tedavi sil baştan başlanıyor.bilginize

bende yeni kullanmaya başladım 1 ay felan olacak yüzüm çok kötü :( henüz bi iyleşme göremedm ama soldular hepsi kabuk bağladı snra kavlıyor ya ben yoluyorm ya onlar düşüyor hep böyle oluyor. nezma kadar böyle olacak ? dışarı çıkamıyorm hçbşey yapasm gelmyor iz kalıcak ve ya geçmicek dye çok korkuyorm rahatlamk istyorm artkk :(

Merhaba arkadaşlar.ben bu ilacı 10 aydır kullanıyorum.yüzümde çok sivilce ve siyah nokta vardı.burnumun üstünde yanaklarımımda alnımda ve hatta sırtımda bile vardı.insan içine çıkmaya utanıyordum.doktorum ilacı uzun vadede kullanmamın daha doğru olcağını söyledi.ilk başladığımda gerekli olan testlerimi yaptırıp doktoruma gittim.öncelikle 20 mg ile başladım.4 ay kullanımdım.sonra 1 ay 30 mg kullandım ama dudaklarım çok kurudu yara oldu ve cildim çok hassaslaştı.daha sonra tekrar 20 mg kullandım 3 ay boyunca.sonra silvilcelerim gittikce azaldı.en son olarak da 2 ay 10 mg kullandım ve şuanda yüzüm tertemiz.yazılan yorumlara baktım.çok abartılmış yazılanlar.bu ilacın yan etkileri en başta dudak kuruması.bunun için bephanten adlı kremi kullandım.en azından iyi geldi.cildim ilk aylarda kuruduğu için pul pul döküldü yine bephanten kullandım.sonralarda hafif göz kuruluğu yaptı.bunun için bi damla kullandım ama sonra alıştım.damla kullanmadım.ilaç süresi boyunca özellikle yaz aylarında günüşe pek çıkmadım.çıktığımda da günüş kremi veya güneş gözlüğü,şapka kullandım.uzun süre güneş banyosu yapılmadığı müddetçe pek önemli değil.bu ilacı kullanırken başkalarının yorumlarına pek inanmayın.neler yazmışlar sitelerde.çok yanlış hepsi.hiçbir ruhsal bozukluk felan da yapmıyor.eğer böyle bi yan etkisi olsaydı ilaç yasaklanırdı.tüm dünyada da rahatlıkla kullanılan bir ilaç bu.en önemli husus da şu.doktorun kontrolü aldında kullanılmalı ve gerekli tahliller yapılmalı.siz siz olun bu ilaca güvenin.karlı çıkan siz olacaksınınz.bu işte en önemli meselelerden biri de Sabır.sabretmelisiniz.hiçbir şey kolay değildir.illaki yan etkileri olacak ama sabredip üstesinden gelebilirsiniz.ben öyle yaptım ve şuan çok memnunum.herkese de tavsiye ederim.herhangi bir sorunuz varsa bana sorun.elimde geldiğince size bilgi verebilirim..

merhaba arkadaşlar bende roacctane'ı 5 gündür kullanıyorum.
bende aşırı bir uyku hali yaptı.bu ilaca başlamadan 2 gün önce pharmaton diye enerji veren bir ilaç kullanmıştım 1 hafta boyunca ve içindede a vitamini var.roacctane'ın a vitaminiyle beraber kullanılmamasını söyledi doktor bu konuda danışmayı unutmuşum.sizce bir yan etkisi olur mu ?aşırı uyku halim bu yüzden olabilir mi?

ben de 6 gündür kullanıyorum ve uyku halleri bende de görülüyor :)) şuan bir iki tane sivilce çıktı bir de birz dudağım kurudu o kadar.. phrmtonu roaccatne dan önce kullanmışsın sorun olmz bence.

6 yıldır yüüzmdeki sivilceler yüzünden gitmediğim doktor,kullanmadığım krem kalmadı.21 yaşındayım şuan.2 yıl önce doktora gittim doktor roaccutana başlıyoruz dedi,ilk aydan etkilerini göstermeye başladı ilaç olumlu sonuçlar dışında bi ton olumsuzlukla birlikte tabi..6 ay sonra yüzümde ne sivilce kaldi ne iz.tabi biçok şeyi de götürdü benden.kolestorolüm yükseldi,ellerimin üstü kıpkırmıızı,yağlı yiyemiyorum falan.ne yazık ki çok zor geçen 6 aydan sonra rahatlığım 1 yıl sürmedi.sanki hiç kullanmamışım gibi,yüüzm eski halini aldı.artık umudum yok sivilcelerimin geçeceğinden.bugün doktora gittim doktor çok kötü olmuş tekrar başlıycaz dedi..herşey sil baştan malesef..

Geri