Sivilcelere karşı argan yağı kullanın mükemmel bir cilde sahip olun

M

Misafir

Forum Okuru
Sivilcelere karşı argan yağı kullanın mükemmel bir cilde sahip olun
sivilcelere karşı aknelere karşı sivilcelerden kurtulmanın yolları sivilceler için kesin çözüm argan yağı cilt bakım önerileri burada arkadaşlarım. Güzelliğe gölge eden sivilceler, görselliğin yanı sıra ruhende oldukça etkiliyor kişiyi... Sivilceler neden çıkar, diye soracak olursanız; sivilcelerin bir çok sebebi vardır. kimi zaman ergenlik döneminde boy gösterir, kimi zaman stresten ya da yediklerinizden. Bunlar için sivilce tedavisi yöntemleri vardır. Örneğin, Ergenlik sivilceleri nasıl geçer diye soracak olursanız, bunun için sitemizde bitkisel sivilce tedavisi yöntemleri ya da kozmetik sivilce ilaçları konularımıza bakmanızı öneriyoruz Melek'lerim. Zira şimdi, yine bitkisel sivilce tedavisi yöntemi önereceğiz sizlere Melek'lerim. Sivilcelera karşı argan yağı kullanımı tavsiye ediyoruz ve diyoruz ki; argan yağını kullanın sivilcelerinizden ebediyen kurtulun:)


cilt-1a.jpgAkneler cildi üst tabakasını kaplar ve iltihaplı bir hal alabilir.Akne tedavisinde hem doğal ürünler hem de ilaçlar kullanılabilmektedir.

Akne neden oluşur?

Aknenin oluşum nedeni çok basittir. Yüz ve sırtta bulunan bezler sebum adı verilen yağlı bir madde salgılar. Bu madde cildin nemli kalması için gereklidir. Bu bezler kıl köklerine tutunmuş bir şekilde bulunur. Sebum, kıl kökünden başlayarak cildin üst yüzeyine ulaşır. Ancak eğer bu bezler gereğinden fazla sebum üretirse gözeneklerin tıkanmasına neden olur. Tıkanmış gözenekler bakterilerin çoğalması için uygun ortam oluşturur ve sonuç olarak akne sorunu ortaya çıkar.

Argan Yağı Nedir?

Argan ağacının fındıklarından elde edilen bu yağ, cilt bakımı için önerilmektedir. E vitamini açısından zengin olan bu yağ düzenli olarak kullanıldığında egzema ve akne gibi cilt sorunlarının iyileştiği gözlemlenmiştir.

Argan yağı gerçekten akneye iyi geliyor mu?

Doğal bir tedavi yöntemi olan argan yağı, cilt sorunlarına iyi gelmektedir. Düzenli olarak argan yağı kullanan kişilerde akne sorununun büyük ölçüde azaltığı tespit edilmiştir.

Aşırı sebum üretimi cilt sorunlarını beraberinde getirir. Argan yağı uygulaması sebumun üretimini azaltır ve bu sayede gözeneklerin açılmasını sağlar. Açılan gözenekler akne probleminde azalmayı sağlar.

Akne yaralarına da Argan yağı

Bazı durumlarda akneler kaybolsa dahi geride yaralar bırakmaktadır. Kalan yaralar akne kökleridir ve cilt renginde değişikliğe sebep olur. Bu yaraların tamamen iyileşmesi için uzunca bir süre gerekebilir. Araştırmacılar her gün düzenli olarak kullanılan argan yağının bu yaraların iyileşmesinde de etkili olduğunu göstermektedir. Akne ve diğer cilt sorunları düzenli argan yağı kullanımında gözle görülür derecede azalmaktadır.
 
Üst