Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Sivilcelerin Giderilmesi İçin Öneriler

  Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  badem yağı sivilce papatya çayı sivilce papatya balık yağı yüzdeki sivilcelerin giderilmesi Sivilceler vücudun farklı bölgelerinde çıkabilir. Er*genlik döneminden sonra meydana gelen sivilciler;
  stres, hormonal dengesizlik ya da bilinçsizce kullanılan koz*metik malzemeler sonucunda meydana gelmektedir. Sivilce*ler kesinlikle sıkılmamalıdır. Cilt mümkün olduğunca temiz tutulmalıdır. Bunun için; doğal ürünler ve doğal sabun cilt temizliği için kullanılmalıdır. Sivilcelerin giderilmesi için bazı maskeler:
  a) Ter çay bardağı yulaf unu, çavdar, bal, birer tatlı kaşığı papatya çiçeği tozu ve balık yağı bir kaba konulur ve yumurta sarısı ilave edilerek merhem haline getirilince*ye kadar karıştırılır. Daha sonra papatya çayı iie yüz te*mizlenir ve maske uygulanır.
  b) Bir miktar ince doğranmış marul, su ile hafif ateşte tuz katılmadan pişirilir. Ilık olunca kare şeklinde kesilmiş tülbent parçaları üzerine yerleştirilip yüze uygulanır. Bir süre bekledikten sonra yüz soğumuş marul suyu ile yı*kanır.
  c) iki çay bardağı civanperçemi bir kaba konulup yeteri kadar su ilave edilerek kaynatılır. Soğuk olarak içilir.
  d) Birkaç adet büyükçe ıspanak yaprağı, kaynatılan süte batırılıp sıcakken yüze ve boyna yerleştirilir ve temiz bir tülbentle örtülüp bir süre bekletilir.
  e) ikişer çay bardağı çörekotu, nisadır ve boraks bir kaba konularak, üzerine bir su bardağı sirke ilave edilerek ka*rıştırılır. Merhem kıvamına gelince sivilcelere sürülür.
  f) Akburçak taneleri dövülerek un haline getirilip su ile yoğrulur. İki kaşık bal, yarım fincan zeytinyağı ve yu*murta sarısı birlikte çırpılır ve burçak hamuru ile karıştı*rılarak krem haline getirilir. Bu krem yüzdeki sivilcelerin giderilmesinde etkili olur. Ayrıca yüzdeki gözenekleri besler ve sürekli kullanıldığı takdirde iyi sonuçlar elde edilir.

  g) Bir tutam kabak çekirdeği ile iki tutam kurutulmuş dü*ğün otu toz haline getirilir. Ezilen kavun ile birlikte iyice karıştırılarak lapa haline getirilir. Elde edilen lapaya bir fincan domates suyu ve bir çorba kaşığı badem yağı ila*ve edilir. Sivilcelerin giderilmesinde etkilidir. Kırışıklıklara da iyi gelir. Aynı zamanda şampuan olarak da kullanılabilir.
  h) İki avuç kabukları soyulmuş badem, un haline gelince*ye kadar dövülür. Bir çorba kaşığı süzme bal ve yumur*tanın akı çırpılmadan badem ununa ilave edilerek krem haline gelinceye kadar gül suyu katılır. Yüzdeki sivilce*lere etkili olur.
  ı) Birer çay bardağı bal, çavdar ve yulaf unu, birer tatlı ka*şığı balık yağı ve papatya çiçeği tozu bir kaba konularak yumurta sarısı ilave edilerek karıştırılarak merhem hali*ne getirilir. Yüz papatya çayı ile temizlenir ve maske uy*gulanır.


   
Sivilcelerin Giderilmesi İçin Öneriler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Gözkapaklarındaki Sarkma,Arpacıkların Giderilmesi İçin Öneriler

  Gözkapaklarındaki Sarkma,Arpacıkların Giderilmesi İçin Öneriler

  Gözkapaklarındaki sarkma, arpacık gibi oluşumlar mikroplanmadan meydana geldiği gibi çeşitli ne*denlerden dolayı da kaynaklanabilir. Bunun için öneriler: a) Birkaç tutam sinirotu bir kaba konularak üzerine yeteri kadar su ilave edilerek kaynatılır. Soğutulduktan sonra bir pamuk yardımı ile sürülür. b) ikişer tutam ebegümeci, gül, papatya ve kantaron bir kabın içerisine konularak yeteri kadar...
 2. Sivilcelerin Ve Kırışıkların Giderilmesi İçin Düğün Otu Maskesi

  Sivilcelerin Ve Kırışıkların Giderilmesi İçin Düğün Otu Maskesi

  İki tutam kurutulmuş düğün otu, bir tutam kabak çekirdeği dövülerek toz haline getirilir. Ezilen kavunla birlikte iyice karıştırı*larak lapa yapılır. Elde edilen lapaya bir fincan domates suyu ve bir çorba kaşığı badem yağı ilâve edilerek krem kıvamına gelinceye kadar yoğrulur. Yüze maske olarak uygulanan düğün otu güzel*lik maskesi, sivilcelerin ve kırışıklıkların giderilmesinde etkinlik...
 3. Kızıl Lekelerin Ve Sivilcelerin Giderilmesi İçin Buğday Özü Maskesi

  Kızıl Lekelerin Ve Sivilcelerin Giderilmesi İçin Buğday Özü Maskesi

  İki avuç buğday, iki bardak saf suda pişirildikten sonra ezi*lerek sıkılır. Elde edilen öze iki yumurta sarısı ve bir çorba kaşığı badem yağı ilâve edilir. Hazırlanan karışım iyice çırpılarak bula*maç haline getirildikten sonra yumuşak bir fırça ile yüze sürülür. Kızıl lekelerin ve sivilcelerin giderilmesini sağlayan buğday özü maskesi, sabah ve akşam olmak üzere iki kere uygulanır. Buğday özü...
 4. Sivilcesi olanlar buraya Sivilceler için bakım önerileri

  Sivilcesi olanlar buraya Sivilceler için bakım önerileri

  Kadın erkek ve ergenlerin korkulu kabusudur sivilceler.Sivilcelerin çıkma nedeni yapılan tetkitler ve muaeyene sonucu anlaşılıp tedavi edilsede biz sizler için evde kendinizin uygulayabileceği sivilce maskelerini paylaşıyoruz.Sivilcelerden bu maske tarifleriyle tamamiyle kurtulucak sağlıklı bir cilde kavuşacaksınız. 1.Sivilce Maskesi 1 veya 2 adet aspirini toz olana kadar iyice...
 5. Büyük sivilceler nasıl geçer?

  Büyük sivilceler nasıl geçer?

  Sivilce (akne vulgaris) sorunu, hemen her toplumda en sık karşılaşılan cilt problemidir. Yağ kanallarının tıkanması nedeniyle oluşur. Cildin yağ oranının fazla olduğu bölgelerinde görülür ve doğru tedavi uygulanmazsa iz bırakabilir. Genellikle ergenlik döneminde başladığı bilinse de her yaş grubunda görülebilir. Sivilceler İçin Hangi Önlemler Alınmalı? Eğer bir hastalık ya da hormonal...

Sayfayı Paylaş