Sivrisinek sokmalarına önlem

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Sivrisinek sokmalarına önlem
sivrisinek sokmalarına karşı sivrisinek ısırığına karşı sinek ısırığına çözüm sivrisinekten doğal korunma sinek ısırıklarına bitkisel çözüm
ingiliz Sun gazetesi sıcak yaz günlerinde insanların baş belası haline gelen sivrisinekten korunmanın yollarını içeren bir rehber yayımladı. Gazetenin sağlık editörü Samantha Wostear'ın uzman görüşlerine başvurarak hazırladığı rehberde en dikkat çeken madde, sivrisineğe karşı korunmanın en etkili yönteminin bol bol marmelat yemek olduğu... Uzmanlar sivrisineklerin marmelatın içeriğindeki zengin B vitamininden nefret ettiğini söylüyor. Rehberdeki diğer korunma yöntemleri ise şöyle:

* Traş sonrası kullanılan ferahlatıcı losyonlarla uzun süre dolaşmayın. Tatlı kokusu sivrisinekleri cezbedebilir.

* Sineksavar spreyler alırken içeriğinde Deet maddesi olanları tercih edin. Bu kimyasal madde sizin sivrisinek tarafından görülememenizi sağlayacaktır.

* Koyu renkli elbiseleri tercih edin. Özellikle elektrik mavisi ve siyah. Mümkünse desensiz ve düz olsunlar.

* Havalandırmayı yatağınıza yakın tutun. Sivrisinekler esintiye dayanamaz.

* Yatağınızın etrafını bir cibinlik ile kapatabilirsiniz. Bu sayede yanınıza yaklaşamazlar.

* Kabartma tozu ve suyu karıştırarak çamur haline getirin. Ardından sinek ısırıkları olan bölgelere bu karışımı sürün. Acınız hafifleyecektir.

* Kızarmış bölgeyi sakın kaşımayın. Bunun yerine ısırık bölgelerini bol bol ıslatın. Kuruyunca kaşımak yerine hafifçe vurun
 
Geri
Üst