1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.296
  Beğenilen Mesajlar:
  2.302
  Ödül Puanları:
  113

  Siyah opal tekniği ile yapılan dekoratif sandık.

  Konu, 'Genel Hobiler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  ahşap sandık süsleme sandık süsleme modelleri dekoratif boyama boyama modelleri Hobilere meraklıysanız ve merakınız özellikle ahşap mobilya süslemesiyse sizlere salonuzun yada evinizin bir köşesine aksesuar olarak rahatlıkla kullanabileceğiniz çok hoş siyah opal tekniğiyle süslenmiş ahşap sandık modelini ayrıca yapılışını paylaşıyorum [​IMG]
  Malzemeler
  Siyah ahşap boyası
  Koyu yeşil ahşap boyası
  Metalik mavi boya
  Gece mavisi ahşap boyası
  Pearlizing medium
  Gold reflecting medium
  Glazing medium
  Doku pastası
  Çelik spatula
  Zımpara astar fırçası

  Yüzey siyah ahşap boyası ile boyanır.Bir tabağın içinde doku pastası ile siyah ahşap boyası eşit oranda karıştırılarak koyu kıvamlı bir macun elde edilir.
  Zemin iyice kuruduktan sonra hazırlanan karışım fırçaya yüklenir ve gelişigüzel hareketlerle yüzeye uygulanır. Ardından bir spatula yardımı ile yer yer çapraz ve kazıma hareketleri ile dokulu bir satıh elde edilir. Karışım zemine verildikten sonra birkaç dakika beklenebilir. Kurumaya yüz tuttuğunda dokulu yüzeyin daha kolay elde edildiği görülecektir.
  İyice kuruması sağlam ve hafifçe zımpara yapılır.
  Gold reflecting mediuma 1/6 oranında koyu yeşil ahşap boyası ve pearlizing medium karıştırılır. Bu karışıma yarısı kadar glazing medium eklenir. Spatulayla yüzeye ince bir tabaka sürülür. Yine spatula yardımıyla fazlalıklar alınır. Kurumaya bırakılır.
  % 50 oranında gece mavisi boya ve mavi metalik boya karıştırılır. Bu karışıma 1 /3 oranında pearlizing medium karışımın yarısı kadar da glazing medium eklenir. Kuruyan yüzeye bir önceki işlemin aynısı uygulanır.
  Tamamen kuruduktan sonra yarı mat ya da parlak bir vernikle verniklenebilir
  .

   
Siyah opal tekniği ile yapılan dekoratif sandık. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Nefes teknikleri ile zayıflama

  Nefes teknikleri ile zayıflama

  Haydi spora yogaya meditayona fixed olmaya :) http://www.youtube.com/watch?v=6ew4sHvioWM
 2. Dekoratif Duvar Boyama Teknikleri Nelerdir?

  Dekoratif Duvar Boyama Teknikleri Nelerdir?

  dekoratif duvar boyama, duvar boyama uygulaması, duvar boyama örnekleri Sevgili melekler, evlerinizde hoş bir hava yaratmak, iç açıcı olmasının yanısıra farklılık da katmak istiyorsanız, dekoratif duvar boymaa tekniklerinden birini seçebilirsiniz. Her yerden temin edebileceğiniz sünger, fırça, spatula, kumaş parçaları ve baskı malzemeleriyle uygulayacağınız dekoratif duvar boyamalarla ilginç...
 3. Kıl Tekniği İle Yapılan Kaş Şekilleri

  Kıl Tekniği İle Yapılan Kaş Şekilleri

  Son zamanlar da oldukça gündeme gelen ve diğer kaş kontürüne göre daha doğal duran kıl tekniği kaş uygulamaları bayanlar arasın da çok fazla benimsendi diyebiliriz. Seyrek, dökülmüş ve belirsiz kaşların arasını kıl tekniği ile doldurarak daha belirgin şekillerin oluşmasını sağlayan kıl tekniği ile uygulama örneklerini sizler için bu yazımız da paylaşıyoruz.
 4. Keçe ile yapılan dekoratif kırlent modelleri

  Keçe ile yapılan dekoratif kırlent modelleri

  Keçe ile uygulanan dekoratif ürünleri sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Daha önce sizlerle keçeden yapılan buzdolabı magnetleri konumuzu paylaşmıştık. Şimdide evinizin dekorasyonuna büyük katkı sağlayacak keçe dekoratif kırlent modellerini paylaşıyoruz. Evinizin her odasın da kullanabileceğiniz bu güzel ve şirin keçe dekoratif kırlent modelleri ile farklı bir tarz sergilerken...

Sayfayı Paylaş