Etiketler:
 1. Young bride

  Young bride Banned

  Kayıt:
  30 Kasım 2010
  Mesajlar:
  2.217
  Beğenilen Mesajlar:
  570
  Ödül Puanları:
  0

  Siyah üzümün faydaları

  Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında Young bride tarafından paylaşıldı.

  enoant faydaları siyah üzümün faydaları, siyah üzüm, siyah üzüm suyu, siyah üzüm şurubu, siyah üzümün yararları

  EnOANT (SİYAH ÜZÜM)'ÜN FAYDALARI
  Enoant Ukrayna'nın Kırım Bölgesinde yetişen Cabernet Sauvignon cinsi siyah üzümlerin sapı, kabuğu ve çekirdeğinden elde edilen konsantre bir gıda takviyesidir.
  Üzümün antioksidan ve antiagaing özelliği nedeniyle çok çeşitli kullanım alanı vardır.
  ...
  Enoant alkol içermemesi nedeniyle çocukların, hastaların, yaşlıların ve şarap içmeyenlerin kullanabileceği bir üründür.

  Enoant Üzümün kabuğunda bulunan Resveratrol'ü yoğun olarak içermektedir.(23 Microgram/Ml) Resveratrolün Antikanserojen, Antioksidan, Antiviral, Antimikrobiyal, kolesterol düşürücü özellikleri bulunmaktadır. Resveratrol siyah üzümün soğuk hava koşulları, mantar enfeksiyonları gibi etkenlere bağlı olarak kendini korumak için ürettiği bir maddedir.

  Üzümün çekirdeğinde bulunan diğer bir madde olan Quersetin kan yapım mekanizmasında yeri olan eritropoetin üretimini desteklemektedir. Üzümün güçlü antioksidan özelliği E vitamininden 50 kat , C vitamininden ise 30 kat daha fazladır.
  Aynı zamanda Enoant'ın antioksidan özelliğiyle , proinflamatuar aracıların üretimini azaltarak beyin hücrelerini koruduğu bilimsel olarak Çapa Tıp Fakültesi Sinirbilim bölümünde yapılan araştırmalarla kanıtlanmıştır.
  ENOANT VE KEMOTERAPİ
  Kemoterapi ve Radyoterapi kanser tedavisinde kullanılan vücuda ciddi zarar veren ancak kanserde alternatifi olmayan tedavi şeklidir.
  Kemoterapi ilaçları kanser hücrelerini hedef alırken normal hücrelere de zarar vermektedir. Kemoterapi tedavisi sırasında zarar gören hücrelerin başında;
  1- Kemik İliği( Bu Nedenle Kan Değerleri Düşer)
  2- Saç Hücreleri (Saçlar Dökülür)
  3- Sindirim Sitemi Hücreleri gelmektedir

  Doktorların Kemoterapi Sırasında Özellikle Bitkisel Ürün Kullanmamalarının Nedeni;
  - Kullanılan Ürünün (Isırgan , Aloe Vera vb.) kanser önleyici olurken karaciğer enzimlerini bozması
  - Normal hücreleri koruyan bir bitkisel tedavi iken kanserli hücreleri de koruması
  - Özellikle kemik iliğinin baskılanarak çalışmasının engellemesi

  gibi yan etkiler nedeniyle zaten zor olan kemoterapinin daha da içinden çıkılmaz bir hal almasını engellemek amacıyladır.
  ÜZÜM KANSER TEDAVİSİNDE ÖNEMLİ BİR BESİNDİR
  Enoant Yaklaşık Olarak 26 Kilo Üzüme Eşdeğer Cabarnet Sauvignon Cinsi Üzümlerden (Ukrayna'da yetişen) elde edilmiş bir gıda takviyesidir. İçeriğinde hiçbir katkı maddesi yoktur.
  KEMOTERAPİ SIRASINDA ENOANT KULLANMANIN FAYDALARI
  1- Cabarnet Sauvignon cinsi siyah üzümler ılıman iklim üzümüdür. Bu üzüm cinsi soğuk hava ve mantar enfeksiyonlarına maruz bırakılırsa kendini korumak için resveratrol adlı maddeyi yoğun olarak salgılar.
  Bu madde de insan fizyolojisi üzerinde şu etkilere sahiptir:
  - Kanser önleyici ajan olarak literatürlere geçmektedir
  - Çok kuvvetli bir Antioksidandır.
  - Kemik iliğini koruyan ve çalıştıran ender maddelerden biridir.

  2- Siyah üzüm halk arasında kan yapıcı ve karaciğeri koruyucu olarak bilinir. Antioksidan aktivitesiyle karaciğer korunur.
  3- Siyah üzümün içeriğindeki etken maddeler vücutta birikmez, suyla parçalanıp atılır, zehir (toksik) etkisi göstermez.
  < Konu Resmi..>   
  'tuğçe' bunu beğendi.
Siyah üzümün faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Siyah üzümdeki resveratrol kalbi koruyor

  Siyah üzümdeki resveratrol kalbi koruyor

  Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (OÜ) Tıp Fakültesi’nde yapılan bir araştırmada, daha önce kanseri önleyici, yağ mebolizmasını düzenleyici ve yaşlanmayı geciktirici antioksidan özelliği olduğu kanıtlanan siyah üzümdeki ‘Resveratrol’ maddesinin kalbi de koruduğu belirlendi. OÜ Tıp Fakültesi Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı öğretim üyeleri Prof. Dr. Tuğrul Kural, Prof. Dr. Behçet...
 2. Üzümün faydaları çok

  Üzümün faydaları çok

  Kara, kalori değeri yüksek olan üzümün, kalsiyum, potasyum, sodyum ve demir yönünden zengin olduğu gibi, A, B1, B2, ve C vitaminleri açısından da önemli bir besin kaynağı olduğunu belirtti. Bazı karaciğer hastalıkları ile kansızlığın tedavisinde etkili olan üzümün, yüksek tansiyonu kontrol altında tuttuğunu ifade eden Kara, ”İçerdiği meyve asitleri ve lifli yapısı ile mideye zarar vermeden,...
 3. Üzümün Faydaları

  Üzümün Faydaları

  üzüm resimleri üzüm resmi cinsleri işte bir şifa kaynağı Üzüm meyvesi, pek çok sahada kendisinden yararlanılan bir bitkidir. Kütüklerde ve asmalarda yetiştirilir. Üzümden faydalanılarak genellikle 3 şey yapılır: Kuru üzüm, pekmez ve sirke. Üzümün en güzel kısmı, çekirdeğidir. Doktorlar bundan zayıf mideler için çok büyük faydaları olan bir takım terkipler yaparlar. Üzümde şeker, asit,...
 4. Siyah üzüm mucizesi tıbbın hizmetinde

  Siyah üzüm mucizesi tıbbın hizmetinde

  Siyah üzümü sevmeyeniniz yoktur:)Ben siyah üzümü kan yapıcı özelliğiyle bilirim:)Ama bir çok özelliği daha varmış. Eğer bu özellikleri merake diyorsanız buyrunuz meleklerim.Dikkatle okumanızı tavsiye ediyorum:) Siyah üzüm mucizesi tıbbın hizmetinde Türk bilim adamları, antikanserojen özelliği bilimsel araştırmalarla kanıtlanan siyah üzümün kanser hastaları için kullanılacak. Ankara...
 5. Kuru Üzümün Faydaları

  Kuru Üzümün Faydaları

  kuru üzüm kuru üzüm,kuru üzümün faydaları,üzüm sirkesi,kuru üzüm nelere iyi gelir,kuru üzümün besin değeri,kuru üzüm nasıl yenir. kuru üzüm özellikler kompostusuna bayılırım. kuru üzümüde çok severim peki kuru üzümün faydaları nelerdir bakalım. :melo: KURU ÜZÜMÜN FAYDASI Karaciğerin dostudur. Kan yapar. Kekikle yenirse vücudu şişmanlatır. Kumları döker, idrarın damla damla...

Sayfayı Paylaş