Etiketler:
 1. PeLiNiM

  PeLiNiM Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  16 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  5.401
  Beğenilen Mesajlar:
  58
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  ANTALYA

  Siz evlilikte aşkı nasıl yaşarsınız ??!

  Konu, 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

  kocanızı kendinize aşık edin [​IMG]
  Aşk duyguların en güzeli... Gelip geçici mi yoksa kalıcı mı? Herkes aynı şekilde mi aşık oluyor ya da algılıyor. Nedir aşk? Sadece bir şekilde mi bulunuyor. İşte uzmanlar bu sorulara cevap aramışlar ve aşkın 5 halini ortaya çıkarmışlar. İnceleyin, sizin aşkınızın sahiplenen, bağımlı, tutkulu, antrenör ya da dost aşk olup olmadığını öğrenin.
  Antrenör Aşık: Geleceğinizin maddi alanda güvende olmasını mı istiyorsunuz? Çevrenizdeki insanların sizinle aynı düzeyde olmasını mı istiyorsunuz? Siz ilişkinizi bir takım ya da işbirliği olarak görüyorsunuz. Aşka aslında çok da inanmıyorsunuz. Aşkı ve ilişkiyi; çıkarların uyumu olarak adlandırıyorsunuz. Tabii bu sizin kalpsiz bir insan olduğunuz anlamına gelmiyor. Hatta eşinizle çok yakından ilgileniyorsunuz. Onun da geleceği güven altında olmalı. Aynı zamanda bugünü iyi yaşaması için elinizden gelen her şeyi yapıyorsunuz. Ona taktirler veriyorsunuz. Gerektiğinde iş değiştirmesi için baskı yapıyorsunuz. Bazen kendinizi eşinizin ebeveyni gibi hissediyorsunuz. Sürekli onu motive etmek sizi mutlu ediyor.
  Sahiplenen Aşık: Onu kıskanıyor musunuz? Sürekli sevgisini kanıtlamasını mı istiyorsunuz? Sık sık onsuz bir hayatın nasıl olacağını mı düşünüyorsunuz? Çok aşıksınız. O hayatınızdan çıksa, size ne olur bunu kestiremiyorsunuz. Kendinize en çok sorduğunuz soru "Onsuz nasıl yaşarım?" Çünkü hayatının odak noktası olmak istiyorsunuz. İşte, tam bu noktada sorunlar başlıyor. Onun sizsiz bir şeyler yapması sorun haline geliyor. Eşinizin siz olmadan sinemaya gitmesi sizi kırıyor. Çok yakın bir dostuyla görüşmesine tahammül edemiyorsunuz. Ama bu kadarı da fazla. Onun adına yaşamaktan, iki vücut, tek ruh olmaktan vazgeçin. Ayrıca araştırmalar, iki ayrı birey gibi yaşayan çiftlerin ilişkilerinin daha uzun soluklu olduğunu gösteriyor.
  Bağımlı Aşık: Eşinizin isteklerini, kendi isteklerinizin önüne mi koyuyorsunuz? Onun mutluluğu sizin için her şey anlamına mı geliyor? Egoizm kelimesini son derece itici mi buluyorsunuz? Onu deli gibi seviyorsunuz. Bu sevgi adına her şeyi yapmaya hazırsınız. O öl dese ölürsünüz belki de. Peki bu ilişkide siz neredesiniz? Hiç bir yerde. Çünkü ilişkiniz eşinizin üzerine kurulu. Sizin hiçbir öneminiz yok. Abartmayın! Biraz kendiniz için yaşamayı öğrenmelisiniz. Başkası için yaşadığınız taktirde siz yok olursunuz. Onun "yok" olduğu bir zamanda ise, ortada kişiliksiz, kendi başına olmayı beceremeyen zavallı bir "yaratık" kalır.
  Dost Aşık: İlişkinizde güvene önem verir misiniz? Onun yanında rahat olmayı mı istiyorsunuz? Kavgaları çocukça mı buluyorsunuz? Siz eşinizden çok, dost olmayı istiyorsunuz. Aşk, her şeyden önce güven sizin için. Değişiklik, uçarılık size göre değil. Siz heyecanın doruklarında seyretmektense, bir dostun güvenli limanına demir atmayı tercih ediyorsunuz. Eşinizle her şeyi yapmayı, onunla tüm hayatı paylaşmayı istiyorsunuz.
  Tutkulu Aşık: Eşinizi çok mu çekici buluyorsunuz? Ona bakmak sizi heyecanlandırıyor mu? İlk bakışta aşka inanıyor musunuz? Siz aşka aşık, filmlerdeki, şarkılardaki gibi bir aşıksınız. Eşinizin de öyle olmasını tercih ediyorsunuz. Sık sık mum ışığında yemek yiyorsunuz. Onun fotoğrafı masanızdan inmiyor, cüzdanınızdan çıkmıyor. Onsuz bir dakika bile ıstırap içinde geçiyor. Ayrı kaldığınızda sık sık telefonlaşıyorsunuz. Bazen onu gün içinde sadece "Seni Seviyorum" demek için 5-6 kez arıyorsunuz. Çevrenizdekiler sizden "Romeo ve Juliet" diye bahsediyor. Her şey çok güzel, ona çok aşıksınız. Ama, bir takıntınız var. Siz aşk acısı da çekmelisiniz. Acı çekmeden, aşkın tadına varamıyorsunuz.
  Alıntı


   
 2. * MuCiZé *

  * MuCiZé * Forum Okuru

Siz evlilikte aşkı nasıl yaşarsınız ??! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. evet melekler sizce evlilik aşkı öldürürmü???

  evet melekler sizce evlilik aşkı öldürürmü???

  bence öldürmez çiftin birbirini iyi tanıyıp anlaması beklentilerini paylaşması gerekir 7 senelik evli ve 2 çocuk annesiyim çok şükür daha dün evlenmiş gibiyim ama melekler şunu unutmayın bu durumda en büyük pay bizlere düşüyor!!!:thumb:
 2. evlilikte nasıl aşkı tükettik

  evlilikte nasıl aşkı tükettik

  Birbirini çılgınca seven iki insanı sıfır noktasına getiren, çözümsüzlüğe ve dolayısıyla ayrılığa sürükleyen bir sürü neden var. Belki de bu nedenleri yeterince iyi tanımıyor ve onlarla nasıl başa çıkacağımızı bilmiyoruz. Ne ile ve nasıl mücadele etmemiz gerektiğini öğrenirsek belki her şey çok farklı hale gelecek. O halde olmayan umudumuzu yoktan var edelim ve ilişkilerimizi katletmek...
 3. evlilik aşkı öldürürmü?

  evlilik aşkı öldürürmü?

  evet melekler evlilik aşkı öldürürmü? :hmm:
 4. Evlilik aşkı öldürür mü?

  Evlilik aşkı öldürür mü?

  Evliliklerde yaşanan en büyük tehlikenin aşkın bitmesi olduğu söyleniyor. Peki sizin aşkınız bitti mi? Aşık olduğumuz için evleniriz. Ama nedense evlenince aşk bir rafa kaldırılır. Evlenince aşk biter. Aşk gerçekten biter mi? Yoksa psikolojik olarak aşkın bittiğine biz mi inanırız. Evli olup da aşkı bir ömür boyu süren insanlarda var. Peki bu insanlar nasıl aşkı canlı tutmayı başarıyorlar?...
 5. Sevdiğiniz size nasıl evlilik teklifi yapsın..?

  Sevdiğiniz size nasıl evlilik teklifi yapsın..?

  Herkesin vardır hayali.... Bkalım meleklermekanı sakinleri nasil bi evlilik teklifi istiyo... Dinliyoruz melekler...:)

Sayfayı Paylaş