1. PeLiNiM

  PeLiNiM Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  16 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  5.401
  Beğenilen Mesajlar:
  58
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  ANTALYA

  siz hala küfür mü ediyor sunuz ?!!

  Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

  son moda küfürler yeni moda küfürler küfür edenin hali hangi küfürsünüz Değerli Alim ApdulHay (r.a) Hazretlerinin 37. Eseri olan Tevsirü Mecmu adlı kitabında küfür etmek anında olan olayları bize şöyle naklediyor.

  - Kişi bir an sinirlenip hasımına ağır sözler söyleyince ve bu sözler hasımının eşi ve çoçuklarına yönelik hakaretlerse, o hakaret edenin meleği ona dört yılan çıkarır cehennemin dibinden. Bu yılanlar kabirde cuma hariç o küfürde bulunanı sırtından ısırıp kabir eziyeti ederler.

  Küfür eden ezan anında küfür ederse ve eşi hamileyse çoçuğu şaşı olarak dünyaya gelir. Kendisi de sebepsiz bayılma illetine tutulur. Bunun nedeni meleği o küfredenin göbek deliğinden içeri cehennem sıkıntısı sokmuştur. Bu kişi nereye gitse hep bu sıkıntı içinde olur.

  Küfür eden küfrünü hasmının arkasından söylemişse ne kadar yıkanırsa yıkansın hemen ter kokar. Hasmının bir organı yada ameli ile dalga geçip küfreden ömür boyu nasır illetine düşer. Hasmının eşine, kızına şehvetle küfreden hiç bereketli bir mülke sahip olamaz. Malı mülkü hemen eksilir.


  Hasmının atasına sövenin mezarına pis su dolar. Küfür edenin mezarı üzerine ne ekersen çürür. Hamının inancına küfredenin okuyan çocuğu varsa eğitimi birden bozulup başarısız olur. Hasmının arkasından kaş göz işareti yapıp küfreden yedi gün boyunca aile huzursuzluğuna düşer. Sevdiği bir eşyası ziyan olur.

  Hasmına küfür etmek için bir an kollayanın vücudundan bir yeri eksilir. Ömrünü ona buna muhtaç olarak tamamlar. Küfür eden küfrünü güneş batarken ederse hasmı onu mutlak surette ve hiç zorlanmadan öldürür. Hasmına küfür ederken öldüren, ağzına eritilmiş demir dökülerek cehennemde azap görür. Kabirinden gözleri akmış olarak kalkar.

  Hasımına Deniz üzerinde ve içinde küfür edenle ölünceye kadar insanlar hep alay eder. Hiç bir yerde hürmet görmezler. Etrafındakiler sadece mülkünü kunlanmak için için ona dost görünürler. Ağzında nimet varken küfreden 9 gün dönümü süresi kadar yediği ve içtiğinden hiç bir tat almaz. Mikail (a.s) 40 gün kendisinden sorumlu nasip meleğini ondan men eder.


  Kuran okurken ve akabinde küfreden KABİRDE ağızı ikiye bölünerek mahşere kadar azap görür. Hayvanlara küfredenin evinden cenaze çok çıkar. Kendiside kimsenin bulamayacağı bir yerde ölür. Cesedi ziyadesiyle azap içinde mahşerini bekler.
  alıntı


   
 2. tuqqce

  tuqqce Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  19 Mart 2008
  Mesajlar:
  6.067
  Beğenilen Mesajlar:
  399
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Wuppertal-Germany
  Teşekkürler canımm ay valla tüylerim diken diken oldu:uhu:
   
siz hala küfür mü ediyor sunuz ?!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. küfür

  küfür

  : Küfür Rüyada küfür ettiğinizi gördüyseniz, sıkıntının işaretidir. Aile, çevre ile ilgili sıkıntı, tatsızlıktır.Rüyada Allahin nimetlerini inkar zenginlige isarettir. Küfür, kurtulusu olmayan ve ilaci bulunmayan bir hastaliktir. Küfür, zulümdür. Bundan dolayi rüyada kafir oldugunu gören kimse, zevk ve sefaya düskün ve halka zulmeder. Nitekim rüyada kendisinin zevk ve sefaya düstügünü görse,...
 2. Hala sizinleyse!!!

  Hala sizinleyse!!!

  Hala sizinliyse ona sarılın,öpün teşekkür edın..dün için,bu gün için,yarın için teşekkür edın..geç olmadan... 1 yaşınızdayken sizi elleriyle besledi ve yıkadı. Bütün gece ağlayıp onu uyutmayarak teşekkür ettiniz. 2 yaşınızdayken size yürümeyi öğretti. Size seslendiğinde odadan kaçarak teşekkür ettiniz. 3 yasınızdayken size özenle yemekler hazırladı. Tabağınızı masanın altına dökerek teşekkür...
 3. Küfür!

  Küfür!

  Hayatta hiç haz etmediğim şeylerden birisi küfürdür.İnsan öfkelendiği zaman sinirini kontrol edemeyip küfürde edermiş bak bak bak yaaa...Ne alaka demi ama bi insan 1.Kendine olan saygısısından küfür etmez. 2.Karşısında ki kişiye saygısından küfür etmez.Vs.. bir sürü neden var küfür etmemek için insan sinirlenince bağırır çağırır sinirlenir ama KÜFÜR etmez!Ne kendinize ne başkasına lütfen...
 4. sizce kötü mü

  sizce kötü mü

  benm sevdiğim çocuk var demiştim ya işte bunu sevdiğimi aynı işyerinden 4 kişi biliyor yani bunların bilmesi kötü mü başkalarına demiyeceklerini biliyorum ama şimdi içimde ya derlerse diye birşey oldu sizce başkalarının biliyor olması kötü mü duyulması iyi değil biliyorum çocukda benden soğur o zaman ama ben yinede fazla kişinin bilmesi kötü değil demi yani zaten 4 kişi birşey değil bence...

Sayfayı Paylaş