siz neyin tarifini istiyosunuz

G

gullu_23

Forum Okuru
siz neyin tarifini istiyosunuz
arkadaşlar siz istediğiniz tarifi yazın ister kek börek tatlı ister yemek siz sorun tarifleri bende size yazayım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
İk tarifi ben isteyim diyeceğim ama onu yeni başlıkla özel açmanız lazım buradan açarsanız, yani açtığınız konunun içinden devam ettirirseniz olmaz. Ama ben yinede bir tane isteyeyim.

Bana Babahannuş tarifi verirmisinz :)

Babagannuş

KAÇ KİŞİLİK: 6 HAZIRLAMA SÜRESİ: 20 dk PİŞME SÜRESİ: 15 dk

Malzemeler:

1.5 kg kemer patlıcanı
Yarım limonun suyu
250 gr çarliston biber
300 gr süzme yoğurt
4 diş sarımsak
Yarım demet maydanoz
100 gr tereyağı
1 çay kaşığı pulbiber
3 domates
Tuz

Hazırlanışı:

Patlıcanları, domatesleri ve çarliston biberleri közleyin. Soğuyunca patlıcanları soyup ince ince doğrayın. Limon suyu ve tuzu cam bir kaba alıp karıştırın. Közlenmiş patlıcanları ekleyip tahta bir kaşıkla karıştırın. Domates ve biberleri zar şeklinde doğrayıp patlıcanlara ilave edin.

Sarımsakları soyup ezin. Yoğurdu bir kaseye alıp sarımsakları ekleyin ve karıştırın. Sarımsaklı yoğurdu patlıcanlı karışıma ilave edip tahta kaşıkla zedelemeden karıştırın. Maydanozları temizleyip kıyın.

Tereyağını bir tavaya alıp eritin. Pul biberi ekleyip kavurun. Yoğurtlu patlıcan karışımını servis tabağına alın. Üzerine biberli yağı gezdirerek dökün. Kıyılmış maydanozla süsleyip soğuk servis yapın.

Cheesecake brownie

6 kişilik

Pişirme Süresi:40 dk

Hazırlama Süresi:35 dk

Cheesecake brownie malzemeleri

200 gr bitter çikolata

200 gr tereyağı

200 gr esmer şeker

2 yumurta

100 gr un

1 çay kaşığı kabartma tozu

Üzeri için

400 gr labne peynir

100 gr toz şeker

1 paket vanilya

1 yemek kaşığı nişasta

Cheesecake brownie hazırlanışı

Peynir çeşitleriyle hazırladığınız tariflerinizle şık sunumlar yapabilirsiniz. Çikolata ile tereyağını bir kaseye alarak birlikte benmari usulü eritin. Ayrı bir kasede yumurta ile şekeri mikserle çırpın. Erimiş çikolatayı ekleyip karıştırın. Un ve kabartma tozunu ilave edip karıştırın. Hamuru yağlanmış muffin kalıplarına yarısı dolacak şekilde paylaştırın.
Üzeri için peynir ve şekeri mikserle çırpın. Yumurtaları ekleyip çırpmaya devam edin. Vanilya ve nişasta ilave ederek karıştırın ve kalıptaki hamurların üzerine aktarın. 160 dereceye ayarlanmış fırında yaklaşık 40 dakika pişirin. Soğuduktan sonra servis yapın.

Gullu'm bence gel biz seni mekanın aşçısı yapalım. canın istediğinde yemek bölümde konular aç tarifler sun... Yani Sadmin'in de dediği gibi tek konu altında yazdıkların msj gibi olur. Ama konu olarak bağımsız açarsan daha iyi olur. Ne dersin:) "evet" de "evet" :A:A Bana bu konuyla ilgili dön aşçımın başı :D:D

Geri