sizce üniversitelere türbanla girilsinmi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ce: sizce üniversitelere türbanla girilsinmi?

Lafa gelince maşallah herkes müslüman ama türban ortaya çıkınca herkes bir değişiyor.
Müslüman bir toplumda türban kadar doğal bişey olabilir mi?
Türbandan rahatsız olanlara soruyorum; türbanın nesi sizi rahatsız ediyor?

insanların dış görünüşleri ile uğraştığımız için hep geri kalıyoruz

türbanı siyadsi bi simge olarak kullananlar var ama bunlar istisna.hiç bir insan başörtüsü yüzünden eleştirilip dışlanılamaz kanımca açıklar nasıl giriyosa kapalı insanlarda girebilmeli.ayrıca rektörler bunu abartarak kampüsü gezmeye gelenleri bile ya aç ya gezme diyolar esefle kınıyorum insan hakları diye demogoji yapan insanlar bunu nasıl insan hakları kapsamınaalmıyolar şaşıyorum .ayrıca başı kapalı olmak irticai olmak değildir

Bende iki satır karalamak istiyorum bu konu hakkında çok doluyum çünkü.
Türbanlı biri degilim gerekirse takarım ama böyle bir konunun gündemimizde tartışılması zoruma gidiyor...!
13 sene avrupada yaşadım misal orda müslümanlar istedigi gibi türbanla her isini yapıyor heryerde çalışıyor.
Neden benim ülkemde bu tartışılıyor?Neden boş işler peşinde anlamsş degilim mantığım almıyor nerde laikllik nerde özgürlük?

gerçek manada din ve vicdan özgürlüğümüz olurdu.

Türkiye'de şu var; ne kadar din dışı bir amelin olursa bu "din özgürlüğü" oluyor... Ne kadar İslam adına yapılması gereken bir amelin varsa bu da "irtica" oluyor...

Şunu belirtmeliyim ki Allah'ın emirlerini kayıtsız şartsız kabullenip uygulamak zorundayız. Allah örtünmeyi emretmişse sen buna hiç bir şeyi sebep olarak gösterip onu engelleyemezsin...

Başörtüsü takmamak kadar takmak da özgür olsa hiç bir sorun olmazdı...

Ama birileri irtica korkusuna kapılıyor ve buna karşı çıkıyor. Kimin haddine Allahın emirlerine irtica, gericilik gibi sıfatlar yakıştırmak...

Yahu ilkokuldan beri Cumhuriyet'in tanımını halkın kendi kendisini yönetmesi olarak öğretmediler mi Şimdi ne değişti...
her kezin inancına saygı duymalıyız.ülkemizde uğraşılması gereken onca sorun varken bir türbandır taktık,o yüzden hep ülkemiz geri kalıyor.Bıraksınlar artık bu konuları ülkemizde onca işsiz onca aç onca muhtaç dururken uğraştıkları şeye bak.

şu kısım alıntıdır:türkiyede şu var ne kadar din dışı amelin olursa bu din özgürlüğüdü oluyor; ne kadar islam adına yapılması gereken amelin varsa irtica oluyor

Son düzenleme:

ben ç.kale de okuyorum ve türbanlıyım.. herkes gibi benim de o üniversiteye kendimm gibi girmeye hakkım varr.. bilmiyorum aranızda benimlee aynıı şeylerii paylaşan varmı amaa okadar kötü bişeykii herkes girerken senn; bir seni senden koparıp öle giriyorsun .....

ben ç.kale de okuyorum ve türbanlıyım.. herkes gibi benim de o üniversiteye kendimm gibi girmeye hakkım varr.. bilmiyorum aranızda benimlee aynıı şeylerii paylaşan varmı amaa okadar kötü bişeykii herkes girerken senn; bir seni senden koparıp öle giriyorsun .....

bende türbanlıyım.Tabiki hakkın ne demek.seni çok iyi anlıyorum türbandan dolayı ünüversiteye kaydımı yapmadım açık öğretim lisesinde 1 kredim kalmış diplomayı almaya bile gitmedim, seni anlıyorum allah emeğini boşa çıkarmasın inşallah

aslında bunun inaçla alakası yok ve bunu inanca bağlıyanlarada karşıyım bu tamamen kişisel bir arzu.ok baş örtüsü islamiyetin simgelerinden biri ama her başı kapalı olmıyan inançsız deyil ve herbaşı kapalı olanda benden inançlı deyil kimin ne oldunu yaradan bilir.ve burası demokratik özgür bir ülke eğer özgürlük varsa bu ülkede isteyen istediği gibi giyinir nasıl ki istediği yerini açıp saçıp istediği yere girenler varsa isteyen kapatıpta girebilmeli eşitlikse eşitlik olmalı.yıllarca okuyup emek verip de bir örtü için giremiyorsa bu çok saçma bence ama malesef ki öyle bir ülkede yaşıyoruz kapalıların açıklara kötü gözle baktığı açıkların kapalıları yobazlıkla ve küçümsediği bir ülkede yaşıyoruz oysa ki herkesin kişisel tercihine saygı duymalıyız ve TÜRKİYE'nin bundan daha önemli sorunları var bu saçmalığı bırakıp onlara çözüm bulunmalı.
neyse ya ben bayabi uzattım:D:Dpaylaşımın için saol canım;)
rüyamın düşüncesine sonuna kadar katılıyorum bu ülkede heryerini açıp üni ye gden kızlar varsa saçını uzatıp kulağına küpe takan erkekler varsa başını kapatıp giden kızlar da olması kadar doğal bir şey olamaz

Lafa gelince maşallah herkes müslüman ama türban ortaya çıkınca herkes bir değişiyor.
Müslüman bir toplumda türban kadar doğal bişey olabilir mi?

Türbandan rahatsız olanlara soruyorum; türbanın nesi sizi rahatsız ediyor?

RüYaM´isimli üyeden Alıntı
aslında bunun inaçla alakası yok ve bunu inanca bağlıyanlarada karşıyım bu tamamen kişisel bir arzu.ok baş örtüsü islamiyetin simgelerinden biri ama her başı kapalı olmıyan inançsız deyil ve herbaşı kapalı olanda benden inançlı deyil kimin ne oldunu yaradan bilir.ve burası demokratik özgür bir ülke eğer özgürlük varsa bu ülkede isteyen istediği gibi giyinir nasıl ki istediği yerini açıp saçıp istediği yere girenler varsa isteyen kapatıpta girebilmeli eşitlikse eşitlik olmalı.yıllarca okuyup emek verip de bir örtü için giremiyorsa bu çok saçma bence ama malesef ki öyle bir ülkede yaşıyoruz kapalıların açıklara kötü gözle baktığı açıkların kapalıları yobazlıkla ve küçümsediği bir ülkede yaşıyoruz oysa ki herkesin kişisel tercihine saygı duymalıyız ve TÜRKİYE'nin bundan daha önemli sorunları var bu saçmalığı bırakıp onlara çözüm bulunmalı.
neyse ya ben bayabi uzattım:D:Dpaylaşımın için saol canım;)

ayrıca nagehan ve rüyamada katılıyorum

para ile imanın kimde olduğunu ALLAH BİLİR

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri