Size Bi Tavsiyem Olucak... (kabul ederseniz...)

RefRa

Daimi Üye
Üye
Size Bi Tavsiyem Olucak... (kabul ederseniz...)
Merhaba sevgili günlük...
Oturdum bişeyler karaladım bugün. Seninle de paylaşmak istedim.
Dinlersen sevinirim...:

Hayat bazen insanlara taşıyamiycağı zorluklar yükler. Yani biz öyle sanırız. Hayat hiç kimseyi taşıyamiycağı zorluklarla karşılaştırmaz. Kendimizi güçsüz, yorgun, bitkin hissederiz, bu zorluğun, sıkıntının üstesinden gelemiycemizi düşünürüz. Ama öyle değildir. Biraz sabır, birazda özgüven yeterlidir sorunlarımızla başa çıkmak için. Yeterlidir ama bi çoğumuz sabredemiyoruz. Hemen her şey olsun bitsin, sorun çözülsün isteriz. Dayanmayız, savaşmayız. Fakat; düzlüğe, esenliğe, mutluluğa ulaşmamız için savaşmamız gerekir. Sorunlar karşısında dimdik durmamız, gücümüzü, sabrımızı yitirmememiz gerekir. Bunları yaptığımız takdirde hayat bize hakettiğimizi vericektir. Unutmamamız gerekir ki hiçbir başarıya düz yoldan gidilmemiştir. İlla olmuştur yokuşlarımız, dikenli yollarımız, çıkmamız gereken birçok merdivenimiz. Savaşmamız gereken bi sürü sorunlarımız, hayata karşı dik durmamızı engelleyen çeşitli üzücü olaylar, tartışmalar, kavgalar, iniş çıkışlar... Bunları sabırla göğüsleyenler kazanmış, hakettiğini almıştır. Allah inş. bizide bu insanlardan eyler...

Size bi tavsiyem olucak. Kötü bi olay yaşadığınızda, isyan edicek duruma geldiğinizde, hep sıkıntı çekmekten sıkıldığınızda alta yazmış olduğum sözü not edip böyle bi durumla karşı karşıya olduğunuz anda lütfen okuyun.Size güç vericeni düşünüyorum...

"Dünkü acılar, bugünkü sevinçlerimizin kaynağıdır. Elmas nasıl yontulmadan mükemmelleşmezse, insanda acı çekmeden olgunlaşmaz. büyük mutluluklar,büyük acıların yanı başındadır. Bugün bizi mutlu eden bi şeyin nedeni geçmişte yaşadığımız bi üzüntü olabilir."

Acılara karşı bıkmadan, yorulmadan hayatı gögüslemenizi, hayata karşı dimdik durmanızı ve sabrınızı yitirmemenizi diliyorum...

Allah herkesin yar ve yardımcısı olsun...!

"Dünkü acılar, bugünkü sevinçlerimizin kaynağıdır. Elmas nasıl yontulmadan mükemmelleşmezse, insanda acı çekmeden olgunlaşmaz. büyük mutluluklar,büyük acıların yanı başındadır. Bugün bizi mutlu eden bi şeyin nedeni geçmişte yaşadığımız bi üzüntü olabilir."

çok haklı bi yazı çokta anlamlı ...

Acılara karşı bıkmadan, yorulmadan hayatı gögüslemenizi, hayata karşı dimdik durmanızı ve sabrınızı yitirmemenizi diliyorum...

Allah herkesin yar ve yardımcısı olsun...!

aminnn canım çok tşkler paylaşım için çok saol Rabbim seninde yar ve yardımcın olsun
Hayat yolunda ayağın hiç bir taşa değmeden tökezlemeden yürürsün inşlh dimdik başın önde ...

saol ablacım. ii dileklerin için de ayrıca çok çok tşk ederim...:)

. büyük mutluluklar,büyük acıların yanı başındadır.

yazın cok anlamlı ve gerekliii olmuşş sözünü yazıp astım duvara tavsiyenii deneyeceğim canım benim....
allahım senin hep yanında olsunn istediğin herşeyin katlarcasını daha güseli güsel yüreğine nasip etsinn canım...
herşey gönlünce olsun bidenem...

. büyük mutluluklar,büyük acıların yanı başındadır.

yazın cok anlamlı ve gerekliii olmuşş sözünü yazıp astım duvara tavsiyenii deneyeceğim canım benim....
allahım senin hep yanında olsunn istediğin herşeyin katlarcasını daha güseli güsel yüreğine nasip etsinn canım...
herşey gönlünce olsun bidenem...

Saol ablacım cümlemizin... ii dileklerin içinde çok saol ablam:)

Geri