1. zaga

  zaga Üye Üye

  Kayıt:
  18 Şubat 2008
  Mesajlar:
  750
  Beğenilen Mesajlar:
  7
  Ödül Puanları:
  18

  Size uygun gelinlik seçebilmek için bazı detaylar

  Konu, 'Ben Evleniyorum:))' kısmında zaga tarafından paylaşıldı.

  prenses yaka gelinlik modelleri arkası ipli gelinlik arkası ipli modelleri SİZE UYGUN GELİNLİK

  SİLUET ÇEŞİTLERİ
  Bayanlar için bu en özel, en güzel günde muhteşem bir gelinliğin içinde prensesleri andırmayı tüm genç kızlar düşler. Ancak, beğendiğiniz bir gelinliği yalnızca istemek yetmiyor! Mükemmel bir gelin olmak için önemli olan size yakışan bir modelin ve tarzın belirlenmesidir. Üstelik seçtiğiniz model düğün konseptiyle ve diğer detaylarla da uyumlu olmalıdır.


  Genellikle unutulan bir detay da gelinliğin rahatlığı ile ilgilidir. Düğün gününde, güzel bir gelinlik taşımak kadar, o gelinliğin içinde rahat olabilmek de çok önemlidir. Özellikle dans ve hareketli oyunlar düşünüldüğünde rahat bir gelinlik içinde olmak önem kazanmaktadır.

  Bedenlerimizi değiştirmek kilo vermenin ve belki birkaç estetik operasyonun dışında pek mümkün olmadığından, gelinlik modelleri hakkında biraz bilgi edinerek, vücudumuza en uygun olan gelinliği bulmaya çalışalım.


  Kraliyet Tipi Gelinlik (Empire)[​IMG]
  Yüksek belli olması bu gelinlik türünün tipik işaretidir. Etek kısmı A şeklinde veya dar kesimli de inebilmektedir. Straplez uygulanabilirse de, uzun kollu uygulamalar daha resmi ve klasik bir hava yaratabilmektedir.

  Kısa boylu, geniş kalçalı, kalın belli iseniz, bu modeli tercih edebilirsiniz. Yüksek bel, vücudunuzun uygunsuz olan kısımlarını örtecektir. Küçük göğüslüyseniz kumaşın sıkıca sarması göğüslerinizi olduğundan büyük gösterecektir. Ayrıca hamileyseniz de bu modeli seçebilirsiniz.

  Eğer, büyük göğüslüyseniz, dolgun vücutluysanız bu modeli tercih etmenizi önermeyiz.


  Tüp Tipi Gelinlik (Sheath)[​IMG]
  Vücut hatlarını ortaya çıkaran, dolayısıyla en seksi gelinlik olarak nitelendirilir. Bu modeli en iyi gösteren kumaşlar arasında jarse, jorjet ve ipek sayılabilir.

  Zayıf bir vücuda sahipseniz ve/veya uzun boyluysanız tercih edebileceğiniz bir modeldir. Geniş omuzluysanız ve köprücük kemikleriniz çıkıksa da bu model size uygun olabilir. Yalnız, geniş omuzlara sahip olan vücutlarda ince bantlardan kaçınılmalıdır. Ayrıca; minyon ve orantılı bir vücuda sahipseniz yine bu modeli tercih edebilirsiniz. Basit hatlar vücudunuzu uzun gösterecektir.

  Eğer, kiloluysanız bu modeli geçebilirsiniz. Bu model karnınızı saracağından daha çok ortaya çıkaracaktır. Kısa belli veya armut tipli bir vücut yapısına sahipseniz, vücudunuzun alt kısmını geniş göstereceğinden bu model size uygun değildir.


  Balo Tipi Gelinlik (Ballgown)[​IMG]
  En geleneksel ve resmi gelinlik modeli olan bu tip gelinlikler, korsesi ve eteğin tam boy olması ile belirginleşirler.

  İnce bir vücudunuz varsa veya kum saati tipli bir vücuda ve ince bir bele sahipseniz bu modeli tercih edebilirsiniz. Ayrıca; armut tipli bir vücuda sahipseniz de, straplez stil ile uygulandığında dikkatler daha çok vücudunuzun üst kısmında toplanacaktır. Böylece dengeli bir görünüm ortaya çıkacaktır.

  Minyon bir yapıya sahipseniz bu model üzerinizde baskın bir şekilde durabilir. Dolayısıyla pek tavsiye edilmez. Gerçi, düşük bir bel hattı seçerek tipinizi uzun gösterebilmeniz de mümkündür.


  Prenses / A-Tipi Gelinlik (Princess/A-line)[​IMG]
  Bütün vücut tiplerine uyabilen, aynı zamanda A şekli olarak da bilinen bu tür gelinlikler, omuzdan veya göğüs çizgisinden çan şeklindeki eteğe inen düşey dikişleri ile diğer modellerden ayrılırlar.

  Minyonsanız, kısa boyluysanız veya kısa belliyseniz bu modeli tercih edebilirsiniz. Dikey çizgiler tipinizi uzun gösterecektir. Omuzlarınızın görünmesini istiyorsanız, arkası açık ve omuzları açıkta bırakan modeller de olabilir.

  Büyük göğüslüyseniz tercih edebileceğiniz bir modeldir. Açık veya V yaka seçiminizle, boğazınızı geniş göstererek orantı sağlayabilirsiniz.


  Balıketek Tipi Gelinlik (Mermaid)[​IMG]
  Bu tip gelinlik, vücut hatlarını belirgin bir şekilde ortaya çıkartır.

  Zayıf, uzun ve orantılı vücutlar için önerilebilir.

  Minyon, kalın, kısa belli veya ters armut şeklinde bir vücut yapınız varsa size tavsiye edilmez.


  YAKA ÇEŞİTLERİ

  Sıfır Yaka
  (Jewel)
  [​IMG]
  Küçük göğüslü bayanlara önerilir. Büyük göğüslü bayanlar bu modelden kaçınmalıdır.
  Yuvarlak Yaka
  (Scoop)
  [​IMG]
  Birçok bayan için uygundur.
  Kare Yaka
  (Square)
  [​IMG]
  Birçok bayan için uygundur.
  V-Yaka
  (V-Neck)
  [​IMG]
  Normal göğüslü bayanlara önerilir. Büyük veya küçük göğüslü bayanlar bu modelden kaçınmalıdır.
  Kayık Yaka
  (Bateau)
  [​IMG]
  Küçük göğüslü bayanlara önerilir. Büyük göğüslü bayanlar bu modelden kaçınmalıdır.
  Yarım Kayık Yaka
  (Sabrina)
  [​IMG]
  Küçük göğüslü bayanlara önerilir. Büyük göğüslü bayanlar bu modelden kaçınmalıdır.
  Spagetti Askı Yaka
  (Spagetti Straps)
  [​IMG]
  Küçük - normal göğüslü bayanlara önerilir. Büyük göğüslü, şişman ve dar omuzlu bayanlar bu modelden kaçınmalıdır.
  Japone Yaka
  (Queen Anne)
  [​IMG]
  Birçok bayan için uygundur.
  Havuz Yaka
  (Off the Shoulder)
  [​IMG]
  Kum saati ve armut tip vücuda sahip bayanlara önerilir. Dolgun kollu ve omuzlu bayanlar bu modelden kaçınmalıdır.
  Prenses Yaka
  (Portrait)
  [​IMG]
  Kısa belli ve dolgun kollu bayanlara önerilir. Köprücük kemiği belirgin olmayan veya geniş omuzlu bayanlar bu modelden kaçınmalıdır.
  Sütyen Yaka
  (Sweetheart)
  [​IMG]
  Büyük göğüslü veya kum saati vücuda sahip bayanlara önerilir.
  Straplez Yaka
  (Strapless)
  [​IMG]
  Minyon, yapılı ve kum saati vücuda sahip bayanlara önerilir. Küçük göğüslü bayanlar bu modelden kaçınmalıdır.
  Dik Yaka
  (High)
  [​IMG]
  Minyon tip bayanlara ve uzun gözükmek isteyen bayanlara önerilir. Uzun, armut tipli ve dar omuzlu bayanlar bu modelden kaçınmalıdır.
  Oyuk Kollu Yaka
  (Halter)
  [​IMG]
  Kısa belli ve geniş omuzlu bayanlara önerilir. Minyon tip ve dar omuzlu bayanlar bu modelden kaçınmalıdır.  BEL ÇEŞİTLERİ

  Belden
  (Natural)
  [​IMG]
  Birçok bayan için uygundur. Minyon bayanlara önerilir.
  Düşük
  (Drop)
  [​IMG]
  Kum saati, geniş göğüslü ve dar vücutlu bayanlara önerilir. Dikdörtgen vücutlu bayanlar kaçınmalıdır.
  Belden Sivri
  (Basque)
  [​IMG]
  Belini dar göstermek isteyen bayanlara uygundur. Minyon tipli bayanlar ve beli belirgin olmayan bayanlar kaçınmalıdır.
  Göğüs Altı (Robalı)
  (Empire)
  [​IMG]
  Beli belirgin olmayan bayanlar, geniş kalçalı bayanlar ve kısa boylu bayanlara önerilir. Kum saati vücutlu bayanlar kaçınmalıdır.  ÖLÇÜ ALMA REHBERİ

  [​IMG]

  1- Göğüs
  2- Bel
  3- Basen
  4- Etek boyu
  5- Göğüs yüksekliği
  6- Göğüs arası
  7- Ön uzunluk
  8- Arka uzunluk
  9- Omuz
  10- Kol boyu
  11- Pazu
  12- Boyun
  13- Bilek
  ALINTIDIR
   
Size uygun gelinlik seçebilmek için bazı detaylar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Eviniz için pratik detaylar

  Eviniz için pratik detaylar

  Hepimiz evde elimiz kolumuz bağlı tamirci beklemek zorunda kalırız çoğu zaman. Halbuki öyle küçük bir sorundur ki halledemediğimiz. Ezilmiş halılar Halılarınızın ezilmiş yerlerini düzletmek için, ıslak bir bezle ılık ütüyü bu ezilmiş yerlerin üzerinde gezdirin. bu işlemi yaparken ütüyü çok fazla bastırmamaya çalışın. Ezilmiş olan kısımların dikleştiğini göreceksiniz....
 2. size uygun gelinlik modelini seçerken dikkat etmeniz gerekenler

  size uygun gelinlik modelini seçerken dikkat etmeniz gerekenler

  m yaka gelinlik size en uygun gelinliği seçerken önce burayı okuyun derim:):) GELİNLİK SEÇİMİ Düğün Hazırlıkları Sürecinde Önemli Ayrıntılardan Biri, Gelinlik Bakım Süreci Bir Gelinligin Sizin İçin En Dogrusu Olduguna Nasıl Karar Vereceginiz İse Gerçekten Uzmanlık İster. Her Gelin Adayı O Özel Günde Mükemmel Görünmek İster, Hangi Gelinlik Size Daha Yakın ? Detaylarla Gelen Güzellik !...
 3. sizin için uygun olan evlilik yaşını hesaplama

  sizin için uygun olan evlilik yaşını hesaplama

  evlilik yaşı hesaplama evlenme yaşı hesaplama nikah Avustralyalı istatistikçiler evlenmek için en mükemmel yaşın matematiksel formülünü buldu. Basit bir matematik işlemiyle doğru evlenme yaşınızı bulabilirsiniz. Bakalım sizinki kaç? New South Wales Üniversitesi'nin bir süredir yürüttüğü çalışmanın sonuçlarına göre, evlenmek için en mükemmel yaş, 4 maddeli birkaç basit matematik işlemiyle...
 4. Baylar Bayanlar İşte Evlilik Teklifi İçin Sizlere Bazı Tüyolar....

  Baylar Bayanlar İşte Evlilik Teklifi İçin Sizlere Bazı Tüyolar....

  Evlilik Teklifi Nasıl Yapılır Evlilik Teklifi İçin Bazı Tüyolar Aşkınız ve ilişkiniz artık gerekli gelişimi geçirip evlilik için gerekli olgunluğa eriştiyse sıra evlilik teklifinde...Evliliğe ikna kadının göreviyse, evlilik teklifi de erkeğin görevidir. Peki ya hanımlar evlilik teklifi yapamazlar mı?Ama evlilik teklifini yapmadan önce dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar...
 5. Maskaranız Sizin İçin Uygun mu?

  Maskaranız Sizin İçin Uygun mu?

  maskara seçimi, maskara nasıl seçilir, maskara çeşitleri Sevgili melekler, bir dünya para verip aldığınız maskaranızdan istediğiniz sonucu elde edemiyor, yeterli verim alamıyorsanız, bu maskaranın kötülüğünden değil sizin yanlış seçiminizden kaynaklanıyor olabilir. O sebeple maskara almadan önce lütfen aşağıdaki makalede yer alan tavsiyeleri gözden geçirmenizin sizin için uygun olacağını...

Sayfayı Paylaş