1. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.147
  Beğenilen Mesajlar:
  1.646
  Ödül Puanları:
  113

  Size Yakışan Kaş Yapısını Nasıl Bulacaksınız?

  Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Bu sayfa; Size Yakışan Kaş Yapısını Nasıl Bulacaksınız konusu hakkında bilgiler vermektedir.

  Sevgili melekler, mutlaka hepiniz görmüşsünüzdür. Bazı kadınlar vardır kaşları tam yüzlerine oturmuştur, yüzlerinde gayet doğal görünürken, kimisi de ya incecik ya da kapkalın, biçimsiz, yüz şekline uymayacak biçimde şekillendirilmiştir. Oysa kaşımıza vereceğimiz formun bize yakışıp yakışmayacağını bilmek ve bunu uygulamak oldukça basittir.


  < Konu Resmi..>




  * Önce kaşlarınızın yüzünüzle ve göz yapınızla uyumlu olup olmadığını anlayın. Bir kalemi burun kanadından alına doğru dik olarak yerleştirin. Böylece kaşların normal başlama noktasını görmüş oluruz. Burun kanadından yukarı doğru tutulan kalemin kaş kenarına gelen noktası kaşın başlama noktası olması gerekiyor.

  Eğer ki kaşınız kalemin içinde kalıyorsa, demek ki uçlardan birkaç tüy alınmıştır; derhal o alınan kaşlarınızı uzatın. Yok "O kısımda kaşlarım çıkmıyor" diyorsanız bir kalem yardımıyla kaş ucunu doldurabilirsiniz. Eğer kaşınız kalemin durduğu noktanın dışına taşıyorsa bir-iki tüyü alabilirsiniz.

  İDEAL KAŞ ŞEKİLLERİ

  * Düşük göz yapısına sahipseniz, kaşlarınıza biraz geniş ve hafifçe düz bir şekil verin. Fakat kaşlarınızı şeytani bir şekilde yukarı doğru çekik yapmayın. Kontrast, çok büyük ve estetik dışı olur. ortaya yapay bir görünüm çıkar.

  * Küçük göz yapısına sahipseniz, kaşlarınızı inceltip yay biçiminde almayın. Bu kaş, gözlerinizi olduğundan küçük gösterecektir. Tersine biraz kalınlaştırıp şakaklara doğru uzatın.

  * Gözleriniz biraz iri ve yuvarlaksa, kaş çizginizi biraz indirip kalınlaştırın. Üstten alınan kaşlar kaşınızın inmesine neden olacaktır. Kalın ve bir sıra inen kaş, göz üzerinde gölge oluşturup bir nebze de olsa göz yuvarlaklığını kamufle edecektir.

  * Çok kısa kaşlara sahipseniz, yumuşak uçlu bir kaş kalemi sayesinde kaşlarınızı şakaklara doğru çekin. Zaten kaşlarınızın uç kısmı çıkmıyorsa bir doktora görünmekte fayda var. Troid bezlerinin çok iyi çalışmamasından kaynaklanan bir sorun olabilir.

  * Kaşlarınız seyrek yapılıysa kendinize yumuşak uçlu ve pudra içerikli bir kalem edinin. Pudralı kalemler tarandıkları zaman kaşın arasında dağılır ve kaşın doğal rengi gibi görünür. Kalemi kaşın yönünde paralel çizgiler halinde kaş arasında kullanarak boşlukları doldurun.

  Özellikle siyah kaş kalemlerinden uzak durun. Yüzünüzü ve bakışlarınızı sertleştirecektir. Hatta kaşlarınız doğal siyahsa bile koyu kahve rengini siyah kaleme tercih edin.

  Kaşlarınız çok sert ve kalın olmadığı sürece makas kullanmamaya çalışın. Şekil vermekte zorlanacağınız kadar kalın telli ve inatçı kaşlarınız varsa göz yapınıza göre etrafındaki tüyleri alın ve kaş fırçası yardımıyla kaşınızı aşağı doğru tarayın. İnce uçlu bir makasla uçlarını kesin. Kaş fırçanızın ucuna saç spreyi sıkın, kaşlarınıza bu sprey sayesinde şekil verin. İnanın sonuç harika olacaktır.

  Son yıllarda kesinlikle kalın ve doğal kaşlar revaçta. Yalnız bu kalın kaşları 1980 li yıllarda çok popüler olan dağınık kaşlarla karıştırmayın. Kalın ama daha derli toplu ve hafif kavisli kaşlar moda olacak. Tabi ki her şeyde olduğu gibi kaşlarda da moda var. Önemli olan o modayı kendi yüz ve göz yapımıza uydurabilmektir. Üstelik kalın kaşın avantajı da vardır. Kaşı etrafından biraz temizlemek sizin için yeterli olacaktır.

  Kaşlarınızı kökünden değiştirmeye kalkmayın. Kaşlar kendi eğikliği korunarak düzeltilmelidir. Sonra uzatma evresinde çok zorlanırsınız. Kaşlar mutlaka kendi yönünde alınmalıdır. Yoksa köklerinde pütürlü bir görünüm oluşur.

  Eskiden kadınlar kaşlarının tamamını alıp yerine çok ince bir hat çizerlerdi. Günümüzde hala bunu yapan kadınlar var. Bu çok riskli bir yöntemdir ve her yüz kaldırmaz. Son derecede yapay bir görünüm verir.

  Bu kaş yapısını en iyi taşıyan yüz Greta Garbo'dur. Fakat bu kaş yapısı Garbo'ya bile yapaylık kazandırmıştır. Zaten uzama aşaması çok zordur ve kaş tamamen alındıktan sonra kolay kolay eski formunda çıkmaz.

  Elizabeth Taylor'un kalın ve kavisli kaşları son yüzyıldır her daim yerini korumuştur. Çünkü son derece doğal görünümü olan ve göz güzelliğine dikkat çeken bir kaş modelidir. Tabi ki herkes çok kalın kaş kullanmamalı ama elden geldiğince doğallıktan yana olunmalıdır. Doğal kaş her zaman çok daha genç görünmenizi sağlayacaktır.

  * Tekrar kalemi burun kanadına yerleştirin ve gözün dış kenarına doğru eğin. Böylece kaşınızın normal olarak bitmesi gereken noktayı bulmuş olacaksınız. Yine içlere uyguladığınız gibi fazla tüyler alınmalı. Eğer kaş, kalem hattının iç kısmında kalıyorsa bu kez ucu gözün yapısına göre kalem yardımıyla uzatın. Göz yapınız düşükse kaş ucunu biraz yukarı kaldırabilirsiniz.

  * Ortası çok kapalı kaşlar sizi sert bakışlı gösterebilir. Kaşın arasını gereğinden fazla açıksa bu kez de burun çok fazla ön plana çıkmış olur. Bu detaylar küçük gibi görünür, ama yüzde olumsuz sonuçlar doğurur.


   
Size Yakışan Kaş Yapısını Nasıl Bulacaksınız? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. kaş yapısına göre karekter tahlili

  kaş yapısına göre karekter tahlili

  el yapısına göre kişilik kaş yapısı karakter kaş yapisi ve kişilik bilgileri Kaşlarını cımbızla yolup kalemle şekillendiren kimseler, bir anlamda karakterlerinin en kuvvetli göstergelerinden birini de ortadan kaldırıyorlar. - Kaşlarınız birbirine çok yakınsa: Konsantrasyonunuz çok güçlü; duygusal anlamda da heyecanı simgeliyor, sevdiklerinizi kıskanıyorsunuz. demektir. Ancak öte yandan,...
 2. Size Yakışan Rengi Bulun

  Size Yakışan Rengi Bulun

  kendine yakışan saç rengini bulma saç rengi analizi renk analizi ücretsiz Cilt tonuna bakarak renk analizi yapmak 1930’lara dayanan bir sistemdir. Almanya’da o yıllarda yaşayan İtten adında bir resim öğretmeni görüyor ki, atölyede açlışan öğrenciler hep kendilerine yakışan renkleri tuallerine yansıtıyorlar, bunu üzerine bay itten şöyle bir sonuca varıyor, her insane her renk yakışmaz ve...
 3. Kader sayınızı nasıl bulacaksınız?

  Kader sayınızı nasıl bulacaksınız?

  KADER SAYISI NEDIR ? Bu sayı var oluşunuzun gerisindeki amaç ve özellikleri belirliyor. İçinizde saklı olan özellikler, düşünce biçiminiz, kişiliğiniz ve yasamdaki amacınız gizli bu sayıda... Doğumdan ölüme kadar bu sayının ışığında yolunuzu çizeceksiniz. KADER SAYINIZI NASIL BULACAKSINIZ? Yasam çarkınızın kader şayisini bulmak için, doğduğunuz ayin değeriyle, doğum günü ve yılının...
 4. İdeal Kaş Şeklinizi Nasıl Bulacaksınız?

  İdeal Kaş Şeklinizi Nasıl Bulacaksınız?

  ideal kaş şekli, ideal kaş şekli nasıl bulunur, kaşşekli belirleme Sevgili melekler, kaşlar kadınlar için son derec önemli güzellik unsurlarından birisi. Şekil verirken son derece dikkatli olmanın gerektiği kaşlarınıza nasıl bir şekil verdiğiniz çok önemli. Yüzümüze en uygun kaş şeklini bulabilmek için Makyör Ahmet Yıldırım'ın verdiği şekillendirme tüyolarını uygulayabilirsiniz......
 5. Size Uygun Kaş Modelini Nasıl Belirleyeceksiniz?

  Size Uygun Kaş Modelini Nasıl Belirleyeceksiniz?

  kaş şekli, kaş şekli nasıl belirlenir, en güzel kaş şekli Sevgili melekler, yüze anlam katan kaşlarınız acaba yüz şeklinize uygun mu? Size vereceğimiz tüyolarla bakışlarınıza anlam katabilir, güzelliğinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Bunun için işte uygun kaş şekli bulma konusunda adım adım öneriler.... Büyük gözleriniz varsa... Size uygun kaş modeli: Kalın kaşlar Kaş renginize uygun...

Sayfayı Paylaş