1. THESECRET

  THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

  Kayıt:
  16 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  2.146
  Beğenilen Mesajlar:
  225
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  İstanbul

  Size Yalan Söylendiğini Anlamanızı Sağlayacak 20 İpucu

  Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

  size yalan söylendiğini nasıl anlarsınız,yalan söyleyeni nasıl anlarız,yalan söyleyeni anlayabilirmiyiz,yalan söylendiğini nasıl anlarız,karşımızdaki insanın yalan söylediğini nasıl anlarız < Konu Resmi..>  Günümüzde hemen herkes zararlı yada zararsız yalanlar söyleyebilmektedir.Yalan söylenip söylenmediğini anlamak için bazı pratik ipuçları vardır.Uzmanlar, yalan söylendiğini anlamaya yarayan 20 ipucunu belirlemişler. Yalan söylendiğini nasıl anlayabiliriz?

  1. Yalan söyleyen kişi göz temasından kaçınır, göz göze gelmemek için çabalar.
  2. Yalan söyleyen kişiler el ve kollarını daha az kullanırlar.
  3. Kendisine soru sorulduğunda, kişinin elleri sımsıkı kapanır veya avuçları aşağı dönük olursa bu yalan söylendiğinin bir belirtisi olabilir.

  4. Yalan söyleyen kişi, ellerini yüzüne veya boynuna doğru götürme eğilimindedir. 5. Yalan söylerken verdiği cevap nedeniyle içinin rahat olduğunu göstermeye çalışır.Çoğunlukla belli belirsiz ve kaçamak bir şekilde omzunu sallar.
  6. El ve kol hareketleri ile söylediği sözler arasında senkronizasyon hatası vardır. Baş hareketleri ise doğal değil, mekaniktir.
  7. Yalan söyleyen kişi, şaşırmış,korkmuş veya mutluymuş rolü yapıyorsa, yüzünde beliren ifade ağız bölgesiyle sınırlı kalmaktadır.
  8. Yalan söylenirken, ayakta veya oturur pozisyonda sırt dik değildir.
  9. Kendisini yalanla itham eden kişiden uzaklaşmak arzusuyla muhtemelen bakışlarını kapıya doğru çevirir.
  10. Yalan söyleyen kişi,konuştuğu insanla ya çok az fiziksel temas kurar ya da hiç kuarmaz. Arasına bir takım nesneler koyabilir.
  11 .Bilinçaltından sızan gerçek duygular nedeniyle, düşünceleri ve niyetleri dil sürçmesi şeklinde ortaya çıkabilir.
  12. Yalan söyleyen kişi, karşısındaki kişi anlattığı hikayeye inanana kadar gereğinden fazla ve detaylı bilgi verir, ayrıntılara girer.
  13. Sorulara doğrudan cevap vermez, dolaylı olarak imalarda bulunur.
  14.Yalan söyleyen kişi; ben,biz gibi zamirleri az kullanır ya da kullanmaz.
  15. Kullandığı kelimeler veya cümleler açık ve net olmayabilir.
  16. Sorulan soruya reaksiyon göstererek, aşırı bir tepki gösterebilir.
  17. Yalan söyleyen kişi, sorulara cevap verebilir ancak kendisi soru sorma eğiliminde değildir.
  18. ''Gerçeği söylemek gerekirse'',''Dürüst olmak gerekirse'' veya'' Neden yalan söyleyeyim ki'' gibi ifadeler kullanır.
  19. Konuyu değiştirmek veya ilgiyi dağıtmak için şaka yapar veya karşısındaki kişiye takılmak ister.
  20. Daha ayrıntılı açıklaması gereken konuları, basit bir olaymış gibi ifade eder.


   
Size Yalan Söylendiğini Anlamanızı Sağlayacak 20 İpucu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. sizinle aynı seviyede olan adaylarla arasından sizi seçilmenizi sağlayacak bilgiler

  sizinle aynı seviyede olan adaylarla arasından sizi seçilmenizi sağlayacak bilgiler

  sizinle ilgili kısa bilgi Kapak Mektubu (Ön yazı) Özgeçmişinizin başına ekleyeceğiniz kısa bir kapak mektubu, sizinle aynı seviyede olan adaylarla arasından sizi sıyırıp çıkarmaya yarayabilir. Kısa, kolay okunabilen, çarpıcı, nokta nokta, yalın bir dille ve mektubu okuyacak olanın gözünden yazılmış bir ön mektup her zaman daha çok işe yarar. Yöneticiler ya da insan...
 2. Yalanı Anlamanın ipuçları burada meleklerim

  Yalanı Anlamanın ipuçları burada meleklerim

  ABD'li hipnoterapist David J. Lieberman, "Size Kimse Yalan Söyleyemez" adlı kitabında, kandırılanlar için "Yalan dedektörü" olmanın ipuçlarını veriyor. Size yalan söyleyip söylenmediğini davranışlarından anlayabilirsiniz. Bunlara dikkat! • Yalan söyleyen kişi göz temasından kaçınır, göz göze gelmemek için elinden geleni yapar. • Yalan söyleyen ya da bir gerçeği saklayan...
 3. Yalan Konuşmayı Anlamanın Yolları

  Yalan Konuşmayı Anlamanın Yolları

  rüyada konuşmadığın biriyle konuşmak yalan konuşma yalanı anlamanın yolları yalan konuşmak konusmak Yalan Konuşmayı Anlama Yolları 1) Dinle ve Gör Elbette ki listedeki bütün bu tavsiyeler şahsi görüşten ibarettir. Çünkü karşınızdaki insanı en iyi siz tanırsınız. Dolayısıyla onda olağan dışı bir durum gördüğünüzde hemen bir düşünün. Fakat eğer onu çok iyi tanımıyorsanız işler...
 4. Yalanı Anlamanın İpuçları

  Yalanı Anlamanın İpuçları

  sevgilinin yalanını yakalamak gerçekleri söyleyen fal Size sevdiğiniz yada eşiniz yada herhangi biri yalan söylüyor ama siz bu yalanın farkında değilsiniz?Peki size yalan söyleyen bu kişi veya kişilerin yalanını yakalamak istemezmsiniz?O halde buyrunuz.İp uçları ile onları yalanlarıyla vurunuz:ehi: Yalanı Anlamanın İpuçları ABD'li hipnoterapist David J. Lieberman, "Size Kimse Yalan...
 5. Yalan şaka için söylendiğinde de günah mıdır?

  Yalan şaka için söylendiğinde de günah mıdır?

  Yalan söylemek büyük günahtır. Bir âyet-i kerime meali şöyledir: (Yalan söyleyenler, iftira edenler, ancak Allahü teâlânın âyetlerine inanmayanlardır. İşte onlar, yalancıların ta kendileridir.) [Nahl 105] Yalan, günahların en çirkini, ayıpların en fenası, kalbleri karartan bütün kötülüklerin başıdır. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki: (Yalan, nifak kapılarından biridir.) [İbni Adiy] (Mümin,...

Sayfayı Paylaş