1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Size Yalan Söylüyormu

  Konu, 'Kadınca' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Eşinizin veya erkek arkadaşınız size yalan söylenip söylenmediğini bazı sözlere ve tavırlara bakarak rahatça anlayabilirsiniz melekler...
  İşte siz yalan söyleyip söylemediğini anlamanın ip uçları

  Tutarsızlık
  Yaptıkları ile anlattığı arasında tutarsızlık var mı yok mu bakabilirsin.


  En ummadığı soruyu sor
  Yalan söyleyen bir insanın mutlaka iyi ve sağlam bir hikâyesi vardır. Ve sizin ne sorabileceğinizi bilerek yanıt verirler İnternetteki web yalanlarını yakalamak için yalan söylediğiniz kişiyi iyice izleyin. En umulmadık bir anda hazır olmadıkları bir konuda bir soru yöneltin.


  Davranışlarını değerlendir
  Yalanın en önemli göstergelerinden biri davranışlardaki değişiklidir. Genel olarak heyecanlı olan biri sakinse veya sakin biri heyecanlıysa dikkat edin farklı bir şeyler oluyor demektir.

  Duygulardaki samimiyetsizlik
  Çoğu insan sahte gülümseyemez Zamanlama hatası vardır ve normal gülümsemeden çok daha uzun sürer veya diğer davranışlarla karışır. Bazen kızgın yüzle gülümseme iç içedir. Dudaklar doğal gülümsemeden daha küçük ve daha cansızdır.

  İçten gelen tepkilere dikkat
  İnsanlar genellikle yalanlarını geçiştirirken şöyle der; 'İçten gelen bir tepki veya kadına erkeğe özgü bir sezgi' ama bu doğru duyguların sapmasından başka bir şey değildir. İçgüdüler yalanların açıklamasında inandırıcı değildir.

  Çok küçük hareketleri izle
  Çok küçük hareketler mimikler ifadelerin ön açıklamasıdır. Genellikle ikinci dakikanın 25. sn civarında bir gizli duyguyu anlatır. Yani bir kişi çok çok mutlu görünüyorsa gerçekte bazı şeyler için üzülüyor olabilir. Gerçek duygusunun anlaşılmasından duyduğu korku bir an için yüzünde belirir. Gizlenen korku mutsuzluk kızgınlık kıskançlık her neyse bir göz kırpması anı kadar kısa sürede yüze yansır. Bunu yakalamak büyük bir hünerdir. Yapılan araştırmalarda hemen hemen katılanların %99'u bu mikro mimikleri işaretleri göremedi fakat bu bir saatten daha kısa zamanda öğrenilebilir Mikro hareketler sebebi söylemez. Sadece gizlenen bir duygu olduğunu gösterir.

  İnkâr etme
  Yalan söyleyen kişinin hareketleri söyledikleri ses tonu mimikleri birbirini tutmaz. İnkârı gösteren bazı davranışlar vardır.

  Endişe veya tedirginlik
  Karşınızdaki konuşurken gözlerinize bakamıyorsa ve bu onun her zaman ki hali değilse yalan söylediğinden şüphelenebilirsiniz. Uzağa bakıyor terliyor ve tedirgin endişeli bakıyorlarsa hiçbir şey normal değildir.

  Gerçeği görmemezlikten gelme
  Birisine gerçeği anlatmak yalan söylemekten daha fazla kabul edilir. Herkesin bildiği bir şeyin arkasına sığınarak yalan söylenebilir. Böylece insanların kafası karışır ve söylenilenin doğru olabileceği düşünülür.

  Çok çok fazla detaycılık
  Eğer birisine 'Nerede kaldın?' diye sorduğunuzda karşınızdaki 'Markete gittim ve yumurta süt şeker almam gerekiyordu ve bir köpeğe çarptığım için çok yavaş gitmek zorunda kaldım' gibi detaylı olarak bir şeyler anlatıyorsa yalan söylediğinden şüphelenebilirsiniz. Çok fazla detay onları içinde bulundukları durumdan kurtulmak için düşünülen bütünlük içeren bir yalan olabilir.
   
 2. orkide

  orkide Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  20 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  1.624
  Beğenilen Mesajlar:
  10
  Ödül Puanları:
  38
  Şehir:
  bende anlayamadım neresi
  pasimmmmmmmmmmmmmmm harika bi konuya deyinmişsin klililililililililili:D ben adamı gözunden anlarım uleynnnnnnn hahahah tmm ciddi oluyorum şimdi :D tutarsızlığı ve o aniden soru olayı harika çunku aniden soruyu sorarım valla affetmem uleynnnnnn D::D:D
   
 3. elfce

  elfce Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  28 Ekim 2009
  Mesajlar:
  1.424
  Beğenilen Mesajlar:
  72
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  evimmdeee :)
  çok güzel bi konuya değişmişsin canm gerçekte saol :)
   
 4. sudembeyaz

  sudembeyaz Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  6 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  3.543
  Beğenilen Mesajlar:
  122
  Ödül Puanları:
  63
  pasimm ellerine sağlıkk aslında o...... her şekilde belli etmiş ama ben anlayamaışımm yalanlarında boğulur inşallah
   
Size Yalan Söylüyormu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Siz hiç kendinize yalan söyledinizmi???

  Siz hiç kendinize yalan söyledinizmi???

  Bir gün öylesine durduk yere kendinize yalan söylemiş oldugunuzu, Hatta bu yalanın aslında ne kadarda pahalı bir hesabı oldugunu bu hesabı yanı kendi kendinize söylediğiniz yalanın çok can yakıcı hesabınıda kendinizin ödediğini fark ettinizmi?? Evet ben bunu yaşadım ve insanın kendi canını nasıl kendi yalanıyla yakabildiğini gördüm ve belki sizde bunu yaşadıysanız paylaşarak kendinizden af...
 2. yalan...!!!

  yalan...!!!

  YALAN...! Gözlerimden süzülen Aklımda kalan Efkarlar dağıtan Yürek ağlatan Sorulmuş misali cevap almayan Efkarlar yalan yalan Yalan bugün Sen bana kavuşmadan Aşk-ı memnu olmadan Efkarlar dağıtan Bizi ağlatan Sevdalar içimde ateş yaktılar Efkarlar yalan yalan Yalan bugün....
 3. Yalan..

  Yalan..

  ıÜüKan revan içinde değilim yalan..sözcüklerim firar etmedi benden.Sevgiler azalmadı hala duruyor bıraktığın gibi ihanetin; bir tek senmişsin yalan olan.yalın olmasa da yüreğimin bana söyledikleri de küçümsenecek gibi değildi sen gerçekten yalansın. Yokum evet yokluğum kadar bi çare hırpalanmış gözler gördüm bu yüzlerde yine de hasretleri omuzlarına ağır gelmedi benim kadar. İtiraf oyunu...
 4. Size Yalan Söylendiğini Anlamanızı Sağlayacak 20 İpucu

  Size Yalan Söylendiğini Anlamanızı Sağlayacak 20 İpucu

  size yalan söylendiğini nasıl anlarsınız,yalan söyleyeni nasıl anlarız,yalan söyleyeni anlayabilirmiyiz,yalan söylendiğini nasıl anlarız,karşımızdaki insanın yalan söylediğini nasıl anlarız Günümüzde hemen herkes zararlı yada zararsız yalanlar söyleyebilmektedir.Yalan söylenip söylenmediğini anlamak için bazı pratik ipuçları vardır.Uzmanlar, yalan söylendiğini anlamaya yarayan 20 ipucunu...

Sayfayı Paylaş