1. CaRiZmA

  CaRiZmA Vip Melek Üye

  Kayıt:
  12 Nisan 2008
  Mesajlar:
  6.211
  Beğenilen Mesajlar:
  44
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Stuttgart/SIVAS

  Size zaman kazandiracak uygulamalar

  Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında CaRiZmA tarafından paylaşıldı.

  Vakit Kazandıran Uygulamalar 1.ToplantılarSadece faydalı toplantılara katılın. Toplantının mutlaka gündemi olsun. Zamanında başlayın, zamanasadık kalın, zamanında bitirin. Toplantı konularını ilgili kişilere devredin. Görüşülecek konuları arkaarkaya ele alın.
  2.Bugünün İşini Yarına BırakmamakBitiş zamanını koyun, öncelikleri netleştirin.Sonuçları başkalarına yazılı olarak verin. Büyük projeleri küçük parçalara ayırın.
  3.Telefon EngellemeleriBir proje veya bir problem üzerinde çalışırken telefonkonuşmaları işi böler. Ofisinizi terkedin. Rutintelefon bağlantılarının zamanını sınırlayın. 4
  .Davetsiz MisafirlerAyağa kalkın ve ziyaretçi ile konuşun. Konuşmakistediğinizi, fakat şu an mümkün olmadığını söyleyin.Doğrudan, fakat kibarca söyleyin. Açık kapıbırakmayın.
  5.Günlük Plan Günlük plan kullanın, fakat çok karışık olmasın. Buteknik, bu kitaba yaptığınız yatırıma değer. Her gün,akşam veya sabah,yapılacak altı tane şey yazın.Çalışmaya bir numaradan başlayın. Bitiremezsenizendişelenmeyin. Bitmeyenleri bir sonraki güneerteleyin.
  6.Hedeflerİşle ilgili ve kişisel hedefler koyun. Bu, sizin dahaüretken olmanıza yardım edecektir. Yönetim eksikliğizaman ve çaba kaybına sebep olur. Hedef belirleme her zaman başarının en büyük sırrıdır.
  7.Rutin ve Sıkıcı İşlerBu işleri bir programa göre yapın. Sadece ortayaçıktıkları zaman yapmayın. Önemsiz yazışmaları,telefon konuşmalarını ve okumayı enerjinizin düştüğü veya boş, önemsiz zamanlara saklayın.
  8.Karışık MasaÜnlü bir perakende satış mağazasının yöneticisimasasında her zaman üç parça kağıt bulundururdu. Herbiri ele alması gereken öncelikli işler içindi. Her seferinde bir tanesini yapardı. Masanızı temiz tutun,görüş alanınızda dikkatinizi dağıtacak şeyler olmasın.Bir seferde önceliği olan tek şey yapın.

  9.KararsızlıkBilgi toplayın ve harekete geçin. Hesaplanmış riskler alın; bu yöneticinin görevidir. Başkalarınınkararlarınıza uygun şekilde katılmasını vebilgilenmesini sağlayın 10.TalimatlarAçık olun ve gerekirse, size talimatlarınızı dahakolay anlaşılır şekilde tekrar anlatmalarını veya tekrar etmelerini söyleyin. Her zaman sonuçlarınkontrolunun takipçisi olun. Eğer yapabilirseniztalimatları yazılı verin.
  11.YazışmalarNot yazmak yerine, telefon edin. Yeni bir mektup veyanot yazmak yerine, notları gelen mektup veya not üzerine yazıp geri gönderin. Hiçbir zaman kağıtparçalarını saklamayın

  alinti


   
 2. mislinay

  mislinay Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Kasım 2007
  Mesajlar:
  7.147
  Beğenilen Mesajlar:
  37
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: Size zaman kazandiracak uygulamalar
  teşekkürler canımm
   
Size zaman kazandiracak uygulamalar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Size zaman ayırmıyorsa

  Size zaman ayırmıyorsa

  Eğer uzun süreli bir ilişkinin içindeyseniz, ilişkiniz bir düzene oturmuş ve bunun sonucu olarak da biraz monotonlaşmış olabilir. Sorumluluklar paylaşılmış, güzellikler yaşanmış, kavgalar edilmiş, iki taraf da birbirini yeterince tanımış, yani her şey rayına oturmuştur. Siz bu düzenli yaşamın ortasında iş, ev hayatı, sevdiğiniz erkek ve sosyal yaşamınız arasında olabildiğince iyi bir denge...
 2. sizce son zamanların hastalığı nedir??

  sizce son zamanların hastalığı nedir??

  reina hastalığı reyna hastalığı nedir reyna hastalıgı reina nedir sizce bu hastalık ne kadar fazlalaştı böyle.. dediğiniz hastalık hangisi?
 3. Facebook Zaman Tüneli Uygulamasını Kaldırma

  Facebook Zaman Tüneli Uygulamasını Kaldırma

  Merhaba arkadaşlar Facebook Zaman Tüneli Uygulamasını Kaldırma hakkında bilginize ihtiyacım var
 4. Zaman Tüneli Uygulamasında Kullanabileceğiniz Dini Kapaklar

  Zaman Tüneli Uygulamasında Kullanabileceğiniz Dini Kapaklar

  Dini Zaman Tüneli Kapakları Facebook Zaman Tüneli Kapakları Dini Sevgili melekler, bir dönem nefret edilen facebook zaman tüneli uygulamasına artık kullanıcılar alıştı. Biz de zaman tüneli uygulamasını daha keyifli hale getirmek adına zaman tüneli kapakları paylaşıyoruz zaman zaman sizlerle. Bu yazımızda da dini zaman tüneli kapakları ekleyeceğiz konumuza. Eğer bu kapakları nasıl...
 5. 2014 Yaz Saati Uygulamasına Ne Zaman Geçilecek?

  2014 Yaz Saati Uygulamasına Ne Zaman Geçilecek?

  yaz saati uygulaması, 2014 yaz saati uygulaması, yaz saatine ne zaman geçilecek Sevgili melekler, bu yıl yaz saati uygulamasına 1 gün geç olarak başlanacak. Her yıl Martın sonunda haftasonuna denk gelecek şekilde ayarlanan yaz saatine geçiş, bu yıl 3o Mart pazar günü seçim olması sebebiyle 31 Mart Pazartesi günü uygulanacak. İşte Enerji Bakanı Taner Yıldız'ın verdiği bilgiler.......

Sayfayı Paylaş