Size zaman kazandiracak uygulamalar

CaRiZmA

CaRiZmA

Vip Melek
Üye
Size zaman kazandiracak uygulamalar
Vakit Kazandıran Uygulamalar
1.ToplantılarSadece faydalı toplantılara katılın. Toplantının mutlaka gündemi olsun. Zamanında başlayın, zamanasadık kalın, zamanında bitirin. Toplantı konularını ilgili kişilere devredin. Görüşülecek konuları arkaarkaya ele alın.
2.Bugünün İşini Yarına BırakmamakBitiş zamanını koyun, öncelikleri netleştirin.Sonuçları başkalarına yazılı olarak verin. Büyük projeleri küçük parçalara ayırın.
3.Telefon EngellemeleriBir proje veya bir problem üzerinde çalışırken telefonkonuşmaları işi böler. Ofisinizi terkedin. Rutintelefon bağlantılarının zamanını sınırlayın. 4
.Davetsiz MisafirlerAyağa kalkın ve ziyaretçi ile konuşun. Konuşmakistediğinizi, fakat şu an mümkün olmadığını söyleyin.Doğrudan, fakat kibarca söyleyin. Açık kapıbırakmayın.
5.Günlük Plan Günlük plan kullanın, fakat çok karışık olmasın. Buteknik, bu kitaba yaptığınız yatırıma değer. Her gün,akşam veya sabah,yapılacak altı tane şey yazın.Çalışmaya bir numaradan başlayın. Bitiremezsenizendişelenmeyin. Bitmeyenleri bir sonraki güneerteleyin.
6.Hedeflerİşle ilgili ve kişisel hedefler koyun. Bu, sizin dahaüretken olmanıza yardım edecektir. Yönetim eksikliğizaman ve çaba kaybına sebep olur. Hedef belirleme her zaman başarının en büyük sırrıdır.
7.Rutin ve Sıkıcı İşlerBu işleri bir programa göre yapın. Sadece ortayaçıktıkları zaman yapmayın. Önemsiz yazışmaları,telefon konuşmalarını ve okumayı enerjinizin düştüğü veya boş, önemsiz zamanlara saklayın.
8.Karışık MasaÜnlü bir perakende satış mağazasının yöneticisimasasında her zaman üç parça kağıt bulundururdu. Herbiri ele alması gereken öncelikli işler içindi. Her seferinde bir tanesini yapardı. Masanızı temiz tutun,görüş alanınızda dikkatinizi dağıtacak şeyler olmasın.Bir seferde önceliği olan tek şey yapın.
9.KararsızlıkBilgi toplayın ve harekete geçin. Hesaplanmış riskler alın; bu yöneticinin görevidir. Başkalarınınkararlarınıza uygun şekilde katılmasını vebilgilenmesini sağlayın
10.TalimatlarAçık olun ve gerekirse, size talimatlarınızı dahakolay anlaşılır şekilde tekrar anlatmalarını veya tekrar etmelerini söyleyin. Her zaman sonuçlarınkontrolunun takipçisi olun. Eğer yapabilirseniztalimatları yazılı verin.
11.YazışmalarNot yazmak yerine, telefon edin. Yeni bir mektup veyanot yazmak yerine, notları gelen mektup veya not üzerine yazıp geri gönderin. Hiçbir zaman kağıtparçalarını saklamayın

alinti
 

Benzer İçerikler

Üst