1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Slique iple tüy alma aleti

  Konu, 'Tüy Dökme Yöntemleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  iple tüy alma slique slique iple tüy alma aleti sligue aleti tüy alma aleti, slique, yorumları, kullananlar, iple tüy alma aleti hakkında bilgiler sunuyoruz bu yazımızda.


  [​IMG]

  Sevgili Melek'ler, tüylerin iiple alanlar artık başka bir kişiye ihtiyaç duymadan bu alet ile kendileri de alabiliyorlar :) Slique iple tüy alma aleti hakkında merak ettiğiniz bilgiler aşağıdadır Melek'lerim:)


  Slique Nedir ?

  İple tüy alma çok eski zamanlardan beri kullanılmakta olan bir tüy alma yöntemidir. Bir ipin ilmik yapılıp tüylerin bu ilmikte sıkıştırılarak alınması şeklinde tarif edilebilir. Tüyleri kökünden alır. İple tüy almanın birçok avantajı vardır. Amacına tam anlamıyla hizmet eden bir yöntemdir. Hızlı ve temizdir. Artı, ağda gibi cildi tahriş etmez. Eski sanatların kuşaktan kuşağa geçtiği Asya ve Orta Doğu’da iple tüy alma her zaman tutulan bir yöntem olmuştur.

  Son zamanlarda Avrupa ve Amerika’da da moda olmaya başlamıştır. İple tüy alma salonları her yerde açılmaya başlamıştır ve gitgide daha fazla kadın bu yöntemi keşfetmekte ve vazgeçememektedir.

  Şimdiye dek iple tüy alma bir tüy alan bir de alınan olmak üzere iki kişi gerektiren bir işlemdi ve bunu ancak bu işi bilen kişiler yapabiliyordu.

  Slique(Slik); ipi tıpkı kuaförlerde veya güzellik salonlarındaki profesyoneller gibi ilmik yapan ve bu şekilde kişinin kendi tüylerini almasını sağlayan bir alettir. Slique’in makas benzeri tutma yerlerine bastıkça ilmik olmuş ipin hareket ettiğini görürsünüz. Bir seferinde tek tüy alabilen cımbızların aksine, Slique bir seferinde tam bir sıra tüyü alır.  Sevgili Melek'lerim, ürün hakkında ki detaylı bilgiler ve siparişleriniz için - kullanıcı yorumları için, ürünün resmi sitesine BURAYA TIKLAYARAK girebilirsiniz :)

   
Slique iple tüy alma aleti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Çalgı aleti

  Çalgı aleti

  Türlerine göre hem kötü hem de iyi şeylere yorumlanır. Çalgı çalmak:üzün süredir çekmiş olduğunuz zorluklardan kurtulup mutlu ve rahat bir yaşantıya kavuşacaksınız. Türlerine göre hem kötü hem de iyi şeylere yorumlanır. Çalgı çalmak:üzün süredir çekmiş olduğunuz zorluklardan kurtulup mutlu ve rahat bir yaşantıya kavuşacaksınız.
 2. Müzik aleti

  Müzik aleti

  Bakınız; Çalgı.
 3. Alet

  Alet

  Kişinin elde edeceği mal ve rızıktır. ( Daha geniş tabir için iş ve sanatta kullanılan ilgili alet maddesine bakınız. Mesela, Keser'i keser maddesinde, Makas'ı makas maddesinde okuyunuz.)
 4. tüyler:/

  tüyler:/

  Melekler çok büyük bi sorunum var sanırım. Ergenlikle birlikte gelen bu lanet olası tüylerden bktım.aldırmak istiyorum ama herkes dokunma diyor ben böyle durmak istemiyorum.dün sonunda tel gibi bişey aldım ve kullandım.olan oldu yani.siz neyle alıyosunuz.çok çıkarır mı bu benim kullandığım yöntem:utan:
 5. Kadınlarda tüy almanın hükmü

  Kadınlarda tüy almanın hükmü

  Her insan farklı bir güzellikte yaratılmıştır. Kişi Yaradanın bahşettiği özellikleri kabullenip, koruyup şükretmelidir. Yüce Allah'ın yerinde görüp lütuf ettiğine razı gelmek, kulluğun gereğidir. Hanım kardeşlerimiz, bana defaatle kaş almak günah mı?, vücuttaki tüyleri almak günah mı? kadınların kaş yolması caiz mi? gibi sorular sormakta. Bu soruları fıkıh kitaplarında ki hükümlerden yola...

Sayfayı Paylaş