1. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.175
  Beğenilen Mesajlar:
  1.676
  Ödül Puanları:
  113

  Slyvester Stallone Hayatı Hakkında Bilgiler

  Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  slyvester stallone slyvester stallone hayatı slyvester stallona kimdir  Sevgili melekler, bu hafta yeni bir filmi vizyona giren (İntikam Kurşunu) 66 yaşındaki dünyaca ünlü aktör Slyvester Stallone hayatı hakkında bilgiler vereceğiz sizlere..:)


  [​IMG]  Michael Sylvester Enzio Stallone (d. 6 Temmuz 1946, New York, ABD), İtalyan asıllı Amerikalısinema oyuncusu, senarist ve yönetmen. Hollywood’un maço aksiyon kahraman geleneğiyle adeta özdeşleşmiş bir aktör olan Sylvester Stallone, Amerikan kültürünün bir parçası haline gelen, şampiyon olmak için gerek ringde gerekse de normal hayatta mücadele eden isimsiz boksör Rocky Balboa ve intikam ateşiyle yanan cesur asker Rambo adlı karakterleri sinema tarihine kazandırdı. Aslında her iki karakter de, cehennemin mutfağında yaşayan fakir bir çocukken Hollywood cennetinin bahçesinde dolaşan bir yıldız haline gelen Stallone’nin kişisel deneyimlerini ve mücadelelerini yansıtıyordu.


  [​IMG]  1946 yılında Manhattan’ın arka mahallelerinde dünyaya gelen Stallone,söylediğine göre hiç de mutlu bir çocukluk devresi yaşamamış. Asıl adı Sylvester Enzio Stallone olan İtalyan göçmeni aktör, doğumu sırasında çıkan aksiliklerden ötürü yüzünün dil, çene ve dudak kısımlarındakalıcı rahatsızlıklar baş gösterdi. Bu yüzden konuşma bozukluğu, dildüşmesi ve kayan sol göz gibi sorunlar yaşamıştır.


  [​IMG]


  Bedenindeki kalıcı rahatsızlıkları gizlemek için sürekli insanlardan kaçmaya çalışan aktör, zamanının çoğunu evde geçiren sessiz ve utangaç bir çocuktu. Kendisine ve kardeşi Frank Stallone’ye bakabilmek için çok çalışmak zorunda olan anne ve babasının sürekli kavga etmesi nedeniyle huzurlu bir aile ortamına da sahip olamayan aktör, bugünlere gelmesini beş yıl boyunca kendisiyle ilgilenen ağabeyine borçlu. Oyunculuğa ilgi duymasını kendisine bakmak isteyen yabancı insanların ilgi ve şefkatine borçlu olduğunu belirten aktör, çocuklarına yeterince ilgi göstermeyen anne ve babasının 1975 yılında ayrılması üzerine babasıyla Maryland’deyaşamaya başladı. Henüz 11 yaşında olmasına rağmen oldukça zor dönemle ryaşayan Stallone’yi ileriki on yıl içerisinde çok daha kötü günler beklemektedir. Her ne kadar ilgi çekmemek için elinden geleni yapsa da tam 12 kez okul değiştiren ve de her okulda, sergilediği davranış bozukluklarından dolayı atılmak durumunda kalan aktör, gerek inanılmaz derecedeki kötü notları gerekse de cesur kahraman, yer altı dünyasının şampiyonu gibi fantezileriyle sınıf arkadaşlarından “farklı” damgasını yedi.


  [​IMG]

  15 yaşına geldiğinde annesi ve onun yeni eşi ile birlikte Philadelphia’da yaşamaya başlayan aktör, yeni başladığı Devereaux Lisesi’nde futbol, tartışma ve marangoz işlerinde gösterdiği başarıyla kısa sürede sivrilmeyi başardı. Bu sırada çeşitli okul oyunlarıyla sahneye çıkma fırsatı bulan aktör, mezun olduktan sonra İsviçre Amerikan Koleji’nden atletizm diploması aldı. Bir yandan okuldaki kız atletlerin koçluğunu yaparken diğer yandan da Arthur Miller’ın “ Deathof Salesman ” adlı oyununu sahne koyan bir okul yapımında rol aldı.Sahnede edindiği küçük çaplı deneyimleriyle oyunculuğa karşı ilgisi uyanan Stallone, Miami Üniversitesinde drama eğitimi almaya başladı.Ardından 1969 yılında New York’a gitmeye karar verdi.

  New York’ta birçok sıradan işte çalışan aktör, düzenli olarak sahne çalışmalarını izlemeye çalıştı. Bu sırada “ Score ” ve “ Rain ” gibi çıplaklığın yoğun olarak kullanıldığı gösterilerde yer aldı. Ardından “Party at Kitty ” ve “ Studs ” adlı porno filmlerde rol alan Stallone,yüzü ve kalın sesinden ötürü bir türlü sahne ve film yapımcılarının ilgisini çekemedi.

  1971 yılında “ Woody Allen’s Bananas ” adlı filmde rol aldıktan sonra aynı yıl içerisinde “ The Godfather ” için teklif alan Stallone,kendine güvenemediği için ayağına gelen rolü geri çevirdi. Oyunculukta beklediği başarıyı yakalayamayan aktör, bir süre için senaryo yazarlığına soyundu. Birkaç senaryosunun yapım aşamasına kadar gelmesive 1973 yapımı “ Rebel ”deki performansıyla beğeni toplaması ile cesareti yerine gelen Stallone, 1974 yılında Sasha Czack ile evlendikten sonra oyunculuk kariyeri yapmak için California’ya yerleşti.

  İlk küçük çaplı başarısını, senaryosunu kendisinin yazdığı “ Lords of Flatbush ” ( 1974 ) adlı filmdeki oyunculuğuyla yakalayan aktör, bu filmden sonra daha nitelikli rollerde oynamaya başladı. Stallone’nin gerek yapımcıların gerekse de seyircinin dikkatini çekmesini sağlayan film ise “ Rocky ” oldu. Güçlü ve iyi yazılmış bir senaryosu olan film,pek çok yapımcının iştahını kabarttı. Bu durumu fark eden Stallone de,kozunu iyi kullandı ve ancak başrol oynaması ve de kazançtan pay alması koşuluyla senaryonun haklarını satacağını söyledi. Irwin Winkler ve Robert Chartoff’un yapımcılıklarını üstlendiği “ Rocky ” ( 1976 ) adlı filmin baş karakteri olan Rocky Balboa’yı canlandıran aktör, tüm zamanların en iyi filmi seçilen bu filmle dünya çapında üne kavuştu.Stallone, En İyi Film ve En İyi Yönetmen ( John Avildsen ) dallarında Oscar kazanan bu boks filmiyle En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar ödülüne aday gösterildi.

  Kendini bir anda Hollywood’un en gözde oyuncuları listesinde bir numarada bulan aktör, yakaladığı bu başarıyı daha sonraki filmleriyle devam ettirmeyi başardı. “ Rocky ” serisinin dört filminin senaryosunu yazan Stallone, “ First Blood ”, “ Rambo: First Blood Part II ” ve “Rambo III ” olmak üzere üç tane de “ Rambo ” filminin senaryosunu kaleme aldı.

  “ Saturday Night Fever ” ve “ Staying Alive ” gibi filmlerin hem senaristliğini hem de yönetmenliğini üstlenen Stallone, 1993 yılında “Demolition Man ” ve 1995 yılında “ Judge Dredd ” gibi bilim kurgu aksiyon filmlerinde rol aldı. 1997 yapımı “ Copland ”deki karakter oyunculuğuyla oldukça beğeni toplayan aktör, kariyeri boyunca canlandırdığı genel geçer cesur kahraman tiplemelerinden oldukça farklı olarak ilk defa şişman ve ürkek polis şefi gibi sıradan bir insanı oynadı.

  Aksiyon filmlerinden sonra şansını “ Stop! Or My Mom Will Shoot ” (1992 ) ve “ Oscar ”( 1991 ) gibi komedi filmlerinde denedi. Bu filmlerin seyirciden beklenen ilgiyi görmemesi üzerine gözden düşmeye başlayan aktör, 1998 yılında seslendirme yaptığı “ Antz ” filmiyle tekrar eski günlerine döndü.

  İlk eşi Sasha’dan olan oğullarından Sage, oyunculuğa yönelirken Seargeoh, 1982 yılında konulan otistik teşhisiyle ailesine zor günler yaşattı. Bu durumun getirdiği stresten ötürü 1985 yılında evliliğine son veren Stallone, Brigitte Nielson adlı bir mankenle evlendi. 18 aysonra Nielson’dan ayrılan aktör, 80’li yıllarda tanıştığı Jennifer Flavin adlı mankenle üçüncü kez dünya evine girdi. Flavin ile Sofia adlı bir kız çocuğu dünyaya getiren Stallone, kızının kalbinin delik olduğunun anlaşılmasıyla ikinci kez evlat şoku yaşadı.


  Özel hayat

  Stallone ilk olarak Sasha Czazk ile evlendi. Bu evliliğinden Sage ve Seargeoh adında iki oğlu olmuştur. Bu oğullarından Sage 2012 yılında evinde ölü bulundu. 1985 yılında boşandılar. Sonrasında Stallone manken Brigitte Nielsen ile evlendi ve 1.5 yıl sonra boşandılar. Jennifer Flavin adlı mankenle evlenerek 3. kez dünyaevine giren aktörün bu evliliktende Sophia, Sistine ve Scarlet adında üç kızı var.


  İlginç bilgiler

  Filmlerinde hiçbir şeyden korkmayan Sylvester Stallone, böceklerden özelliklede hamam böceğinden aşırı derecede kormaktadır.
  The Godfather için teklif alan Stallone, kendine güvenemediği gerekçesiyle bu teklifi geri çevirmiştir.
  Leonardo Da Vinci' yi kişisel kahraman olarak görüyor
  İlk evliliğinden olan oğlu Seargeoh'a otistik, son evliliğinden olan ilk kızı Sofia'ya ise kalbi delik teşhisi konuldu. Ancak Sophia şu anda gayet iyi.
  Annesi, Jackie Chan hayranı ve Chan ile Stallone çok sıkı dostlar.
  Sylvester Stallone, Bruce Willis ile Planet Hollywood restoranlarının ortaklarındandır.

   
Slyvester Stallone Hayatı Hakkında Bilgiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Atatürk'ün Fikir hayatı hakkında bilgiler

  Atatürk'ün Fikir hayatı hakkında bilgiler

  Atatürkün fikir hayatı Atatürkün fikir hayatı özet ve hayatı ile ilgili anıları Atatürk, olaylara ve geleceğe ait görüşleri ile her alanda büyük ve etkili düşünceleri olan ''büyük bir fikir adamı''dır. Gençlik yıllarından itibaren Osmanlı Devleti'nin içinde bulunduğu durumla yakından ilgilenmiştir. XX. yüzyılın başları, Türk milleti için çok acı olayların geliştiği bir dönemdir. Atatürk'ün...
 2. Atatürk'ün Hayatı Hakkında Kısa Bilgi

  Atatürk'ün Hayatı Hakkında Kısa Bilgi

  Atatürk'ün Hayatı Hakkında Kısa Bilgi istiyorum! Merhaba arkadaşlar ben Atatürk'ün Hayatı Hakkında Kısa Bilgi arıyorum ve bu konuda da sizden yardım bekliyorum, eminim ki bana yardımcı olacaksınız.
 3. Rabia Kazan Hayatı Hakkında Bilgi

  Rabia Kazan Hayatı Hakkında Bilgi

  rabia kazan rabia kazan kimdir rabia kazan hayatı Bir dönem ünlü suikastçi Mehmet Ali Ağca'nın nişanlısı olarak adını duyuran Rabia Kazan hakkında elimizde olan bilgiler şöyle melekler... 1976 Malatya doğumlu. Sıkıntılı bir çocukluk yaşamız. Sonradan tanıdığı bir cemaatten edindiği bilgilerle örtünüp kendini dini bir hayata veren bir anne ile içki içen bir babanın rutşinleşmiş günlük...
 4. Mazhar Alanson Hayatı Hakkında Bilgiler

  Mazhar Alanson Hayatı Hakkında Bilgiler

  Bu konu; Mazhar Alanson Hayatı Hakkında Bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, kurdukları MFÖ grubuyla 7'den 70'e herkesin gönlünde taht kuran üçlü Mazhar Alanson, Fuat Güner ve Özkan Uğur'dan Alanson'un hayatıyla ilgili bilgileri bu sayfamızdan sizlerle paylaşıyoruz... 13.2.1950 Ortaokulu Ankara Koleji'nde bitirdi. Lise öğrenimini ise Kadıköy Maarif Koleji ve Anadolu Lisesi'nde...
 5. Işın Karaca Hayatı Hakkında Bilgiler

  Işın Karaca Hayatı Hakkında Bilgiler

  Bu konu; Işın Karaca Hayatı Hakkında Bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, pop müzik dünyasında muazzam sesiyle dikkat çeken Işın Karaca hayatı hakkındaki bilgileri bu sayfamızdan sizlerle paylaşıyoruz... 7 Mart 1973 tarihinde Londra'da doğan Işın Karaca, ilk günden olmasa bile çocukluğundan bu yana şarkı söylüyor. Öğrencilik yıllarında başladığı müzikal çalışmalarına, Londra IV King...

Sayfayı Paylaş