Snapchat nedir nasıl kullanılır ?

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
#1
Snapchat nedir nasıl kullanılır ?
Snapchat bir çoğunuz yeni duysada çok popüler bir uygulama ..Snapchat nedir onu açıklayalım .Snapchat çektiğiniz videoları resimleri ve bu çekimlerin üzerine not ekleyerek paylaşmanızı sağlıyor.Bu paylaşımlar belli bir süre ekranda kalıyor .Yani bu süreyi siz belirliyorsunuz.Belirlediğiniz bir süreden sonra paylaşım Snapchatten siliniyor..Özellikle de twiterda Snapchat ile ilgili geyikleri,paylaşımları görebilirsiniz.Sevgili takipçilerimiz hazır konu resim video paylaşımından açılmışken bir diğer popüler uygulama olan Vine nedir nasıl kullanılır adlı konumuzuda incelemenizi öneriyoruz. Gençlerin en çok kullandığı uygulama Snapchat kar amacı olmayan kuruluşlarla çalışıyor.Snapchatin yeni versiyonlarıyla gelen yüz değiştirme efektleri sayesinde kulllanıma büyük talep var.Android ve iOS üzerinde çalışan Snapchat ücretsiz olarak kullanıcılara sunulmaktadır.Snapchat Google Play dan ve Mobagenie gibi indirme platformlarından rahatlıkla indirebilirsiniz.


< Konu Resmi..>

Snapchat nasıl kullanılır ?

Uygulamanın kullanımı oldukça basittir. Aşağıda yer alan adımları uygulamak size kullanım kolaylığı sağlayacaktır.


İlk olarak uygulamayı telefonunuza indirerek oturum açmanız gerekmektedir.
Başlangıçta açtığınız zaman rehberinizde bulunan kişilerden Snapchat kullananları görebilirsiniz. Bu aşamada onları ekleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Aksi takdirde fotoğraf gönderme işlemine program izin vermemektedir.

Ekleme aşamasından sonra fotoğraf çekmek istediğinizde ekranın ortasında yer alan yuvarlak butona basmanız yeterlidir. Bu butona uzun basmanız durumunda video çekimine geçebilirsiniz.

< Konu Resmi..>Fotoğraf çekiminden sonra saniyeleri göstermekte olan butona tıkladığınız zaman fotoğrafı göndereceğiniz kişinin bu fotoğrafı kaç saniye göreceğine karar verebilirsiniz.

Görüldüğü gibi uygulamayı kullanmak oldukça kolaydır. Ayrıca fotoğraflarınıza ve videolarınıza yazı eklemesi de yapabilir, farklı görünümler elde edebilirsiniz. Bu ayrıntılara ise aşağıdan ulaşabilirsiniz.


Uygulamayı açtıktan sonra sağ üst köşede bulunan dişli simgesine tıklamanızla birlikte “Ayarlar” bölümüne ulaşabilirsiniz. Daha sonra “Yönet” sekmesine tıklayarak ayarları istediğinize göre düzenleyebilirsiniz.

Uygulamanın yeni sürümünde fotoğraf çekiminin ardından yine sağ üst kısımda yer alan kalem simgesine tıklamanızla birlikte çizim yapabilirsiniz. Renk değiştirmek istemeniz durumunda aşağı doğru açılmış olan renk paletinden istediğiniz herhangi bir rengi seçebilir, farklı renklerde çizimler yapabilirsiniz.

Bunların yanı sıra fotoğraflarınıza yalnızca parmağınızı sağ ya da sola kaydırarak oldukça farklı filtreler ekleyebilirsiniz. Saat, konum, hız, sıcaklık, sepya gibi filtreleri ekleyebileceğiniz bu özellik sayesinde eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.

Telefonunuzda ön kamera flaşı yoksa bu fotoğraf çekmenize engel olmayacak. Snapchat uygulamasıyla ışık olmayan ortamlarda ön kameranız ile fotoğraf çekebilirsiniz. Ön kameranızı kullanırken sol üst köşede yer alan flaş özelliğini açarak bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Ekrana iki defa hızlıca dokunmanızla birlikte kameralar arasında hızlı bir geçiş yapabilirsiniz.

Fotoğrafınızın görüntülenme süresini azaltmak isterseniz sol alt köşede bulunan saat simgesiyle gerekli ayarları yapabilirsiniz.

Fotoğraflarınızı paylaşırken beğenmiş olduğunuz fotoğrafları cihazına kaydetmek istiyorsanız ekranın sol alt köşesinde bulunan simgeye tıklayarak kaydedebilirsiniz.

Bu uygulamayla çektiğiniz fotoğraf ya da videolarla öykü oluşturarak diğer arkadaşlarınızla bunları paylaşabilirsiniz. Arka arkaya eklenmiş olan fotoğraflarda beğenmediğiniz kısımları geçmek için ekrana bir kez dokunmanız gerekmektedir.

Öykü oluşturmak için ise sol alt bölümde yer alan artı simgesine tıklamanız gerekmektedir. 
  Kamkat nedir , kamkatın faydaları nelerdir ? hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Mezgit balığının faydaları nelerdir ? Mezgit balığının faydaları nelerdir ?
Mezgit balığı mükemmel bir protein kaynağıdır temel vitaminler ile doludur. Mezgit balığı bir deniz ürünü olmasına rağmen, herhangi bir diyet için yağ oranı düşük ve güvenlidir. Mineraller vücudunuzun sağlığı için vitaminler kadar...
Tüm Sağlık Konuları 0
Demirhindi nedir ? Demirhindinin faydaları nelerdir ? Demirhindi nedir ? Demirhindinin faydaları nelerdir ?
Demirhindi, kendine özgü bir tadı olan lezzetli bir tatlı ve ekşi bir meyvedir.Genellikle bakla benzeri büyüme nedeniyle bir baklagil sayılır. Bu meyvenin ekşiliği son derece lezzetlidir . Kendi başına çok güçlü bir tadı vardır...
Tüm Sağlık Konuları 3
Meyvelerin faydaları nelerdir ? Meyvelerin faydaları nelerdir ?
Taze meyveler doğal olarak tatlıdır ve çok büyük besin faydaları da içerir. Meyveler vücudunuz için temizleyici olarak hareket eder, enerji verir ve iyi bir sağlık sağlayan çok çeşitli vitamin, mineral ve antioksidanlar...
Tüm Sağlık Konuları 1
Salatalığın faydaları nelerdir ? Salatalığın faydaları nelerdir ?
Hepimiz suyun yaşamımız için e kadar önemli olduğunu biliyoruz.Günde en az 6 ila 8 bardak su içmeliyiz. Fakat çoğumuz su içmekten hoşlanmıyor . Ama suyu salatalık dilimleri ile aromalaştırırsak zevkle su tüketebiliriz.Salatalık suyu...
Tüm Sağlık Konuları 1
Kamkat nedir , kamkatın faydaları nelerdir ? Kamkat nedir , kamkatın faydaları nelerdir ?
Kamkat narenciye ailesinin dikkat çekici üyelerinden biridir. Son derece küçük olmasına rağmen, bu portakal benzeri meyve, beslenmenin bir altın madeni. Kamkatın sağlığa faydaları arasında sindirimi düzenleme , cilt , diş, göz ve saç...
Tüm Sağlık Konuları 2

Benzer Konular