Snapchat nedir nasıl kullanılır ?

Uzman SühaN

Administrator
Yönetici
#1
Snapchat nedir nasıl kullanılır ?
Snapchat bir çoğunuz yeni duysada çok popüler bir uygulama ..Snapchat nedir onu açıklayalım .Snapchat çektiğiniz videoları resimleri ve bu çekimlerin üzerine not ekleyerek paylaşmanızı sağlıyor.Bu paylaşımlar belli bir süre ekranda kalıyor .Yani bu süreyi siz belirliyorsunuz.Belirlediğiniz bir süreden sonra paylaşım Snapchatten siliniyor..Özellikle de twiterda Snapchat ile ilgili geyikleri,paylaşımları görebilirsiniz.Sevgili takipçilerimiz hazır konu resim video paylaşımından açılmışken bir diğer popüler uygulama olan Vine nedir nasıl kullanılır adlı konumuzuda incelemenizi öneriyoruz. Gençlerin en çok kullandığı uygulama Snapchat kar amacı olmayan kuruluşlarla çalışıyor.Snapchatin yeni versiyonlarıyla gelen yüz değiştirme efektleri sayesinde kulllanıma büyük talep var.Android ve iOS üzerinde çalışan Snapchat ücretsiz olarak kullanıcılara sunulmaktadır.Snapchat Google Play dan ve Mobagenie gibi indirme platformlarından rahatlıkla indirebilirsiniz.


snapchat nedir.jpg


Snapchat nasıl kullanılır ?

Uygulamanın kullanımı oldukça basittir. Aşağıda yer alan adımları uygulamak size kullanım kolaylığı sağlayacaktır.


İlk olarak uygulamayı telefonunuza indirerek oturum açmanız gerekmektedir.
Başlangıçta açtığınız zaman rehberinizde bulunan kişilerden Snapchat kullananları görebilirsiniz. Bu aşamada onları ekleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Aksi takdirde fotoğraf gönderme işlemine program izin vermemektedir.

Ekleme aşamasından sonra fotoğraf çekmek istediğinizde ekranın ortasında yer alan yuvarlak butona basmanız yeterlidir. Bu butona uzun basmanız durumunda video çekimine geçebilirsiniz.

snapchat.png
Fotoğraf çekiminden sonra saniyeleri göstermekte olan butona tıkladığınız zaman fotoğrafı göndereceğiniz kişinin bu fotoğrafı kaç saniye göreceğine karar verebilirsiniz.

Görüldüğü gibi uygulamayı kullanmak oldukça kolaydır. Ayrıca fotoğraflarınıza ve videolarınıza yazı eklemesi de yapabilir, farklı görünümler elde edebilirsiniz. Bu ayrıntılara ise aşağıdan ulaşabilirsiniz.


Uygulamayı açtıktan sonra sağ üst köşede bulunan dişli simgesine tıklamanızla birlikte “Ayarlar” bölümüne ulaşabilirsiniz. Daha sonra “Yönet” sekmesine tıklayarak ayarları istediğinize göre düzenleyebilirsiniz.

Uygulamanın yeni sürümünde fotoğraf çekiminin ardından yine sağ üst kısımda yer alan kalem simgesine tıklamanızla birlikte çizim yapabilirsiniz. Renk değiştirmek istemeniz durumunda aşağı doğru açılmış olan renk paletinden istediğiniz herhangi bir rengi seçebilir, farklı renklerde çizimler yapabilirsiniz.

Bunların yanı sıra fotoğraflarınıza yalnızca parmağınızı sağ ya da sola kaydırarak oldukça farklı filtreler ekleyebilirsiniz. Saat, konum, hız, sıcaklık, sepya gibi filtreleri ekleyebileceğiniz bu özellik sayesinde eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.

Telefonunuzda ön kamera flaşı yoksa bu fotoğraf çekmenize engel olmayacak. Snapchat uygulamasıyla ışık olmayan ortamlarda ön kameranız ile fotoğraf çekebilirsiniz. Ön kameranızı kullanırken sol üst köşede yer alan flaş özelliğini açarak bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Ekrana iki defa hızlıca dokunmanızla birlikte kameralar arasında hızlı bir geçiş yapabilirsiniz.

Fotoğrafınızın görüntülenme süresini azaltmak isterseniz sol alt köşede bulunan saat simgesiyle gerekli ayarları yapabilirsiniz.

Fotoğraflarınızı paylaşırken beğenmiş olduğunuz fotoğrafları cihazına kaydetmek istiyorsanız ekranın sol alt köşesinde bulunan simgeye tıklayarak kaydedebilirsiniz.

Bu uygulamayla çektiğiniz fotoğraf ya da videolarla öykü oluşturarak diğer arkadaşlarınızla bunları paylaşabilirsiniz. Arka arkaya eklenmiş olan fotoğraflarda beğenmediğiniz kısımları geçmek için ekrana bir kez dokunmanız gerekmektedir.

Öykü oluşturmak için ise sol alt bölümde yer alan artı simgesine tıklamanız gerekmektedir. 
  Guava meyvesinin faydaları nelerdir ? hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Karanfil yağının faydaları nelerdir ? Karanfil yağının faydaları nelerdir ?
Küçük olmasına rağmen, karanfil beslenme ve şifa açısından büyük bir olanak sunar.Baharatın keskin bir tadı vardır ve anti-inflamatuar ve antidiyabetik özellikleri ile bilinirler. Karanfil , manganez, lif ve C ve K vitaminleri içerir...
Tüm Sağlık Konuları 0
Kaju fıstığının faydaları nelerdir ? Kaju fıstığının faydaları nelerdir ?
Kaju fıstığı mükemmel bir vitamin ve mineral kaynağıdır. Düşük şeker içeriği ve sağlıklı kolesterolünden dolayı, kaju, diyabetin önlenmesi için iyi bir besin kaynağı içerir. Kajunun sağlığa olan faydaları , kanın üretimine yardımcı olmak...
Tüm Sağlık Konuları 0
Bamyanın faydaları nelerdir ? Bamyanın faydaları nelerdir ?
Kaygan yapısı nedeni ile herkesin damak zevkine uymayan bamya bir çok sağlık yararına sahiptir. Bamyanın sağlık faydaları kolesterol seviyelerini düşürmek, migreni önlemek,göz sağlığını korumak,diyabeti önlemek,kolon kanseri riskini...
Tüm Sağlık Konuları 0
Nane yağının faydaları nelerdir ? Nane yağının faydaları nelerdir ?
Farmasötik ilaçların tehlikeli yan etkileri vardır . Bu yan etkiler ciddi bedensel zararlara neden olabilir. Alternatif ilaçların en güvenli ve en etkili formlarından biri aromaterapidir.Aromaterapi, zihin ve vücuda birçok sağlık yararı...
Tüm Sağlık Konuları 0
Guava meyvesinin faydaları nelerdir ? Guava meyvesinin faydaları nelerdir ?
Guava, tropikal iklimlerde yetiştirilen lezzetli ve tatlı bir meyvedir. Guava, diyet lifinin en zengin kaynaklarından biridir.Bağışıklık sisteminin yanı sıra, guava cildin güzelliğine katkıda bulunur ve aynı zamanda doğurganlığı...
Tüm Sağlık Konuları 0

Benzer Konular