Sodanın zararı varmı

M

Misafir

Forum Okuru
Sodanın zararı varmı
maden suyunun zararları, nelerdir, ve yararları hakkında detaylı tüm bilgiler burada arkadaşlar


Maden suyunun yararları olduğu kadar, zararlarıda var Melek'lerim. Hoş herşeyin yararının yanı sıra, verdiği bir takım zararlarıda var:) Neyse diyor ve maden suyu hakkında ki bilgilerimize geçiyoruz Melek'ler:)

maden-suyu-292.jpg
Uzmanlar, daha önce taş düşürenlerin periyodik olarak doktor muayenesinden geçmesi gerektiğini, böbreklerinde taş olan hastaların ise özellikle maden suyundan uzak durmalarını tavsiye ediyor.

Bol su için, maden suyundan uzak durun

Uzmanlar, böbrek taşının genetik bir hastalık olduğunu, çevresel faktörlerin, fazla karbonhidrat ve protein alımının, geçirilen enfeksiyonların taş oluşumunu arttırdığını belirtiyor

Ayrıca uzmanlar, “Ailesinde böbrek taşı olanlar veya daha önce taş düşüren kişiler mutlaka altı ayda bir hekime muayene olmalı ve koruyucu önlemler almalı, böbrekte taş oluşmuşsa mutlaka tedavi edilmeli ihmal edilirse böbreğin kaybı söz konusu olabilir” açıklamasını da yapıyor.

Böbrek taşlarına karşı koruyucu önlemler alınması gerektiğini anlatan uzmanlar, günde mutlaka 2,5 litre sıvı tüketilmesi gerektiğini söyledi.

Maden suyunun böbrek taşı yaptığını söyleyen bilim adamları, taş sorunu olanların maden suyunu fazla tüketmemesi uyarısında da bulundu.
 

Benzer İçerikler

Uzman SühaN
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
Uzman SühaN
Uzman SühaN
Uzman SühaN
Cevaplar
0
Görüntüleme
978
Uzman SühaN
Uzman SühaN
KızılÖtesi
Cevaplar
5
Görüntüleme
2K
ilkimsu
ilkimsu
M
Cevaplar
0
Görüntüleme
3K
Misafir
M
Üst