Etiketler:
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    58
    Ödül Puanları:
    0

Soğan ve grip

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

soğan ve grip soğan grip gebelikte yemek hamilelikte yemek GRİP” için bir “Eski zaman” öyküsü…

“1919 yılında, Dünyada 40.000 milyon kişinin “Grip” ten öldüğünde, bir Doktor birçok çiftçiyi Griple mücadelede yardım amacıyla ziyaret eder.Birçok çiftçi ve ailesi Grip kapmıştır ve birçoğu ölürler.

Doktor ziyaretlerine devam eder ve bir sürprizle karşılaşır, ziyaret ettiği bir çiftçi ve ailesi çok sağlıklıdır.Doktor böyle olabilmesi için aileye herkesten farlı ne yaptıklarını sorar ve cevaben çiftçinin hanımı odaya , bir tabak içine “soyulmamış” bir “SOĞAN” koyduklarını (muhtemelen diğer odalarada) söyler.Doktor buna inanamaz ve bu “soğan” lardan birini alarak Laboratuvarda Mikroskop altına koyarak inceler ve “soğan” ın içinde “Grip” virüsünü görür.”Soğan” açıkça “Grip” bakterisini absorbe etmiş, emmiştir ve bu sayede de aile sağlıklı kalmıştır.

Evet, ben bu hikayeyi Kuaförümden duydum.O, bana yıllar önce birçok çalışanının “Grip” olduğunu ve böylece müşterilerinin de “Grip” kaptığını anlatmıştı.Gelen yılda o, dükkanına çukur bir tabak içinde bir “SOĞAN” yerleştirir.Ve büyük bir sürpriz yaşar, o yıl hiçbir personeli “Grip” olmamıştır.O işe yaramıştır…(hayır, şimdi o sanıldığı gibi bir “soğan” işinde değildir)

Bu öyküden alınacak ders, bir miktar “soğan” almanız ve evinizin çevresinde biryerlere yerleştirmenizdir. Ne olduğunu görmek için onu deneyin.Biz geçen yıl onu denedik ve asla “Grip” olmadık.
    Eğer o sizi ve sevdiklerinizi bu hastalıktan kurtarırsa ne güzel.Buna rağmen şayet “Grip” olursanız, o daha yumuşak ve uysal geçebilir.

Bir miktar “SOĞAN” satın almaya vereceğiniz birkaç liradan başka ne kaybedebilirsiniz? ...”

alıntı

2. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    58
    Ödül Puanları:
    0
    Bu arada ben her odaya , küçük birer sepet için soyulmamış birer soğan koydum .Etrafına minik yapma güllerle süsledim .Hem dekoratif hem sağlıklı :))

3. seerose

seerose Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    60
    Ödül Puanları:
    48
    Bunu deneyeyim,ise yarayabilir.

Soğan ve grip konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Soğukalgınlığı ve Grip

Soğukalgınlığı ve Grip

Çocuğunuz okuldan ateşler içinde ve boğaz ağrısıyla gelir, tükürüğünü bile yutamaz durumdaysa; ağzını açtırıp, içine baktığınızda, kocaman, üzeri beyaz noktalarla kaplı, iki kırmızı bademcikle karşılaşırsınız. Çocuğunuz anjin olmuştur. Bazı çocuklar en azından bir kez boğaz ağrısı ve ateşle yatağa düşer ve 3 gün okula gidemezler. Bazıları ise her ay bir kez anjin olurlar. Anjin,...
  2. Grip nedir? Gribin belirtileri ve gripten korunma yolları

Grip nedir? Gribin belirtileri ve gripten korunma yolları

gribin belirtileri grip ve gripten korunma yolları grip korunma yolları Grip yaz kış yakamızı bırakmayan hastalıklardan bir tanesidir. Verdiği ağrıların yanında rahatsız ediciliği ile insanlara bela olan bu hastalıktan nasıl korunacağınızla alakalı bilgileri bu yazımızdan öğrenebilirsiniz… AŞI YAPTIRIN… Aşı yaptırarak gripten koru nabilirsiniz. Uygulanan aşı kesinlikle gribe neden olmaz...
  3. Grip ve soğuk algınlığı

Grip ve soğuk algınlığı

girip ve soğuk algınlığı hastalanmamıza yol açan virüsler hastalanmamıza neden olan virüsler Meleklerim kış ayındayız hastalanmamız normal hastalık geliyorum diye haber vermeden anında bizi bulur.Onun için dikkat edelim Grip, influenza denilen virüsün bronşlar ve akciğerden oluşan solunum sisteminde meydana getirdiği, özellikle sonbahar sonu, kış ve ilkbahar başında...
  4. Hamilelikte Grip Riski ve Grip Aşısı

Hamilelikte Grip Riski ve Grip Aşısı

hamilelikte grip hamilelik ve grip Sevgili melekler, grip yaz kış farketmeden hepimizin yakalanabileceği bir hastalık. Ancak bazı özel durumlarda grip rahatsızlığı çok dikkatli takip edilmeli. Bunların başında da hamileler geliyor. Bu yazımızda hamilelikte grip hastalığı, hamilelere etkileri ve hamilelikte grip aşısı hakkında sizlerle bazı bilgileri paylaşmak istiyoruz :) Hamileler de...
  5. Soğan Kürü Hazırlanışı ve Faydaları

Soğan Kürü Hazırlanışı ve Faydaları

soğan kürü faydaları, soğan suyu faydaları, soğan kürü nasıl hazırlanır Birçok kişinin kokusundan ve tadından dolayı yemekten kaçındığı soğanın faydaları saymakla bitmiyor. Soğanın suyu ile hazırlanan kür ise bir nevi mucize dağıtıyor. Sizlere soğan suyu kürü hazırlanışı ve faydaları hakkın da bilmek istediğiniz bilgileri aktarıyoruz. Kürü hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler 1...

Sayfayı Paylaş