Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Soğuk Kış Aylarına Özel Cilt Bakım Önerileri

  Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Kış Aylarına Özel Bakım Soğuk Kış Aylarına Özel Cilt Bakım Önerileri


  Her ne kadar bahar aylarına girmiş olsakta hala soğuk günleri yaşıyoruz ve bunlar son soğuklar biliyoruz :) Sevgili Melek'ler, bir misafirimiz bize "soğuklardan cildim, saçalrım ve tırnakalrım berbat oldu, bana güzellik önerilerinde bulunun" diye yazmış. Bizde o misafirimze özel ve onun gibi bu konuda dertli olan hemcinslerimize kış bakım önerilerinde bulunuyoruz.

  [​IMG]

  Soğuk havalarda deride su kaybının fazlalaştığını ve bunun da ellerde kurumaya yol açtığını belirten uzmanlar.Soğuk Kış Aylarına Özel Cilt Bakım Önerileri elin suyla her temasından sonra mutlaka nemlendiricili krem sürülmesini öneriyorlar.Soğuk Kış Aylarına Özel Cilt Bakım Önerileri dışarı çıkarken mutlaka eldiven giyilmesi ve haftada en az bir kez badem yağı ile masaj yapılmasını öneriyor.

  Soğuk Kış Aylarında Kuru saçlara sahip bayanların besleyici şampuanlar kullanması öneren uzmanlar.Soğuk Kış Aylarına Özel Cilt Bakım Önerileri ayrıca haftada 1 kez besleyici serum uygulanması.Soğuk Kış Aylarına Özel Cilt Bakım Önerileri mümkün olduğunca saçların fön makinesi ile kurutulmaması öneriliyor.

  Kış aylarında günlük bakımın yanı sıra hiç değilse haftada bir maske veya nemlendiricinizi bol miktarda kullanarak cildinizi 5-10 dakika nemlendirmeye bırakın.

  Ayrıca yüzde gerilme varsa yüzün nemlendiricisiz bırakılmaması gerektiğiSoğuk Kış Aylarına Özel Cilt Bakım Önerileri duşta fazla kalınmaması ve bakım ürünleri seçerken gliserinSoğuk Kış Aylarına Özel Cilt Bakım Önerileri vazelin ve bitkisel yağlar bakımından zengin ürünlerin seçilmesi öneriliyor.

  Dudaklar, göz çevresi, eller ve tırnaklar soğuğa daha fazla maruz kalırlar. Bu bölgedeki deri ince olduğu için, pek yağ içermez, kolay kırışır, kurur ve pürüzlenir.

  Özellikle kuru ciltler bol miktarda neme ihtiyaç duyar. Ancak bu sayede cilt kendini hidrolipit tabakasını koruyabilir. Hassas olduğu için kullanılan bakım kremleri sadece faydalı yağlar içermekle kalmamalı, aynı zamanda reaksiyon önleyici ve sakinleştirici maddeler de içermelidir.

  Ayrıca kış sporlarıyla ilgilenenler mutlaka korumalılar. Özellikle kayak yaparken farkında olmadan yanarız. Kar yüzeyinden yansıyan UV ışınlarının cilde çok fazla kötü etkisi vardır. Yoğun korumalı ve nemlendirmeli bir krem seçilmelidir.

  Günlük kreminiz sizi hem soğuk ve yağmurdan, hem radyatör havasından koruyacak özelliğe sahip olmalıdır. Etkili yağlarla donanmış özel ürünler, yağ ve nem eksikliğini giderir, cildin kalkanlarını güçlendirir ve aynı zamanda yoğun nem vericiler yüklerler.
   
Soğuk Kış Aylarına Özel Cilt Bakım Önerileri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kış aylarında cilt bakımı

  Kış aylarında cilt bakımı

  Kış soğuklarında cildiniz kurur, çatlar ve yıpranır. Hava kirliliğinin de etkisiyle ciltte lekelenmeler ve siyah noktalar oluşur. Cildinizi korumak için kullandığınız temizleyici ürünler ve bakım kremleri, içerdikleri kimyasal katkı maddelerinden dolayı uzun vadede cilde zarar verebilir. Ekonomik yönden de bütçede önemli bir gider oluşturur. Hazır ürünlere alternatif olarak, cilt temizliği ve...
 2. Kış Aylarına Özel Bakım Önerileri

  Kış Aylarına Özel Bakım Önerileri

  Kış Aylarına Özel Bakım Önerileri istiyorum sizden cildim saçım başım hatta tırnaklarım bu soğuklarda bozuldu arkadaşlar bir el atın bana yaa
 3. Bahar Aylarına Özel Cilt Bakımı Önerileri

  Bahar Aylarına Özel Cilt Bakımı Önerileri

  cilt bakımı cilt bakımı önerileri Kış boyunca soğuk havalara maruz kalan ve kuruyan cildimiz mat bir görünüme bürünür melekler. Nemsiz kalan cildimiz için artık bir bahar bakımı yapmanın zamanı gelmiş demektir. Peki bahar ayları için cilt bakımı nasıl olmalı ? Nelere dikkat etmeli ? Tüm bu soruların cevaplarını aşağıda ki cilt bakımı önerileri makalemizde bulabilirsiniz :tik: Havaların...
 4. Kış Ayları İçin Cilt Bakım Önerileri

  Kış Ayları İçin Cilt Bakım Önerileri

  Bu konu; kış ayları için cilt bakım önerileri hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, her ne kadar su sıralar havalar ılık gitse de emin olun kış aniden bastıracak ve bu ılık günleri arar olacağız. Kış kapıda, "]kışlık hazırlıklarımız da hemen hemen tamamlanmış olmalı. Konserveler, reçeller, kesme hamurlar, erişteler, turşular artık mutfaklarımızda kışın gelmesini bekliyorlar....
 5. Kış Mevismine Özel Cilt Bakım Önerileri

  Kış Mevismine Özel Cilt Bakım Önerileri

  kış için cilt bakım önerileri,kışın cildimize nasıl bakmalıyız,kış için cilt bakımı nasıl olmalı,kış mevsimine özel cilt bakımı fikirleri Soğuğu görür görmez hassaslaşan, kızaran ve kuruyarak pul pul dökülen cildinizden şikayetçi misiniz?Kış aylarında soğuk havaya maruz kalarak hassaslaşan cildimizi kalorifer, soba ve klima ile ısıtılan ortamlar daha da zorluyor. Bunların yanı sıra...

Sayfayı Paylaş